Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...
 [UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay
 Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 

Lenovo A1000

- - - - -
  • Please log in to reply
161 replies to this topic

#19
1010101010

1010101010

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 22.06.2015
Da, dar pe langa culorile fade la mine de exemplu pe fond alb cu lumininozitatea la maximum se vede ca si cum as avea o folie foarte veche pe display. La tine cum e ?.

#20
coricom

coricom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 30.03.2010
Albul e un pic spălăcit, oricum eu i-am pus folie, decupată dintr-una pentru un tel. de 5". Nu mă stresez prea tare deoarece este pentru fiica mea. I-aș lua și o husă, dar nu știu de la ce telefon s-ar potrivi.

#21
1010101010

1010101010

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 22.06.2015
Da, bine si la mine este telefon de rezerva dar eram doar curios. Ca nu am am mai avut nici un smartphone cu display TN, cel mai slab display am avut LCD si TN-u asta e asa de slab ca la inceput credeam ca e defect :)) Eu comparand cu un IPS.

Cu husa e pe incercate ... te duci intr-un magazin mai mare si probezi mai multe pana gasesti una.

#22
wweww

wweww

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 13.10.2014
Cam in cat timp vine dupa ce faci comanda?

#23
coricom

coricom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 30.03.2010
10 zile lucratoare, comandat in POP, ridicat din POP - Focsani.

#24
cezarjipa

cezarjipa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 08.02.2015
Salut,

Telul merge fara lag in browsing, facebook, hangout, viber ?
Touchscreenul este responsiv sau apesi de 2 ori sa ia o data ?
Raman amprente pe ecran usor ?
Ecranul e sticla sau plastic ?

#25
1010101010

1010101010

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 22.06.2015
Dupa parerea mea (il am de 2 saptamani maximum) : lag mediu, dar nu bate la ochi; touchscreen-ul e asa si-asa ... nu merge de fiecare data, dar macar este capacitiv, deci nu trebuie sa apesi tare ca la cele rezistive vechi - dar se vede prost, este TN, adica sub LCD, care este sub IPS si AMOLED; amprentele parca nu se vad cat sa deranjeze; nu imi dau seama daca este sticla sau plastic. Daca mai zic te sperii de tot. DAR la banii astia e ok.

#26
cezarjipa

cezarjipa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 08.02.2015

View Post1010101010, on 18 octombrie 2015 - 22:00, said:

Dupa parerea mea (il am de 2 saptamani maximum) : lag mediu, dar nu bate la ochi; touchscreen-ul e asa si-asa ... nu merge de fiecare data, dar macar este capacitiv, deci nu trebuie sa apesi tare ca la cele rezistive vechi - dar se vede prost, este TN, adica sub LCD, care este sub IPS si AMOLED; amprentele parca nu se vad cat sa deranjeze; nu imi dau seama daca este sticla sau plastic. Daca mai zic te sperii de tot. DAR la banii astia e ok.

Am uitat o chestie : se aude bine in convorbiri, are semnal decent ?

#27
coricom

coricom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 30.03.2010
Da si da.

#28
1010101010

1010101010

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 22.06.2015
Da, la capitolul receptie semnal si sunet in convorbire este ok, numai ca pozitionarea microfonului face ca sunetul vantului sa fie auzit de interlocutor daca esti afara si bate vantul.

Este dupa parerea mea un telefon ok. Daca poti ia 2020 sau 2010 cum ii zice, daca nu, e ok si asta.

#29
boxerbull

boxerbull

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 25.05.2009
Pe internet cum se misca?

#30
1010101010

1010101010

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 22.06.2015
Browsing-ul cu Chrome este chiar ok. Youtube ok, doar ca display-ul nu este cel mai stralucit. Viteza de download este chiar buna.

#31
slykk

slykk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 391
  • Înscris: 22.10.2015
salut as vrea sa iau si eu un telefon din asta cu abonament la "gigi". am cateva intrebari.. huse compatibile se gasesc? are senzor de lumina? receptioneaza semnalul bine?(am o tableta allview ax5 nano q care nu prea are semnal pe"gigi" intr.un oras...slatina).....si o alta intrebare e pe partea de fiabilitate...rezista aceasta chinezarie timp de 2 ani cat tine abonamentul?? mai da digi la acelasi abonament un allview a5 easy care e putin mai slab din punct de vedere hardware(procesor dual vs quad la lenovo? ) si problema lui a5 easy ar fi reputatia firmei allview care lasa de dorit...

#32
1010101010

1010101010

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 22.06.2015
Huse pentru A1000 doar modele universale cat mai apropiate ca marime. Senzor de lumina nu are. Cel putin la al meu nu am vazut dar nu ai nevoie, ca il tii tot timpul pe maximum ca are baterie buna.semnalul este ok ... bunicel. Nu e ca un S5-S6 dar e ok. Ca fieabilitate sa stii ca Lenovo nu sunt prea petarde in general. E o marca chiar bunicica. Gen Kia la masini ... .

#33
slykk

slykk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 391
  • Înscris: 22.10.2015

View Post1010101010, on 16 noiembrie 2015 - 22:35, said:

Huse pentru A1000 doar modele universale cat mai apropiate ca marime. Senzor de lumina nu are. Cel putin la al meu nu am vazut dar nu ai nevoie, ca il tii tot timpul pe maximum ca are baterie buna.semnalul este ok ... bunicel. Nu e ca un S5-S6 dar e ok. Ca fieabilitate sa stii ca Lenovo nu sunt prea petarde in general. E o marca chiar bunicica. Gen Kia la masini ... .
mersi pentru sfat :) sunt in ceata rau de tot. :( nu stiu ce sa aleg dintre acesta un allview a5 easy nokia lumia 635 lumia 435 si un orange cu 4g pe la 300 lei....ma intereseaza cel mai mult FIABILITATEA...

#34
popica1968

popica1968

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 12.10.2014

View Postslykk, on 16 noiembrie 2015 - 23:41, said:

mersi pentru sfat Posted Image sunt in ceata rau de tot. Posted Image nu stiu ce sa aleg dintre acesta un allview a5 easy nokia lumia 635 lumia 435 si un orange cu 4g pe la 300 lei....ma intereseaza cel mai mult FIABILITATEA...
Fara Allwiew este o porcarie si se strica imediat - garantie ioc daca il trimite la Brasov.

#35
bloodhand

bloodhand

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 22.07.2006
Am comandat si eu acest telefon de la Digi. Motivul a fost ca am un Galaxy Young 2 Duos (S6312) cu 768 MB RAM si Android 4.1.2 si merge foarte greu de la o vreme, desi am scos mai tot din el, l-am si root-at si i-am scos cam tot ce s-a putut, insa tot greu merge. Nu ma intereseaza cine stie ce performante, ma intereseaza sa nu faca lag mare asa cum vine el din fabrica, fara altele instalate. Pe actualul meu telefon patesc ca atunci cand intru in agenda sa trebuiasca sa astept si 10 secunde pana se incarca, la meniul de SMS nu mai zic, setari la fel, iar cand dau sa apelez de multe ori se blocheaza telefonul o perioada de 10-20 secunde si adesea se apeleaza fara sa-mi afiseze asta. M-am saturat de problemele astea, in conditiile in care n-am mare lucru instalat pe el. Nu mai intereseaza jocuri 3D, YouTube, Facebook, ci sa mearga decent cu cateva aplicatii instalate, gen Browser, MX Player, TuneIn Radio, sa pot asculta muzica/radio si sa fac browsing fara latente, sa nu se blocheze (aici ma gandesc ca Android-ul 5.0 e sfant cel putin deocamdata), sa pot verifica un mail si, desigur, sa pot vorbi la el si sa am o autonomie cat de cat ok. De asta am vrut ceva ieftin, care sa-mi satisfaca cerintele de mai sus. Oare am facut alegerea corecta?

Se vorbea mai sus de huse. Stiu ca am mai luat un A328 de la RDS si a venit cu tot cu acea carcasa de silicon si cu folie pe ecran, plus inca o folie noua in cutie. Asa vine si asta? Oare se gasesc huse din silicon (nu ma intereseaza variante textile sau flip, ca o folosesc strict impotriva ciobirii si craparii carcasei in caz de il scap din mana pe suprafete dure) si folii?

Edited by bloodhand, 23 November 2015 - 16:23.


#36
coricom

coricom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 30.03.2010
Nu vine nici cu husa, nici cu folie. Eu am decupat dintr-o folie pentru tel de 5" folosindu-ma de conturul foliei ce vine pe Lenovo (cea cu specificatiile).

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate