Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Astept oferte pentru un site

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#1
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,663
  • Înscris: 13.10.2003
Astept oferte pe PM pentru un site destinat unei firme noi .
O sa incerc sa dau cat mai multe detalii despre ce am nevoie , astept un pret estimativ pentru ceea ce vreau...

Un site de firma , nu doresc ceva foarte complicat si scump , fara Flash & chestii in plus care incarca costul si viteza de accesare ...
Va avea optiune in lb. romana si lb. engleza
Textele bineinteles vor fi furnizate de catre noi in format electronic  , idem pozele in format digital , idem logo...e.t.c.
Numarul de pagini va fi aproximativ 20 , romana+engleza
Un sistem de actualizare a siteului de catre noi sau varianta servicii de actualizare de catre realizator , frecventa : 12 ori / an .
Promovare web , respectiv optimizarea paginilor si inscrierea in motoare de cautare .
Statistici vizitatori .
Domeniu .ro si .com cu directionare directa de pe .com pe .ro.
Obiectivul sitului este atragerea de noi clienti , de aceea doresc sa fie functional , usor de accesat si de gasit pe motoarele de cautare .
Pagina principala va avea deci logo , cateva poze , prezentare .
Apoi paginile secundare : produs 1 , produs 2 , produs 3 , servicii , catalog , linkuri , contact .

Catalogul va fi un proram de genul :

http://www.yeneletiket.com/yenelet.zip

Pentru catalog am primit deja oferte tot de pe aici , dar nu strica una in plus !  :)

Firma va fi functionala incepand cu saptamana viitoare ,  cand o sa prezint actionarilor ofertele primite...( bineinteles daca primesc vreuna ... -_-  )

Plata se va face bineinteles pe firma .

Edited by radumiki, 20 January 2006 - 22:45.


#2
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
domeniile le aveti deja achizitionate?

#3
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,663
  • Înscris: 13.10.2003

 again, on Jan 20 2006, 22:54, said:

domeniile le aveti deja achizitionate?

Nu

#4
cornelyu

cornelyu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 22.07.2005
Daca vii cu amanunte, adica obiect activitate, etc..., se pare ca nu stii ce este ala un caiet de sarcini, si atunci vii cu "vreau un site ca ...." , ai site-ul in doua saptamani, si la un pret acceptabil. Da detalii, si iti fac un site 100% customizable, adica nu trebuie sa stii flash sau altceva, doar sa completezi niste fisiere txt cu descrierea si pretul produsului si sa adaugi intr-un director pozele produselor, chestie pe care poti s-o faci cand vrei, in functie de produsele pe care le vindeti.Posteaza tot ce furnizati voi, img etc...si o sa-ti fac o propunere de pret si termen.In general, nu ma lungesc la mai mult de o luna pt. asa ceva, si nici nu cer preturi de occident.M-am uitat pe zipul de ex, e subtire,daca vrei va fac un site cu flippage adevarat, in care clientul da paginile la un catalog adevarat, poate sa dea inainte si inapoi catalogul, etc...ai o impresie proasta despre flash, ca si toti desteptii care se invart pe aici, adik: flash=situri de mii de $, etc... daca ai dubii, casca gura pe www.3ds.ro, e in lucru, dar ce se vd e edificator

Edited by cornelyu, 21 January 2006 - 00:14.


#5
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,663
  • Înscris: 13.10.2003

 cornelyu, on Jan 21 2006, 00:06, said:

Daca vii cu amanunte, adica obiect activitate, etc..., se pare ca nu stii ce este ala un caiet de sarcini, si atunci vii cu "vreau un site ca ...." , ai site-ul in doua saptamani, si la un pret acceptabil. Da detalii, si iti fac un site 100% customizable, adica nu trebuie sa stii flash sau altceva, doar sa completezi niste fisiere txt cu descrierea si pretul produsului si sa adaugi intr-un director pozele produselor, chestie pe care poti s-o faci cand vrei, in functie de produsele pe care le vindeti.Posteaza tot ce furnizati voi, img etc...si o sa-ti fac o propunere de pret si termen.In general, nu ma lungesc la mai mult de o luna pt. asa ceva, si nici nu cer preturi de occident.M-am uitat pe zipul de ex, e subtire,daca vrei va fac un site cu flippage adevarat, in care clientul da paginile la un catalog adevarat, poate sa dea inainte si inapoi catalogul, etc...ai o impresie proasta despre flash, ca si toti desteptii care se invart pe aici, adik: flash=situri de mii de $, etc... daca ai dubii, casca gura pe www.3ds.ro, e in lucru, dar ce se vd e edificator

Daca ai frunzarit catalogul ai vazut si obiectul de activitate al noii firme... :P

In plus se pare ca tu nu stii sa discuti cu posibilii clienti ...asta e , pana la urma eu am nevoie de site si tu de bani .

Daca se ajunge la un acord ,se face un contract  intre firme , vorbele si smecheriile sunt de prisos ! :lol:

Edited by radumiki, 21 January 2006 - 15:00.


#6
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,137
  • Înscris: 09.09.2003
element important: vrei sa ti-l faca o firma.

#7
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,663
  • Înscris: 13.10.2003

 add, on Jan 21 2006, 14:13, said:

element important: vrei sa ti-l faca o firma.

  De preferinta , da .
Voi ati mai facut treba asta si pentru alte firme , deci probabil ca mai sunt si alte variante , gen persoana fizica cu contract de prestari servicii ...totul trebuie insa sa se faca perfect legal , nu sunt bani negri sau gri la mijloc .

#8
syscrash

syscrash

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 20.03.2004
Salut,
Daca oferta este inca valabila, te rog trimte-mi un mail la [email protected] pentru a discuta in amanunt si sa vedem daca ne putem intelege. Pentru detalii http://www.netsolution.ro

@cornelyu offtopic : ce se vede nu este deloc edificator.


#9
cornelyu

cornelyu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 22.07.2005
Am privit catalogul. Pot sa-ti fac un flipbook, cu pagini flexibile, asa cum vezi aici , chiar mai bun, cu frunzarire manuala,  http://www.flipviewe...us_dynacata.php, care nu necesita un program special pt citire; cu cate pagini vrei.actualizarea necesita pe moment minime cunostinte de flash, in rest totul de la layout pana la text se va face complet dinamic, si se va putea actualiza de cate ori veti dori, prin completarea unor fisiere text, si prin schimbarea jpg-urilor dintr-un director. Daca te intereseaza, trimite mail la [email protected], si mai discutam.Daca-mi trimiti si ceva poze ai o prima mostra de catalog moka in mai putin de doua zile, ca sa nu ai dubii asupra posibilitatilor mele. Daca dai o adresa de e-mail, iti trimit dupa-amiaza o mostra de catalog(acum sunt la munca)Pret estimativ : cca 200€, discutabil, poate fi si mai putin, daca materialul furnizat e de calitate buna, si nu mai trebuie umblat la text.termen, max.2 saptamani. Nu asculta idioteniile care se mai vehiculeaza pe aici, un site flash dinamic are cativa k, totul: imagini, text, sunet se incarca dintr-o baza de date, deci nu exista nici o diferenta de incarcare intre html si flash, sau php si flash.
@syscrash offtopic.nu ti-am cerut parerea, si oricum nu ma intereseaza, atata vreme cat habar n-ai cu ce se mananca Maya si Max.poate-mi povestesti si mie cate situri din ro utilizeaza 3d TTS(3d text to speech), si cate au site builder.cat despre portofoliul netsolutions, puteai lua cateva templateuri facute chiar de mine, de pe bluegelmedia sau templatemonster, cu 50$ buc, ieseai mai bine.

Edited by cornelyu, 23 January 2006 - 08:58.


#10
Takeshy

Takeshy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,705
  • Înscris: 04.03.2005

Quote

daca ai dubii, casca gura pe www.3ds.ro
:lol:
Nu m-am putut abtine.

#11
.ral:cr

.ral:cr

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,591
  • Înscris: 16.07.2004
si totusi are dreptate syscrach. in plus, daca omu nu vrea flash cum vrei sa castigi bagandu-i pe gat flash?
si takeshy are dreptate :)

#12
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005

 radumiki, on Jan 20 2006, 22:43, said:

Un site de firma , nu doresc ceva foarte complicat si scump , fara Flash & chestii in plus care incarca costul si viteza de accesare ...


#13
cornelyu

cornelyu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 22.07.2005
"Catalogul va fi un program de genul :

http://www.yeneletik...om/yenelet.zip"

mai omule, da-ti seama ce spui.detest pe cei care-si dau cu parerea fiind pe dinafara, se pare ca a devenit un obicei in ro ca si aici pe forum.te-ai uitat pe linku asta.e bine sa-ti dai cu parerea, poate te baga cineva in seama.cu ce dracu faci asta, in html?php?, sau poate ca ai inventat tu ceva ce noi astia prostii nu stim inca.Un program de genul asta costa el singur pe la 150$ , si in plus marea majoritate necesita cel putin un plugins pt citire.cine dracu sta sa faca download free ca sa-i vada omului situl.eu i-am propus ceva, putand sa-i fac si proba.Ca si alta data iti dai cu parerea, fara sa stii ce vb.Cat despre parerea ta ca si de ideile tale estetice, nu ma intereseaza, eu am intrebat ceva:"poate-mi povestesti si mie cate situri din ro utilizeaza 3d TTS(3d text to speech), si cate au site builder", si n-ai raspuns, si in plus nu mai treb sa raspunzi, pt ca n-ai ce.consider sub inchis, daca ai sa-i faci omului o propunere de pret, fa-o, altfel canta la alta masa.Eu am facut o prop, si pot sa probez, ii pun omului un catalog virtual de 16pag pe care l-am facut asta vara pt o firma de turism, il pun pe 2 servere, unul in state altul aici in rom, vede cum merge, ii convine, bine, nu-i convine, iarasi bine.
voi, in afara ca va dati cu parerea offtopic, ce i-ati propus omului?nici macar nu v-ati uitat pe linkul pus de client, dar persistati in a va da cu parerea pe de laturi

Edited by cornelyu, 23 January 2006 - 10:24.


#14
cornelyu

cornelyu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 22.07.2005
Alta intrebare : cum o sa faceti link pt o chestie(catalog virtual) ca cea postata.Scrieti pe site : bai navigatorule, daca vrei sa vezi catalogul, faci mata download, dezipezi, daca n-ai zip il iei de la  D-l zip, il instalezi si o sa poti vedea catalogul. Inca o dovada ca vorbiti inainte de a gandi.Eu,atunci cand propun ceva, stiu exact despre ce vorbesc.Pt ultimii  2 interlocutori.

#15
.ral:cr

.ral:cr

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,591
  • Înscris: 16.07.2004
eu pot sa i-l fac in browser catalogul. doar cei extrem de interesati ar downloada ca sa vada catalogul, ceilalti n-o sa aibe sansa sa se lamureasca despre ce este vorba.

oricum iti doresc succes.

#16
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,137
  • Înscris: 09.09.2003

 Takeshy, on Jan 23 2006, 09:25, said:

:lol:
Nu m-am putut abtine.

:lol:

#17
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,663
  • Înscris: 13.10.2003
Pentru catalog am deja o oferta  : 50 Euro , + 50 pentru surse...mai pot insa sa vina oferte ...
Eu vreau sa-l pun si pe CD pentru targuri , daca nu e prea mare poate fi trimis pe  mail , cine o sa-l coboare de pe site este interesat de produsele noastre...
Pentru site , licitatia se termina joi , vineri sa putem discuta pe oferte ...
Apropo , siteul de pe care am coborat catalogul poate fi vizitat ...la mine in principiu poate fi mai simplu , credeam ca amanuntele de pe primul post au fost suficiente pentru a putea primi o oferta de pret...

Atasez si logo pentru orice eventualitate...

Attached Files

  • Attached File  LOGO.jpg   13.13K   56 downloads


#18
cornelyu

cornelyu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 22.07.2005
Nu m-am uitat si pe site, dar ma uit acum.E exact ce am spus mai inainte.Daca-l vrei asa, il fac si cu mult mai putin.Si uite de ce: ia deschide situl si catalogul in doua ferestre si fa comparatia.Si un orb vede diferenta.Daca voi vreti pt cateva zeci de € sa va prezentati in fata unui client cu asa calitate, n-aveti decat.Si mai vreti sa-l puneti si pe CD.Situl e facut cu un template+intro flash de tot kktul, luat moka de pe net.Eu am si acasa si la munca monitor de 23inch, pe care siglele si textul de pe site se vad ca niste pete informe.Ma rog, nu toti au monitoare de 23inch, dar si cei care au de 15inch sunt rara avis. Alta, logo-ul are pete, da-i un zoom 2x in paintbrush sau Photoshop, si zi ce vezi.Sa faci asa ceva in format vectorial, sa redesenezi exact totul,sa se vada totul clar indiferent de monitor, inseamna ceva munca. La fel si pozele, la ce draq servesc camere de 5Mpx?Ce draq faceti in cazul in care clientul il pune pe un proiector, chestie comuna chiar si la noi, si pe ecran ii apar niste pete din care nu poate deslusi nimik. Daca va multumiti cu asa calitate, vi-l fac si cu 100€.Da totusi o adresa de e-mail, ca sa-ti pot trimite o mostra de catalog flipbook, sa vezi cum se incarca, cum se vede pe net, si mai discutam.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate