Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Facatura schema escrocherie in trafic

- - - - -
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#1
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,088
  • Înscris: 09.01.2007
Am deschis topic nou pentru a fi vizibil, ca avertisment.
Seara asta in Piata Unirii, bucuresti, un grup dubios de pe trotuar l-a lansat pe un tovaras in fata masinii mele, am franat ca nebunul, era sa ma pocneasca masina din spate, am oprit la metri buni de cascador, ala s-a tavalit putin ca la fotbal, am stat in masina pana s-a ridicat si a plecat, dupa care m-am dus fix la Brigada Rutiera, am declarat tot, am fost testat cu etilotestul.

Schema parea sa fie ca aia asteptau contact cu masina sa navaleasca pe mine. Cum nu a fost contact deloc, aveam martor in masina plus am luat niste numere din trafic care au oprit langa mine si au vazut ca nu-l lovisem, gasca s-a imprastiat.

Atentie la escroci !

#2
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,326
  • Înscris: 24.05.2010
pentru asta sunt camerele de trafic

#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Trebuia sa-l tavalesti putin.

#4
Power211

Power211

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 20.10.2011
Ce pot sa zic . Bine ca s-a terminat cu bine , idioti sunt multi pe pamantul asta .

#5
A10

A10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,069
  • Înscris: 19.12.2012
Gunoaie deastea am vazut pe filmari facute si in rusia si china. Se pare ca e la moda... E de mare ajutor sa iti pui camera video pt evenimentele din fata ta. si eventual o bata de baseball ca sa-i poti rupe dintii la ala ce se ocupa cu asemenea kkturi. De obicei is terminati dinastia fara bani si fara job

#6
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,946
  • Înscris: 04.10.2007
Si prin Timisoara (zona Printu Turcesc) am inteles ca e o gasca de genu. Astia din Timisoara am inteles ca sar numai in fata masinilor conduse de femei.
Mi-am pus de 1 an camera de filmat pe masina.

Edited by mirel3003, 28 September 2015 - 00:10.


#7
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Da, da ! merita o investitie intr-o camera de trafic din aia buna sa ai o filmare clara la politie, proces etc.  Posted Image

#8
cristi_71

cristi_71

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 07.07.2008

View Postoverseas, on 27 septembrie 2015 - 23:34, said:

Am deschis topic nou pentru a fi vizibil, ca avertisment.
Seara asta in Piata Unirii, bucuresti, un grup dubios de pe trotuar l-a lansat pe un tovaras in fata masinii mele, am franat ca nebunul, era sa ma pocneasca masina din spate, am oprit la metri buni de cascador, ala s-a tavalit putin ca la fotbal, am stat in masina pana s-a ridicat si a plecat, dupa care m-am dus fix la Brigada Rutiera, am declarat tot, am fost testat cu etilotestul.

Schema parea sa fie ca aia asteptau contact cu masina sa navaleasca pe mine. Cum nu a fost contact deloc, aveam martor in masina plus am luat niste numere din trafic care au oprit langa mine si au vazut ca nu-l lovisem, gasca s-a imprastiat.

Atentie la escroci !

Daca zici ca nu l-ai lovit, ce ai cautat la politie cu declaratii, etiloteste etc? Si chiar daca-l calcai, care era problema? Ai zis ca a sarit de pe trotuar, nu se afla pe trecerea pentru pietoni!

#9
BodCasa

BodCasa

    Tartaria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,759
  • Înscris: 15.04.2012
Pai daca nu e pe trecere de pietoni poti sa tresi peste el....nu iti face nimeni nimic!

#10
genius07

genius07

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 682
  • Înscris: 06.03.2007
Iti face dosar pentru vatamare corporala din culpa chiar daca nu e pe trecere...

#11
hightech-sys

hightech-sys

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,955
  • Înscris: 23.06.2009

View PostMooF2010, on 27 septembrie 2015 - 23:41, said:

pentru asta sunt camerele de trafic

care nu functioneaza niciodata .........

se pare ca s-au inmultit cazurile de genul acesta

ce o sa ne facem atunci cand o sa-i intalnim la tot pasul si la fiecare colt de strada?

de data asta ai scapat ca ai fost pe faza dar daca data viitoare nebunul o sa reuseasca?

lucrurile de genul asta se pot intampla fara nici un fel de probleme chiar si pe trecerile de pietoni in zonele in care nu prea exista vizibilitate sau sunt masini foarte multe

atunci cum o sa o mai rezolvati?

Edited by hightech-sys, 28 September 2015 - 01:06.


#12
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004

Quote

Iti face dosar pentru vatamare corporala din culpa chiar daca nu e pe trecere...
se face dosar... se cerceteaza, se stabileste vinovatul... se stabileste victima, AKA soferul si se despagubeste!!!

Quote

care nu functioneaza niciodata .........
e vorba de camerele pe care le ai montate tu pe masina personala...


Quote

lucrurile de genul asta se pot intampla fara nici un fel de probleme chiar si pe trecerile de pietoni in zonele in care nu prea exista vizibilitate sau sunt masini foarte multe
atunci cum o sa o mai rezolvati?

1. iti dai seama ca nu se arunca nimeni cu riscul de a fi accidentat sau mierlit...
2. daca cineva il impinge in fata masinii... iata ai gasit si vinovatul!!
3. conform legislatiei in vigoare, pietonul are obligatia sa se asigure, nu are voie sa alerge, sa se opreasca sau sa se intoarca pe trecere!


initiator... n-am inteles pe deplin schema...
in piata unirii e impanzit de camere...
oare atat de disperata a ajuns lumea? sa se lase accidentati? contactul daca ar fi existat, ar fi putut sa fie unul dur... poate chiar "dauna totala"...
iar familia decedatului ar fi platit si daunele!!!

cum un coleg a adus in discutie soferitele... la soferite, confuzia intre acceleratie si frana se petrece fregvent (posibil din cauza tocurilor)... deci riscul de a fi tavalit bine e semnificativ mai mare...

Edited by Nero-d, 28 September 2015 - 07:11.


#13
roboticss

roboticss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 09.02.2007
Cum a spus si colegul mai sus. Colegii nostrii de trafic din China si Rusia pentru asta au investit in acele camere pe care le au pe bord. Schema asta se aplica oriunde in lume. Am vazut astfel de faze si in USA... Asa ca... Grija mare. Drumuri bune

#14
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,223
  • Înscris: 05.06.2002
chestia asta se petrecea pe trecerea de pietoni sau nu?

#15
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,999
  • Înscris: 07.11.2006

View PostBodCasa, on 28 septembrie 2015 - 00:27, said:

Pai daca nu e pe trecere de pietoni poti sa tresi peste el....nu iti face nimeni nimic!

Chiar de mai multe ori.Si daca-l omori,nu-ti face nimeni nimic.

#16
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View PostNero-d, on 28 septembrie 2015 - 07:07, said:

.... la soferite, confuzia intre acceleratie si frana se petrece fregvent ....
Nu te cred.

#17
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 11.07.2007
Cel mai bine este sa te pazesti, ca e pe ttecere ca nu e , daca il atingi incepe balamucul. Toata satra va fi pe capul tau !
In cazul asta nu a fost contact pt ca a fost oprita masina la timp dar ca si in cazul de mai jos este posibilitatea ca "victima" sa se arunce pe masina si apoi ai tu de demonstarat ca nu e asa. Sa nu va asteptati ca in cazul in care ar fi cativa martori acestia ar sari sa alerge pentru voi prin tribunale, mai ales ca mai mult ca sigur vor fi la fata locului si martori falsi ai victimei care ii vor intimida pe ceilalti !

Camera de bord...SFANTA !

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/4leNfCZYIho?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#18
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004

Quote

Chiar de mai multe ori.Si daca-l omori,nu-ti face nimeni nimic.
trecand peste nuanta ironica.,.. da!!!... cam asa se intampla... cu precizarea ca mortul nu mai invie indiferent cum va fi pedepsit, daca va fi, (probabil nu) "vinovatul"

Quote

Nu te cred.
este prerogativa ta!...

Edited by Nero-d, 28 September 2015 - 09:01.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate