Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Primele supermaketuri, hypermarke...

Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...
 Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie
 CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri
 Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul
 

Panasonic AG-AC8

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
tonimatei

tonimatei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 26.02.2014
Salut, am luat o camera Panasonic AG-AC8 . sunt cadru didactic de meserie si intentionez sa filmez serbarile scolare si alte activitati. insa am o problema cu setarile. nu stiu cum sa o setez sa se vada mai ok. am incercat pe auto si nu sunt multumit de cum se vede.. se vede cam in cerata  fara contrast si culorile sunt cam sterse. ma poate ajuta cineva? multumesc.

#2
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
n-ai ce-i face profule, atat duce

#3
NelsonMandravela

NelsonMandravela

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,566
  • Înscris: 10.01.2012
Ar fi o idee bună să filmați câteva mostre HD, și să le suiți pe Youtube. Nici nu e nevoie să fie indexate public, doar pentru cine are linkurile, adică cine citește aici.
Eventual notați și modificările de configurație, mai mult contrast, saturație (intensitatea culorii de fapt). Verificați și setările astea banale: filmare indoor sau outdoor, cu stabilizatorul optic activat etc.

#4
geo123

geo123

    Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,926
  • Înscris: 10.05.2006
Imi pare rau sa-ti spun dar camera aia e prastie.Mai ales la interior....
Faptul ca ai imaginea neclara se datoreaza Focusului care pe auto cred ca presteaza execrabil in lumina slaba.Lucreaza pe manual.
Imaginea Flat nu este un lucru rau.Profesionistii cauta asa ceva si cumpara scule scumpe  care au curbe S-LOG ce tocmai asta fac.Beneficiul e DR mare numai ca imaginile trebuiesc procesate(tonate); nu se pot livra asa direct.Citeste despre Color Grading.
La tine imaginea e asa daorita senzorului minuscul de tip MOS cu o caruta de Mpix care are senzor Bayer.La dimensiuni din astea ale senzorilor camerele decente erau 3MOS/ccd fara filtru bayer si nicidecum FullHD.
Daca intrebai inainte sa cumperi coaja aie te indrumam catre un GH3 + obiectiv care era la ani lumina de trompeta aia.

#5
tonimatei

tonimatei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 26.02.2014
Multumesc de raspunsuri. am umblat pe la setari le-am dat pe toate la + 3 sharp etc. sa vedem cum se vede in sala de clasa.

voiam sa intreb daca se pot edita intr-un fel imaginile filmate, cam ca la foto. adica daca exista ceva in care mai pot da contrast sau claritate, ceva gen LR. sau daca sony vegas are vreo functie de gen.. am descarcat sonyvegas si incerc sa invat ceva prin el.

#6
geo123

geo123

    Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,926
  • Înscris: 10.05.2006
Bineinteles ca se poate in vegas si cam in orice soft oricat de parlit.

#7
tonimatei

tonimatei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 26.02.2014
va multumesc si va salut cu respect.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate