Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Oferte de portare in reteaua Orange

* * * - - 8 votes
  • Please log in to reply
4104 replies to this topic

#55
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Bravo :)))

#56
behind_da_sun

behind_da_sun

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 20.03.2007
La mega mall orange shop vis a vis de carefour aveau 2 buc. Se poate cu o luna de digi, s-a dat ala rotund de la orange, dupa care s-a resemnat si a zis ca se poate face. Trebuie sa mergeti cu o factura, buletin, permis, sau un al doilea act.

Eu n-am ce sa portez, ca ma bagam :)

Edited by behind_da_sun, 29 September 2015 - 21:35.


#57
becali

becali

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,162
  • Înscris: 10.10.2003
15 ani am fost abonat, deci am investit petru ca acum mega mintile de la orange sa ne arate noua, abonatilor vechi, cad de mult contam in viziunea de viitor a Orange, importanti sunt cei care porteaza si persoanele juridice (preturi si oferte diferite, mai avantajoase, fata de fraierii care au cotizat pana acum)
Probabil ca va veni si timpul cand roata aia care se invarte mereu le va da o palma (raman cu un singur numar, deocamdata, dar si aici sper ca ANPC si ANCOM sa-mi dea dreptate si apoi, in iulie 2016 portez si tot contul de pe firma, nu imi va fi greu sa gasesc o oferta mai avantajoasa, mai ales ca acum avem probleme cu semnalul)

#58
Havoc

Havoc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,813
  • Înscris: 21.03.2004

View Postbecali, on 29 septembrie 2015 - 21:48, said:

15 ani am fost abonat, deci am investit petru ca acum mega mintile de la orange sa ne arate noua, abonatilor vechi, cad de mult contam in viziunea de viitor a Orange, importanti sunt cei care porteaza si persoanele juridice (preturi si oferte diferite, mai avantajoase, fata de fraierii care au cotizat pana acum)
Probabil ca va veni si timpul cand roata aia care se invarte mereu le va da o palma (raman cu un singur numar, deocamdata, dar si aici sper ca ANPC si ANCOM sa-mi dea dreptate si apoi, in iulie 2016 portez si tot contul de pe firma, nu imi va fi greu sa gasesc o oferta mai avantajoasa, mai ales ca acum avem probleme cu semnalul)

Eu am incercat sa obtin oferta de portare prin prelungirea abonamentului actual, dar au fost foarte draguti si "m-au lovit" cu nu sunt eligibil pana la anul, in logica lor  matematica prefera un client cu un abobnament de 10 euro unuia cu abonament de 30 de euro plus perioada contractuala suplimentara.
Daca imi ofera cei de la Vodafone S6 la un pret avantajos am plecat instant chiar daca mai am perioada contractuala, probabil nu o sa ies pe plus la sfarsit dar chiar m-a enervat rau atitudinea lor...
Sunt client de 11 ani.

Edited by Havoc, 30 September 2015 - 08:37.


#59
becali

becali

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,162
  • Înscris: 10.10.2003
Oricum nu erai eligibil sunt iesit din perioada de abonament (abonament programat sa se inchida in 26.10) si tot nu as putea lua oferta (doar portare accepta)
Cei care au facut asemenea oferte ar trebui sa ceara scuze tuturor abonatilor vechi carora le-au dat o palma zdravana acum, dar asta e, suntem mici si neinsemnati
Eu imi portez cu siguranta numarul. N10 de la Vodafone este cu mult peste N10 Orange (3GB>2GB, Resurse roaming, + calitatea  semnal in orasul meu)
+ Faptul ca duc un numar la concurenta PRICELESS

#60
Havoc

Havoc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,813
  • Înscris: 21.03.2004

View Postbecali, on 30 septembrie 2015 - 09:25, said:

Oricum nu erai eligibil sunt iesit din perioada de abonament (abonament programat sa se inchida in 26.10) si tot nu as putea lua oferta (doar portare accepta)
Cei care au facut asemenea oferte ar trebui sa ceara scuze tuturor abonatilor vechi carora le-au dat o palma zdravana acum, dar asta e, suntem mici si neinsemnati
Eu imi portez cu siguranta numarul. N10 de la Vodafone este cu mult peste N10 Orange (3GB>2GB, Resurse roaming, + calitatea  semnal in orasul meu)
+ Faptul ca duc un numar la concurenta PRICELESS
Cea mai buna solutie portarea!

#61
ady4x4

ady4x4

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,167
  • Înscris: 30.01.2009

View Postbecali, on 30 septembrie 2015 - 09:25, said:

Oricum nu erai eligibil sunt iesit din perioada de abonament (abonament programat sa se inchida in 26.10) si tot nu as putea lua oferta (doar portare accepta)
Cei care au facut asemenea oferte ar trebui sa ceara scuze tuturor abonatilor vechi carora le-au dat o palma zdravana acum, dar asta e, suntem mici si neinsemnati
Eu imi portez cu siguranta numarul. N10 de la Vodafone este cu mult peste N10 Orange (3GB>2GB, Resurse roaming, + calitatea  semnal in orasul meu)
+ Faptul ca duc un numar la concurenta PRICELESS

Apare undeva pe site oferta asta ? Pe pagina vodafone la portare am gasit doar asta https://www.vodafone...abilitate#tab-1 ,RED10 fara telefon ,RED 13 si RED15

#62
becali

becali

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,162
  • Înscris: 10.10.2003
Acum, la abonamentul de 10 se dau 3GB la Vodafone, resursele de roaming sunt de 500 cu 500, cu optiunea de roaming pe zi, care se poate negoocia la 1-1.5 euro,

#63
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,867
  • Înscris: 27.04.2010
Mie imi expira perioada contractuala la Vodafone pe 26.10, la 2 numere. Am sunat la ei sa inchid unul (il trec pe cartela, sa mai primesca apeluri o perioada), iar la numarul meu le-am cerut initial sa mi-l treaca pe cartela. Am discutat putin, mi-a zis ca daca iau cartela de 7-8 euro la pretul ala se mai adauga TVA, deci este putin mai mult, apoi mi-a oferit un abonament de 8 euro (cu tot cu TVA) pentru 1 an, la care am nelimitat in orice retea, 1GB si 150 minute internationale in zona principala. Initial, mai pe seara, mi se pusese pata sa renunt la abonamentul asta. Dar am vazut ca nici la Orange nu-mi ofera nimic la portare (adica pt P8 imi facea abonament de 30 euro si le mai dadeam si 420 lei inainte). Nu stiu daca sa ma bag la Digi sau nu, la un abonament de 5 euro (Optim nelimitat). La Digi n-am intrebat de portare ...

#64
$orin

$orin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 06.09.2007
Pai la Orange era super oferta de portare cu Samsung s6 și 50euro la abonamentul de 30 euro, le - ai spus de ofer ta asta? La Vodafone mai există un abonament de 10 euro cu 3 Giga, de asta ai întrebat?

#65
iulian93

iulian93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,417
  • Înscris: 17.03.2012

View Postbethlen, on 29 septembrie 2015 - 18:07, said:

Pai luasem un telefon pe la inceput de an si s-a prelungit parca pe 2 ani. Deci cam 1 an jumate sau mai putin, nici nu mai stiu cat mai era din contract

In 2 ani daca fac cei de la Digi reteaua bine ma portez inapoi :)))

Daca n-ai luat telefon la Orange vb cu Digi sa faci o portare la ei in locul celuilalt abonament la Orange si astfel ai facut o inversare de operatori intre numere ;)
Si ii dai si orange-ului peste bot pentru aroganta asta.

Asta am vrut sa fac eu, dar au intervenit niste cheltuieli neasteptate ( ca de obicei )

Edited by iulian93, 01 October 2015 - 09:40.


#66
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,867
  • Înscris: 27.04.2010

View Post$orin, on 30 septembrie 2015 - 22:33, said:


Pai la Orange era super oferta de portare cu Samsung s6 și 50euro la abonamentul de 30 euro, le - ai spus de ofer ta asta? La Vodafone mai există un abonament de 10 euro cu 3 Giga, de asta ai întrebat?
La Orange imi mai cerea inca 420 lei avans pe langa cei 30€ abonament. Adica aproape 100€ ... La Vodafone i-am zis ca vreau sa dau cat mai putin, echivalentul la "2000 (sau 2300) de ce vrei tu". Imi ajunge 1GB, mai am 5GB la tableta, nu dorm pe net ...

Edited by shymano, 01 October 2015 - 11:07.


#67
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013

View Postiulian93, on 01 octombrie 2015 - 09:38, said:


Daca n-ai luat telefon la Orange vb cu Digi sa faci o portare la ei in locul celuilalt abonament la Orange si astfel ai facut o inversare de operatori intre numere ;)
Si ii dai si orange-ului peste bot pentru aroganta asta.

Asta am vrut sa fac eu, dar au intervenit niste cheltuieli neasteptate ( ca de obicei )
Pai am spus ca am luat SGS6

#68
gykanes

gykanes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,256
  • Înscris: 06.06.2010

View Postshymano, on 01 octombrie 2015 - 11:06, said:

[size=4]
La Orange imi mai cerea inca 420 lei avans pe langa cei 30€ abonament. Adica aproape 100€ ... La Vodafone i-am zis ca vreau sa dau cat mai putin, echivalentul la "2000 (sau 2300) de ce vrei tu". Imi ajunge 1GB, mai am 5GB la tableta, nu dorm pe net ...

Puteai sa iei S6-le la abonament și apoi făceai schimb cu cineva pe un P8 și mai luai și ceva diferență

Edited by gykanes, 01 October 2015 - 19:43.


#69
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,867
  • Înscris: 27.04.2010
Il duceam la 3000 si ceva de lei ... nu merita stresul, m-am lecuit de platit dublu sau triplu pe un telefon. Mi-am facut damblaua cu P6 si cu P7, p-asta vreau sa-l iau la pretul lui.

#70
dekaru

dekaru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 225
  • Înscris: 08.11.2007
Oferta asta de portare cu S6 la ~100 de lei oare e valabilă în toată țara? Sau doar în anumite zone?

#71
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Cum portarea e nationala, oferta e la fel.
Fac o precizare pentru doritori: oferta standard pentru portare la Orange cu S6 la abonamentul Orange Me 30 este 50 de euro. Din acestia se scad 10 euro daca aduceti un telefon vechi (numai unul se accepta) cu baterie la casat (eu am dus un nokia 1100 cu tastatura pe jumatate stearsa si ecranul negru pe o buna parte, dar functional totusi) si mi s-au mai scazut vreo 8 euro pentru vechimea din reteaua Digi (cam 13 luni).

Edited by bethlen, 02 October 2015 - 11:39.


#72
mariusnorbert

mariusnorbert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,565
  • Înscris: 03.06.2009
Eu știam ca discountul pentru vechime in rețeaua din care portezi numărul se calculează de la minimum 24 luni (chiar dacă nu ai 24 luni efective in rețea).

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate