Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Coolpad 5860E

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
nwo

nwo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 26.03.2010
Am primit un astfel de telefon de la cineva din SUA. Ma gandeam sa-l dau mamei mele sa-l foloseasca in locul Allview-ului A4 You cu care are numai probleme. Din pacate nu reusesc sa-l decodez. E codat pe MetroPCS, iar pt deblocare am nevoie de un cod dat de cei de la MetroPCS, dar fiind in Romania, nu am cum sa primesc acel cod. Baietii cu decodarile nu il pot decoda cu programele lor. Sunt si alte metode, sau il pot lasa intr-un sertar pana cand imi expira abonamentul si il duc in programul rabla in vedere achizitionari ialtuia nou?
Telefonul e 4G, desi ruleaza android 2.3 pe el gingerbread. Se misca foarte bine in meniu, nu sacadeaza, nu da crash in jocuri. Ar fi numai bun pt mama, asa ca va rog sa ma ajutati daca puteti cu un sfat, o idee, ceva.
Multumesc.

#2
0x0c

0x0c

    Membru inferior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,799
  • Înscris: 28.07.2014

View Postnwo, on 26 septembrie 2015 - 15:57, said:

nu da crash in jocuri. Ar fi numai bun pt mama
Doamna e gamer împătimit?

ON: Dacă e 4G probabil nu ai ce face cu el :(

Quote

Only GSM phone can be unlocked. The Coolpad Quattro 4G, being a CDMA phone, needs to be reprogrammed in order for you to use it with a different service provider.

Sursa: http://forum.gsmhost...ssible-1763084/

Edited by 0x0c, 26 September 2015 - 16:04.


#3
nwo

nwo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 26.03.2010
Nu e gamer impatimit, doream sa scot in evidenta faptul ca sistemul de operare ruleaza bine, fara probleme, asa cum nu o face allview-ul. Se mai joaca din cand in cand cate un joc din ala cu bomboane, dar rar.

Tocmai de aceea am spus mai sus ca trebuie ceva cod de la Metro PCS. Pe net sunt unele decodate cu acel cod, dar codul difera in functie de IMEI, iar ei in SUA pot obtine acel cod. Eu aici nu am cum.

Il duc la niste baieti in ungaria care se pricep mai bine sa vad ce zic ei si daca merita dpdv al costurilor sa-l deblochez. Daca nu, rabla il mananca.

Edited by nwo, 26 September 2015 - 16:40.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate