Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Evolio X-Watch

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
Peter Blood

Peter Blood

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 13.02.2007
Ieri, 23.09.2015, Evolio a lansat primul ceas deștept sub brand autohton.
Prețul recomandat de vânzare este de 399 de lei, dar în perioada de precomandă, incepand cu 01.10.2015,  x-Watch poate fi achiziționat la 249 de lei.
Prețul la precomandă e ok, însă nu știu cât de customizabil e sistemul de operare cu care vine, MediaTek LinkIt, sau dacă există aplicații ce pot fi instalate și rulate ulterior.
Mai multe detalii aici

Attached File  xw1.jpg   127.96K   37 downloadsAttached File  xw2.jpg   121.85K   32 downloadsAttached File  xw3.jpg   99.03K   34 downloadsAttached File  xw4.jpg   145.61K   30 downloads

#2
kartys

kartys

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 07.02.2007

View PostPeter Blood, on 24 septembrie 2015 - 21:53, said:

Ieri, 23.09.2015, Evolio a lansat primul ceas deştept sub brand autohton.
Preţul recomandat de vânzare este de 399 de lei, dar în perioada de precomandă, incepand cu 01.10.2015,  x-Watch poate fi achiziţionat la 249 de lei.
Preţul la precomandă e ok, însă nu ştiu cât de customizabil e sistemul de operare cu care vine, MediaTek LinkIt, sau dacă există aplicaţii ce pot fi instalate şi rulate ulterior.
Mai multe detalii aici

Attachment xw1.jpgAttachment xw2.jpgAttachment xw3.jpgAttachment xw4.jpg

O chinezarie branduita de evolio. Vrei neaparat asa ceva, comanda direct in china, cu 15-20 usd iti iei un ceas cu aceleasi specificatii daca nu si mai bune.

#3
all_or_nothing

all_or_nothing

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 08.04.2015
Eu nu stiu care e rolul acestor ceasuri. Cine sta sa chiorasca pe ecranul ala minuscul sa caut nu stiu ce pe el..mi se pare cea mai inutila inventie.

#4
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,861
  • Înscris: 06.01.2008
Rolul ceasurilor "inteligente" nu e sa stai si sa scrii romane intregi pe ecranul ala minuscul, ori sa stai ore intregi si sa frunzaresti facebook-ul. Ele au fost concepute sa vezi mai usor/rapid cine te suna sau ce sms ai primit, ori sa primesti diverse notificari fara sa fii nevoit sa stai non-stop cu telefonul in mana.

Oricum, nu toti le vad utilitatea, si aici e vorba de multe ori in special de persoane ce nu vad nici ce rost ar avea sa dai 1000-2000 de Euro pe un ceas cat de cat ok cand exista la 50-100RON ceasuri ce fac aproximativ acelasi lucru.

Edited by Hider141, 25 September 2015 - 07:49.


#5
all_or_nothing

all_or_nothing

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 08.04.2015
Eu unul nu as da bani pe asa ceva.

#6
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Cică partea feminină ar fi interesată de aceste ceasuri, deoarece le preferă în locul celor clasice; s-au săturat de limbi, acum vor numere.

#7
z_e_n_i_t_h

z_e_n_i_t_h

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 24.10.2011
eu am comandat unul astazi dar livrarea se va face doar dupa 20 oct. se pare ca s-au cam grabit cu lansarea

#8
geordanny

geordanny

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 29.01.2007
Se pare ca nu vor face nici o livrare dupa data de 20 octombrie,  asa ca cei care au precomanda vor primi produsul la inceputul lunii viitoare,  probabil ca la inceputul lui noiembrie vor livra produsele - probabil nu a ajuns vaporul din china.
NU va recomand sa cumparati un asemenea produs,  nu inspira incredere,  fac lansarea in septembrie,  le poti comanda in octombrie si daca esti norocos le primesti in decembrie.
Au avut nevoie de bani si de aceea au bagat precomanda
Recomand tuturor care au facut precomanda sa faca reclamatie pentru inselaciune si sa isi ceara banii inapoi

#9
slykk

slykk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 391
  • Înscris: 22.10.2015
un ceas ca asta il iei din china cu max100 lei mult mai bun. bineinteles. garantia e egala cu 0 si in chhina si in. romania deci..........…...

#10
valb

valb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 25.09.2012
Salut,
detin acest smartwatch de citeva zile.
Legat de aspect (am modelul argintiu), este ok (ptr 249 lei)-parerea mea-tin neaparat sa fie rotund; Dincolo de primele pb legate de sincronizarea cu tel.,
rezolvate, este un lucru deranjant- la primirea unui apel pe tel, pe ceas apare nr. si nu numele; se poate schimba asta?
Alte aspecte: autonomia este de cca o zi (utilizare moderata); sunetul este satisfacator (de ex cind conduci automobilul), dar cel cu care vorbesti are dificultati in receptie-sint intreruperi.
Este numai cazul meu?
Am transmis aceste pb catre Evolio, sper sa primesc raspuns.

#11
z_e_n_i_t_h

z_e_n_i_t_h

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 24.10.2011
azi l-am primit si eu. la mine apare numele atunci când apelez sau sunt apelat dar la jurnalul apelurilor sunt listate doar numerele
microfonul este situat prea aproape de difuzor si interlocutorul se aude pe sine. la volum minim ecoul este aproape insesizabil
in rest: constructie solida, design elegant, conectivitate buna, sunet decent

Attached Files



#12
sorinsidesmoke

sorinsidesmoke

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 21.11.2010
Este posibil sa mai primeasca interfete ? :D
Pana acum ceasul e ok la banii astia.

#13
dan_dir2006

dan_dir2006

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 16.06.2008
Mai are cineva probleme cu microfonul la acest model de ceas?

#14
xedos6

xedos6

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,766
  • Înscris: 18.12.2011
In filmulețe și poze arată bine și mă apucasem să îl comand când am văzut câțiva oameni care se plângeau de calitatea ceasului și am comandat sonysmartwatch2 care nu e asa performant dar arată foarte bine și ar trebui să fie mai rezistent,calitativ! Am varianta cu brățară de metal!

#15
utopias

utopias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 11.02.2016
Salut! In primul rand sper ca scriu in aria in care trebuie :)
Sa trecem la subiect, am un Evolio X-watch si i-am pierdut incarcatorul..unde pot gasi altul, deoarece la ei pe site nu am gasit.
Multumesc

#16
Lumianu

Lumianu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 10.03.2016
Ce mufa are?

#17
utopias

utopias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 11.02.2016

View PostLumianu, on 13 martie 2016 - 14:28, said:

Ce mufa are?
Are conector magnetic cu 4 pini auriti

#18
Lumianu

Lumianu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 10.03.2016
[ http://www.gadget-talk.ro//wp-content/gallery/evolio-x-watch-review/evolio-xwatch-review-7.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

http://forum.softped...cutii-generale/
Defileaza si tu pe aici.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate