Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
EURO 24 - Meciul 3: Slovacia - Ro...

Melodie house veche aprox 2011

Cum va arata viitorul?

Saptamana de lucru de sase zile i...
 Pareri Kadjar sau alternative

Slovacia / Kosice

Spatiu stocare aproape plin

Recomandare aer conditionat 9000 ...
 Cum v-ati apucat de editare foto?

Problema unezeala grinda de lemn ...

Intrebare hdmi laptop lenovo

Fezabilitate - Adaugare microinve...
 Hard disk extern SSD, A92

Parere cartier Uverturii/Virtutii...

inmatriculare autoturism reprezen...

2 aere conditionate pe un singur ...

Allview P8 Energy VS Lenovo K3 Note

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

dizzy0704

dizzy0704

New Member

• Grup: Members
Am cumparat un P8 energy, aveam probleme cu S4 pe care il am de vreo 3 ani. Il am de 1 saptamana. l-am scos de la incarcat miercuri la 7 dim si acum, vineri ora, 16.00 mai am baterie la el 27%. sunt impresionat de baterie. nu mi se pare f greu, ba chiar imi place, parca il ti in mana mai bine. vorbesc destul de mult, folosesc gpsul si bluetoothul in masina des. ecranul l-am pus pe negru ca sa fac economie. el zice ca ma mai tine pana maine dimineata. insa eu seara o sa il bag la incarcat sa il am dimineata full. Sunt foarte multumim pana acum de el. sper sa nu imi faca probleme. Vroiam sa imi cumpar un s6 edge insa e inca prea scump.

Extinct

Extinct

Senior Member

• Grup: Senior Members
.

Edited by filip.serban, 31 October 2015 - 08:02.

remus1007

remus1007

Junior Member

am avut un allview p6 life, mandra mea are un p5 life, acum astept p8 energy. contrar parerilor "cunoscatorilor", cu putina bataie de cap, iti poti seta un allview sa faca treaba buna. am fost multumit de toate care mi-au trecut prin mana la capitolul performanta-bani. sunt telefoane medii,cu care iti faci treaba linistit. despre lenovo nu stiu ce sa zic pentru ca nu am avut niciodata telefon de la ei. laptopul in schimb e super ok (lenovo g50-70). imi dau cu parerea despre lucrurile care mi-au trecut prin mana, nu vorbesc din auzite. stiu ca allview sunt praf la capitolul suport tehnic si garantie, dar daca nu dai cu telefonul de pereti, nu prea vad sa fie mari probleme. o resoftare o poti face dupa ce citesti doua tutoriale, ideea e sa fii dispus sa si inveti sa umbli cu softurile. in plus pe net gasesti gramezi de softuri custom, mai bine optimizate decat cele stock, pentru diverse modele de telefoane. chiar si cu doua trei aplicatii de pe google play poti optimiza un telefon, neajunsul e ca cele mai multe aplicatii pentru performanta solicita root. dar daca stau sa ma gandesc(strict parerea mea) sa ai android fara root e ca...."naiba"(a se citi altceva :)   )

remus1007

remus1007

Junior Member

ce-mi place de "cunoscatori" cum isi dau ei cu parerea. k3 note daca nu ma-nsel e a7010. e orientat spre consumul media nu spre jocuri. fugiti de allview? am 3 modele si toate merg ok. un p5 life, un p6 life si un p8 energy. pe p8 pot sa joc niste jocuri destul de grele, deci nu e asa de "trist" cum zic toti neavenitii. i-ar fi prins mai bine 3gb ram dar se descurca bine si cu 2. ecranul e chiar placut, camera nesperat de buna, bateria de-a dreptu' "nesimtita", si nu e chiar atat de greu pe cat ai crede. chiar se simte bine in mana dar am mainile mari. deci eu ma pot descurca decent cu un 5,5 inch. oricum, e primul telefon pe care m-am straduit sa-l "golesc". despre partea cu service-ul allview....cam neinteresant pentru mine din moment ce primul lucru pe care l-am facut a fost sa le rootez. de acord, allview ar avea nevoie de niste tehnicieni mai priceputi la optimizarea softului, dar daca ai un minim de inteligenta si citesti niste tutoriale pe net, il poti optimiza tu. singura "plangere" referitor la produsele pe care le am ar fi bateria lui p6 life care e execrabila, dar am mai luat o baterie de rezerva si s-a rezolvat. asa ca pe viitor, voi astia care va dati cu parerea, documentati-va intai. butonati modelul respectiv si abia apoi dati-va cu parerea. nu sunt fan allview, dar au niste chestii destul de misto la raportul calitate-pret. da' pentru voi, numa' mizeria aia de aifon e telefon. altceva nu stiti.

jegmihai

jegmihai

Senior Member

• Grup: Senior Members
Te-ai trezit si tu dupa 6 luni? :lol:

remus1007

remus1007

Junior Member

View Postjegmihai, on 07 iunie 2016 - 14:41, said:

Te-ai trezit si tu dupa 6 luni? :lol:
taci tu ca abia am reusit sa iau p8 :))

remus1007

remus1007

Junior Member

View Postxilo, on 25 septembrie 2015 - 22:40, said:

Garantia la Allviev este exact ca si  "garantie la un service dubios (Vestel Technologies)"
se sparge ecranul singur- tu esti vinovat ca l-ai trintit
se defecteaza- l-ai bagat in apa
Exista tone de topice despre garantia Allviev iar daca il vei folosi pentru jocuri...
Nu inteleg un lucru , de ce ai nevoie de telefon cu acumulator auto din moment ce pe piata gasesti acc externi de capacitati diferite chiar uriase 20Ah
nu-nteleg nici eu de ce in loc sa cari un telefon putin mai greut cu o baterie mare, sa cari un telefon usor + o baterie externa care cantareste cat 3 telefoane.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate