Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...
 

Cum explicati audienta tripla a Paramount fata de TCM?

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,560
  • Înscris: 20.08.2014
In prime-time pe august, Paramount a avut 19000 audienta, fata de TCM 6000! Iar Paramount a aparut de...cat, 2 ani cam asa, si mi se pare ca are o grila f. slaba, muult sub TCM clar! Iar TCM se invarte de ani de zile pe la cifra asta de 6000, cu filme f. bune si o grila diversificata, in timp ce la Paramount filmele se tot repeta.
Eu refuz sa cred ca Paramount e peste TCM, poate e ceva manarie la mijloc, dar n-are cum, cu o grila atat de slaba!
Sper sa-i ia fata odata cu rebranduirea in TNT!

#2
Chifteluta

Chifteluta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 838
  • Înscris: 03.02.2007
Reclama

#3
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
TCM nu e disponibil 24/7 la toti...

#4
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Exact asta am vrut si eu sa spun !
TCM e disponibil doar noaptea, ca daca era disponibil 24/7 era peste Paramanont.

#5
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,815
  • Înscris: 07.08.2008
Din cate imi amintesc TCM pe RDS(in zona unde stau) e disponibil dupa ora 22 peste canalul Cartoon Network.. Oricum nu prea sunt difuzate filme mai noi si care sa atraga mult public.

#6
The Kid

The Kid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,229
  • Înscris: 13.07.2007
TCM e pe Dolce, toata ziua.

#7
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,904
  • Înscris: 07.11.2006

View Posttoto_riina, on 28 septembrie 2015 - 09:26, said:

In prime-time pe august, Paramount a avut 19000 audienta, fata de TCM 6000! Iar Paramount a aparut de...cat, 2 ani cam asa, si mi se pare ca are o grila f. slaba, muult sub TCM clar! Iar TCM se invarte de ani de zile pe la cifra asta de 6000, cu filme f. bune si o grila diversificata, in timp ce la Paramount filmele se tot repeta.
Eu refuz sa cred ca Paramount e peste TCM, poate e ceva manarie la mijloc, dar n-are cum, cu o grila atat de slaba!
Sper sa-i ia fata odata cu rebranduirea in TNT!

Foarte simplu.
S-a procedat asa cum se procedeaza in cazul oricarui sondaj de oriunde din lumea asta mare.
Se ia o suma de bani si se inchiriaza o "societate" de sondaje.Se da acei bani societatii respective si se indica clar ce trebuie sa cuprinda acel sondaj si in favoarea cui.
Dupa aparitia acestui "sondaj" vor aparea contestatarii si contestatiile.Si tot asa la nesfarsit.Iar telul final este spalarea creierilor.

#8
smokke2

smokke2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 02.12.2012

View PostThe Kid, on 28 septembrie 2015 - 10:04, said:

TCM e pe Dolce, toata ziua.
La DIGI.Cablu nu este, dar pe DIGI DTH

#9
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
In primul rand TCM este acronimul de la Turner Classic Movies, iar Paramount e casa de productie.

Targetul celor doua difera. Pe Paramount nu am vazut filme mai vechi de anii 80, iar pe TCM sunt frecvente cele din anii 60-70, chiar si mai vechi (nu pun la socoteala perioadele in care au tematica pentru o anumita perioada, cum au fost "promovati" anii 70 acum vreo 2-3 luni).

Ca abonat UPC, amandoua sunt pe platforma digitala, TCM, pe analog, nu mai e in cuplaj cu Cartoon si problema emiterii a 9h/zi nu mai influenteaza (ambele sunt 24h pe digital). Un avantaj sa stii ca il are Paramount, nu prea (mai) sunt amatori de filme clasice (fie color sau alb-negru), publicul fiind preluat de canale premium, ca Filmbox si HBO.

#10
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,560
  • Înscris: 20.08.2014

View Posttom_1133, on 28 septembrie 2015 - 09:43, said:

Exact asta am vrut si eu sa spun !
TCM e disponibil doar noaptea, ca daca era disponibil 24/7 era peste Paramanont.

Daca erai un pic atent, eu am spus despre audientele in prime-time (adica dupa ora 19, chiar si dupa 22), nu am vorbit despre audientele pe toata ziua, deci n-are nicio relevanta in discutia de fata faptul ca in unele orase TCM e partajat cu Cartoon si se vede doar seara! Tocmai, ca doar despre audientele de seara vorbeam acum! Deci seara se vede peste tot, in toata tara, la fel ca Paramount si totusi e mult sub el ca audienta! Desi e de ani de zile pe piata din Romania, spre deosebire de celalalt, care a aparut de doar 2-3 ani.

#11
pokems

pokems

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 991
  • Înscris: 18.12.2005
transmisie in bataie de joc direct de la sursa si aceleasi filme in bucla de 2-3 ani

#12
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
La Telekom e non stop , Cartoon e separat . Ca parere proprie zic  ca e mai  fainut TCM !  La Paramount nu stiu sa dea filme asa bune  .

#13
wfnse

wfnse

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,956
  • Înscris: 12.06.2007
Din pacate, sunt tot mai putini cei care urmaresc filme clasice.

Oricum o sa fie inlocuit de TNT din 6 oct. Cred ca audienta va creste semnificativ.

Din cate am vazut, vor sa se bata cu AXN / Universal / Diva. Cel mai probabil vor fi peste Paramount in 4-5 luni.

Edited by wfnse, 30 September 2015 - 08:15.


#14
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,560
  • Înscris: 20.08.2014
Hmmm...ramane de vazut, din cate am vazut grila, vor continua cu filme clasice, dar si cu serialele proprii. Acu' stim cu totii ca nimeni nu mai sta sa urmareasca cate un episod pe saptamana la tv, din cauza torentelor, deci s-ar putea sa nu prinda la prea multa lume...Cum ai zis si tu, ANX-urile si Diva sunt vechi in bransa, deci nu cred ca le-ar putea lua din public, avand in vedere ca totusi sunt seriale diferite, public tinta diferit etc. Mai degraba batalia lor va fi cu net-ul :)

#15
Lopatar

Lopatar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,332
  • Înscris: 21.11.2008
Incorect, eu sunt inca Tanar si prefer Filmele Clasice/Vechi, Nu d'astea 'moderniste'.
Am Prieteni la fel.
Seriale, Nu mai urmaresc practic cam deloc, de peste 10 Ani, efectiv N-am timp de N-spe Sezoane si Episoade.


T.C.M. a avut Filmele mai interesante, in Ultimii Ani, mai mult intre H-le 07-22, sau Noaptea prea tarziu,
..si oricum abia din PRIM. au inceput sa tot (Re-)introduca Altele, plus sa le mai varieze si in "Prime-time",
dupa Negocierile complexe R.C.S. -- TIME-WARNER.., care au inclus Radiourile PRO,
plus HD-urile de la celelalte 2 Canale din H.B.O. MAXPACK, precum si A.X.N. HD, etc..


T.C.M. vine de la Sursa, VARSOVIA parca, -foarte bine,
..insa atat Feed-ul TELEKOM, cat si mai noul Feed E.S.S. sunt Comprimate intrucatva -de cei in cauza,
iar ulterior si R.C.S. mai baga o proprie Comprimare prea exagerata.


Oricum, T.C.M. a fost cel mai vitregit Canal de Filme in RO., Secondat de ex-M.G.M. (A.M.C.),
..sunt sigur ca au fost si multe 'strambe' -sa Nu se cedeze la Pret, ca sa Nu intre si pe R.C.S..


Legat de PARAMOUNT Channel, acesta mai da si cate un Film din Anii '50-'60-'70,
dar Nu mereu chiar Saptamanal, insa sunt Saptamani cand difuzeaza si cate 2.
Un exemplu: http://port.ro/opera..._film_id=108051


In ceea ce ma priveste, Verific mai mereu Grilele celor 2, uneori pe cateva Saptamani in avans
(Grila T.C.M. RO. este aceeasi cu cea a T.C.M. PL.,
iar cea a PARAMOUNT Channel RO. -cu aceea a PARAMOUNT Channel HU.,
..si exista Site-uri din acele Tzari avand Grila chiar pe 4-5 Saptamani inainte),
asa ca stiu bine ceea ce afirm.

Edited by Lopatar, 30 September 2015 - 12:35.


#16
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,560
  • Înscris: 20.08.2014
Ei, iata ca a trecut un an si desi TNT a inlocuit TCM, situatia nu s-a schimbat in audiente: in prime-time pe septembrie, Paramount a avut 28000 de spectatori, in timp ce TNT  doar 4000 (la fel ca AMC, dar acela nu e la liber la toti operatorii).
http://www.paginadem...na-1-si-kanal-d
Din nou, cum va explicati situatia, tinand cont ca TNT are filme si seriale bune si noi (ultimele aparute pe piata americana), sezoane noi samd. in timp ce Paramount nu?

#17
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Distribuția poate? T.N.T. nu se vede la R.C.S. în timpul zilei.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate