Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

Oferte de portare in reteaua Orange

* * * - - 8 votes
  • Please log in to reply
4104 replies to this topic

#1423
AlxMih

AlxMih

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 380
  • Înscris: 15.04.2015
Daca ai nevoie de telefon da,altfel nu.

#1424
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Salutare. Tocmai ce am portat duminica (ieri) din Voda in Orange 2 numere (din 3) si am primit mesaj (doar pe unul din numere pana acum) prin care sunt instiintat de o taxa de reziliere. Contractul e expirat din 26.12.2017 (act aditional din 05.12.2015 daca intereseaza pe cineva data fidelizarii). De platit nu cred ca se pune problema (perioada e depasita). Ar trebui sa ma astept la ceva intarzieri de portare? Nu vad ce probleme ar trebui sa fie (la ultima portare de pe cartela pe abonament n-am avut mesaje de genul sau mai stiu eu de care).

Ca sa explic cum s-a intamplat portarea: dimineata mi-am portat eu numarul si pe la 3 dupa masa am portat si al doilea (deci nu au fost amandoua "concomitent"). Sa fi fost un angajat mai zelos sa fi cerut si pentru al treilea numar (aflat inca sub contract pana in noiembrie)?

LE: portarile au fost in magazine diferite (Afi Cotroceni primul numar si al doilea in Vulcan, unde am stat putin mai mult decat prima data).
LE2: mi-am adus aminte: avand abonamente Red, Vodafone mi-a activat, prin martie 2016 (parca) o optiune Red4All (optiune de tip Family cu 1GB la comun intre numerele Red). Modificarea nu a fost ceruta de mine, ci facuta de Vodafone. Sa fie din cauza aia mesajul?

Edited by Pololica, 29 January 2018 - 11:05.


#1425
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Indiferent ce ar fi, nu lua in considerare mesajul si mai ales nu plati nimic.
Daca intampini probleme cu portarea suna la Vodafone si cere sa urgenteze procedura.
Daca nu te rezlva ei, ANCOM-ul cu siguranta te va rezolva.

#1426
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Cum mortul de la groapa nu se intoarce...  Stiu ca pot folosi ANCOM, dar ma gandeam ca poate a mai intampinat cineva aceeasi problema. Singura dilema (sa zicem) ar fi fost optiunea activata de Vodafone, fara a o fi cerut eu personal si, teoretic, ar mai fi fost inca 3 luni pentru ea (contract activat in decembrie, optiunea in martie). Cel de al treilea numar il pastrez in voda pana la expirare (cum mi se pare normal, din moment ce am semnat contractul). Daca nu vor oferi ceva pentru el, cel mai probabil va zbura si el (numarul).

#1427
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

 Pololica, on 29 ianuarie 2018 - 11:28, said:

Cel de al treilea numar il pastrez in voda pana la expirare (cum mi se pare normal, din moment ce am semnat contractul). Daca nu vor oferi ceva pentru el, cel mai probabil va zbura si el (numarul).
Trebuie sa-ti adaptezi rationamentul la fiecare situatie/operator.
Sigur ca e normal sa pastrezi numarul pana la expirarea contractului dar cum pentru Vodafone nu exista astfel de principii, nici tu nu ar trebui sa te simti obligat sa ramai la ei pana la expirarea contractului. Esti liber sa pleci oriunde si oricand fara a plati niciun fel de taxa, exceptie fiind cazul in care ai beneficiat de un echipament la pret subventionat.

#1428
many15_2001

many15_2001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 05.02.2005

 Pololica, on 29 ianuarie 2018 - 11:01, said:

Salutare. Tocmai ce am portat duminica (ieri) din Voda in Orange 2 numere

Salut. Ce oferta ai primit? Multumesc.

#1429
WarpS

WarpS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,454
  • Înscris: 30.07.2009

 Pololica, on 29 ianuarie 2018 - 11:01, said:

Salutare. Tocmai ce am portat duminica (ieri) din Voda in Orange 2 numere (din 3) si am primit mesaj (doar pe unul din numere pana acum) prin care sunt instiintat de o taxa de reziliere. Contractul e expirat din 26.12.2017 (act aditional din 05.12.2015 daca intereseaza pe cineva data fidelizarii). De platit nu cred ca se pune problema (perioada e depasita). Ar trebui sa ma astept la ceva intarzieri de portare? Nu vad ce probleme ar trebui sa fie (la ultima portare de pe cartela pe abonament n-am avut mesaje de genul sau mai stiu eu de care).

Ca sa explic cum s-a intamplat portarea: dimineata mi-am portat eu numarul si pe la 3 dupa masa am portat si al doilea (deci nu au fost amandoua "concomitent"). Sa fi fost un angajat mai zelos sa fi cerut si pentru al treilea numar (aflat inca sub contract pana in noiembrie)?

LE: portarile au fost in magazine diferite (Afi Cotroceni primul numar si al doilea in Vulcan, unde am stat putin mai mult decat prima data).
LE2: mi-am adus aminte: avand abonamente Red, Vodafone mi-a activat, prin martie 2016 (parca) o optiune Red4All (optiune de tip Family cu 1GB la comun intre numerele Red). Modificarea nu a fost ceruta de mine, ci facuta de Vodafone. Sa fie din cauza aia mesajul?

Daca ti-a facut Red4All, am impresia ca ai resemnat pe 2 ani de zile, din Martie 2016 in cazul tau. Astfel ca ai mai avea perioada contractuala pana in martie 2018.

#1430
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Cred ca e standard: Me 15 cu 7GB net (4.2 in Roaming) si P9 lite gratuit pentru fiecare. Daca mai veneam cu unul primeam si bonoficatia de 20 de giga la comun.

Siner, nu cred ca ar fi de la aia. Al doilea număr a avut un decalaj de portare in Vodafone (3-4 luni fata de mine) si am luat telefon pentru el in aprilie 2016. Azi ma gândeam la chestia asta. Pe numărul meu nu am primit mesajul, doar pe celălalt. Oricum, umeaza sa ma contacteze de la relatii clienti (Vodafone) si lămuresc.

In cont, îmi apărea ca număr principal al meu. Asteptam si vedem.

Am uitat o chestie: De c nu au facut activarea in decembrie si au asteptat 3 luni? Când au vrut sa îmi schimbe abonamentul, m-au sunat...

#1431
razvan_andrei82

razvan_andrei82

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 26.01.2015
Oferte portare cu telefon inclus:
1- Abonament Me 26 cu Huawei P10 la 49 euro + 50% reducere la Huawei fit
2- Abonament Me 31 cu Samsung S8 la 109 euro.
La aceste oferte nu stiu daca se mai adauga si o reducere de 20% reducere din costul lunar al abonamentului.

#1432
stiinta_craiova

stiinta_craiova

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,165
  • Înscris: 31.08.2009
Cat timp e valabila oferta?

#1433
razvan_andrei82

razvan_andrei82

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 26.01.2015
Cred ca pana la 15 martie. Am vazut mai multe reclame prin Bucuresti cu ofertele de mai sus. Mai sigur il intrebi pe Orange_helper. Nu am gasit insa pe site-ul Orange ofertele duo (sau cum s-or chema) la care fac reclama la tv, respectiv: Samsung S8 la me 31 si J5 (parca) la me 11. Huawei P10 la pro 27 si Y6 la me 11.

#1434
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 razvan_andrei82, on 09 februarie 2018 - 21:49, said:

Cred ca pana la 15 martie. Am vazut mai multe reclame prin Bucuresti cu ofertele de mai sus. Mai sigur il intrebi pe Orange_helper. Nu am gasit insa pe site-ul Orange ofertele duo (sau cum s-or chema) la care fac reclama la tv, respectiv: Samsung S8 la me 31 si J5 (parca) la me 11. Huawei P10 la pro 27 si Y6 la me 11.


Salut,

Oferta este valabila momentan doar in magazinele noastre. De aceea, pentru mai multe detalii, te asteptam in orice magazin Orange.

P zi buna,
Orange Helper

#1435
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015

 Pololica, on 30 ianuarie 2018 - 22:40, said:

Cred ca e standard: Me 15 cu 7GB net (4.2 in Roaming) si P9 lite gratuit pentru fiecare. Daca mai veneam cu unul primeam si bonoficatia de 20 de giga la comun.

Siner, nu cred ca ar fi de la aia. Al doilea număr a avut un decalaj de portare in Vodafone (3-4 luni fata de mine) si am luat telefon pentru el in aprilie 2016. Azi ma gândeam la chestia asta. Pe numărul meu nu am primit mesajul, doar pe celălalt. Oricum, umeaza sa ma contacteze de la relatii clienti (Vodafone) si lămuresc.

In cont, îmi apărea ca număr principal al meu. Asteptam si vedem.

Am uitat o chestie: De c nu au facut activarea in decembrie si au asteptat 3 luni? Când au vrut sa îmi schimbe abonamentul, m-au sunat...

Revin cu ultimile detalii legate de portare (din partea Voda): nu m-au taxat pentru plecare (cum ziceam, luasem un telefon in aprilie 2016). Factura (care se pare ca nu mi-a ajuns pe mail) e pe minus (-61 lei).

#1436
WarpS

WarpS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,454
  • Înscris: 30.07.2009
Acei 61 de lei, te duci intr-un Store Vodafone cu buletinul si ii ridici sau le ceri sa ii transfere intr-un cont bancar, la alegere.

#1437
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Stiu, dar mai am un abonament in perioada (pana in noiembrie). Daca nu-l aveam si pe ala, aveam aproximativ 100 de lei de recuperat. Ce m-a deranjat, sa zicem, e ca nu am primit factura cum o primeam pana acum (de fapt n-am primit-o deloc). Aveam data de emitere pe 27 ale lunii, si pana pe 01 luna urmatoare o primeam. M-au sarit luna asta. Sper sa nu o lase pe mama soacra fara semnal...:D

#1438
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,805
  • Înscris: 26.02.2010
Huawei Mate 10 Pro 99 euro cu abonamentul Orange Me31.

#1439
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,071
  • Înscris: 04.10.2005

 aris86, on 15 martie 2018 - 14:26, said:

Huawei Mate 10 Pro 99 euro cu abonamentul Orange Me31.
In magazine?
Se ofera si 20% discount din pretul abo?

#1440
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,805
  • Înscris: 26.02.2010
Eu am văzut azi în Shop oferta. Probabil dacă contactezi vreun agent îți dau și 20% reducere.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate