Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Cel mai bun\puternic odorizant de camera?

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
blizzardonly

blizzardonly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 21.07.2015
Buna ziua,

As dori sa stiu care este cel mai puternic si durabil odorizant de camera, dar pentru un buget de 50-60 ron.

Momentan eu folosesc Glade.

Multumesc.

#2
seawolf

seawolf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 894
  • Înscris: 16.01.2007
Nu cred ca exista cel mai bun / cel mai puternic . cred ca e mai mult dupa preferinte.
Eu unul am acasa 2 aparate de la CWS Air Control in care bag cate o sticluta de CWS Frutto ( ala de guma turbo )
si e si persistent si silentios .
Toata treaba ma duce undeva la 90 lei la 2 luni ( 2 rezerve + 4 baterii ) Posted Image

Edited by seawolf, 23 September 2015 - 10:48.


#3
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,223
  • Înscris: 06.03.2011
Mie astea mi se par cele mai puternice, California Scents.
http://www.odorizante-california.ro/

Edited by vlad29marko, 23 September 2015 - 10:55.


#4
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Pare periculos sa respiri vapori de substante chimice de sinteza.

Mai bine folosesti uleiuri esentiale de citrice, pin , lavanda, etc.

#5
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,042
  • Înscris: 22.05.2003
Problema este ca cu cat e mai puternic, cu atat e mai deranjant.

Iti recomand fie lumanari parfumate Yankee Candle, fie aparat electric tot de la ei.

http://www.yankeeland.ro/

Un asa aparat reusea sa imputa cateva etaje la un hotel din Sinaia. Era montat pe casa scarii, la subsol.

#6
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,495
  • Înscris: 05.06.2009
durabile sunt si odorizantele lichide de la sabon (sticlutele cu betisoare).
o sticluta se consuma in aproape 6 luni. pretul este intre 90 si 120 lei pentru o sticluta cu lichid parfumat (250 ml).
https://www.sabon.ro...Arome-de-camera
personal, din gama lor imi place mirosul sortimentelor mosc, golden iris si linen.

mai putin cunoscute si utilizate sunt difuzoarele de aroma; intr-o vreme era o reprezentanta (alta firma) la parterul mall-ului din Baneasa.
https://www.sabon.ro...iffuser-Antique

#7
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,908
  • Înscris: 07.11.2006
Eu cred ca cel mai sanatos si puternic odorizant este aerisirea incaperii coroborata cu igiena personala corecta a locatarilor acelei incaperi.De altceva nu-i nevoie.

#8
LittleJo

LittleJo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 498
  • Înscris: 15.12.2006

 Adm, on 23 septembrie 2015 - 11:27, said:

Iti recomand fie lumanari parfumate Yankee Candle, fie aparat electric tot de la ei.

http://www.yankeeland.ro/

Un asa aparat reusea sa imputa cateva etaje la un hotel din Sinaia. Era montat pe casa scarii, la subsol.
Am de la Yankee atat lumanari cat si tarte si aparate electrice. Lumanarile au o raza foarte limitata, indiferent ca sunt aprinse sau nu. Tartele sunt intr-adevar parfumate, dar presupun mai mult efort. Aparatele electrice m-am dezamagit crunt. Dupa 2 saptamani nu se mai simt aproape deloc (ma bazez si pe opinia vizitatorilor, ca poate eu ma obisnuiesc cu mirosul), chiar si date la maxim, desi lichid e mai mult de jumate.
Ultima data m-am enervat si am luat chestii mai ieftine din supermarket, varianta cu betisoare. Spre surprinderea mea chiar se simte pe o arie destul de mare mirosul.
Am si in masina de la Yankee...la fel, dupa 2 saptamani, cel mult, nu se mai simte deloc.

#9
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,042
  • Înscris: 22.05.2003
Trebuie sa stii ca mirosul este cel mai usor adaptabil simt!
Cu alte cuvinte, foarte repede nu mai simti un miros, chiar si unul persistent.

De exemplu, daca dai de un cadavru imputit, iti vine sa iti "versi matele", dar dupa 5 minute nu mai simti mirosul! Aceeasi problema este si cu parfumul.

Exista niste difuzere cu 3 arome, care combat exact aceasta problema, dar nu au cine stie ce raza de actiune.

#10
coolbits

coolbits

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 05.09.2018
Dacă întrebi care este cel mai puternic pot să-ți spun că am găsit la Columbia Fresh odorizante de cameră cu intensitate foarte mare și pe care dacă le pui într-un spațiu foarte mic ajungi să simți că e prea mult.
Problema a fost că eu am ales o aroma de intensitate foarte mare, care acoperă până la 150mp, iar eu l-am folosit în apartament. Apoi am văzut că sunt produse profesionale pentru spații mari, dar au și gamă pentru suprafețe mai mici.
Partea care m-a atras pe mine personal e ca sunt fără alcool și nu irită căile respiratorii.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate