Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Huawei Nexus 6P

* * * * * 6 votes
  • Please log in to reply
5473 replies to this topic

#3421
Dor71

Dor71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 851
  • Înscris: 04.09.2008
Eu nu vreau sa ii ajut....isi iau prea tare nasul la purtare...

Edited by Dor71, 12 June 2017 - 22:20.


#3422
catalin.t

catalin.t

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 23.02.2005

View Postatanu, on 11 iunie 2017 - 19:57, said:

Aplicații de sistem, precum camera, nu le poți opri. La baterie, app usage, click pe fiecare și ai posibilitatea de a opri funcționarea în fundal.Attachment Screenshot_20170611-204706.png

La mine doar mifit îmi apare că stă în fundal. Camera nu. Dar după cum se federal Facebook a fost 11 h din 15 în fundal.

Da, asta mi se pare o chestie foarte buna! Oricum, se auzea acum ceva timp ca Google va modifica modul in care sistemul de operare gestioneaza aplicatiile in fundal, pentru a mari durata de viata a bateriei (printr-un sistem de auto-suspend asemanator iOS)

#3423
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
Pai au integrat doze de la MM in sus si isi face treaba foarte bine, gandeste-te ca lasi telefonul peste noapte fara s-l folosesti si consuma doua, trei procente din baterie.
Si pe lollipop cu telefonul rootat puteai folosi doze din greenify care facea acelasi lucru.

#3424
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
S-a riscat cineva pana la urma cu noul PN?

#3425
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
... Te delegam pe tine Posted Image. Eu unul nu am timp. In plus, O DP3 e foarte OK la mine pe Nexus 6P asa ca nu prea am motiv sa fac "downgrade" :)

Edited by danmerezeanu, 13 June 2017 - 12:01.


#3426
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
Cobai de serviciu nu?
Ati uitat ca am pixel? Daca-l rup in gura e belea mare, dar cum nu ma pot abtine....merg pe premisa: poate ceilalti nu  au testat pe pixel ( am vazut ca erau pe N6) si ca nu mi se intampla tocmai mie. :)
Diseara dupa serviciu va anunt daca nu il mai pune cineva pana atunci!

Edited by katabxp, 13 June 2017 - 12:16.


#3427
G0rg0ne

G0rg0ne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,635
  • Înscris: 12.09.2008
Incearca cu MiniBeans Gapps, pe N6 se pare ca merge cu pachetul mic de gapps. O sa incerc si eu diseara.
@katabxp: de curiozitate m-am uitat pe thread-ul PN de pe forumul xda pentru PixelXL, aici,  nu prea mi-a placut cat de complicat e cu Pixel...

Edited by G0rg0ne, 13 June 2017 - 13:27.


#3428
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009

View Postkatabxp, on 13 iunie 2017 - 12:16, said:

Cobai de serviciu nu?
Ati uitat ca am pixel? Daca-l rup in gura e belea mare, dar cum nu ma pot abtine....merg pe premisa: poate ceilalti nu  au testat pe pixel ( am vazut ca erau pe N6) si ca nu mi se intampla tocmai mie. Posted Image
Diseara dupa serviciu va anunt daca nu il mai pune cineva pana atunci!
Asa e. Nu am uitat ca ai Pixel, dar tocmai de accea... te stresssez ca sa nu uiti cat de simplu era cand aveai Nexus :).
Acum, serios vorbind, daca ai O DP3 nu iti mia vine sa te intorci la 7 (mai ales cand te-ai jucat ca mine cu 7-le inca din martie anul trecut :) ).

#3429
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
Inca ma streseaza cu apk-uri care fac figuri dp3-ul, in rest nimic de reprosat. In schimb N merge de zbarnaie fara absolut nici o eroare. Pe PN de data trecuta tinea bateria mai bine decat pe stock N si O, din motivul asta as vrea sa-l mai testez.
Oricum eu ma plictisesc repede de orice rom si simt nevoia sa-l schimb asa ca le iau prin rotatie, ieri aveam O dp3, acum am N stock cu root, probabil diseara o sa am PN dar pt cat timp nu stiu!

#3430
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Frumos. Din p[acate mie intotdeauna PN mi-a consumat ceva mia mult decat stock-ul (e drept insa sa nu am mia incercat ultimele doua versiuni din motive de timp si de O DP3... La mine nu sunt probleme (probabil spre norocul meu nu am dat peste aplicatiiincompatibile (inca).
Adevarul este ca la cate beta-uri am acum... e mare lucru daca am vreun echipament care sa foloseasca o versune stabila de soft si nu beta-uri - ca e Android, Windows 10 sau macOS (ce, credeati ca ratez eu prilejul de a-mi da peste degete cu High Sierra?) - mi-a facut el ceva probleme (kernel panic !!!) dar in cele din urma l-am dovedit... :)

Cu tot ce am pe cap (examene, coordonat lucrari de licenta, sesiunea de licenta, concursul meu de conferentiar etc....) mare minune daca am timp de teste pana prin a doua saptamana din iulie... Asa ca fac joc de glezne pe tusa si.... culeg impresii :)

Edited by danmerezeanu, 13 June 2017 - 17:20.


#3431
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
L-am instalat si e gata, merge beton. Partea tare e ca are gapps integrat in rom la Pixel si nu e nici o problema cu el.
Sa vad acum cum e cu bateria

#3432
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
Nova launcher va suporta Google Now
http://www.androidpo...n-apk-download/

#3433
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
Pentru cine foloseste sau apreciaza alte launchere, eu de cand am folosit android am stat numai pe launcherul default. La galaxy am avut tochwiz, si am mai folosit pixel launcher pe nexus, in rest nimic. Au multe setari de interfata, colorate, frumoase dar prefer stoc.

#3434
G0rg0ne

G0rg0ne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,635
  • Înscris: 12.09.2008
Eu fiind abonat la beta am varianta care are deja suport, totusi exista cateva mici "chichite", doar NovaPrime il va suporta nativ, varianta gratuita va avea nevoie de o aplicatie suplimentara care nu se va gasi decat pe apkmirror si nu va aparea in PlayStore, e vorba de Nova Google Companion. Folosesc Nova de ani multi nefiind atras deloc de sock-ul mult prea spartan pentru mine, ba mai mult, inghet launcerele Google din TB. Oricum, ma lasa rece aceasta facilitate eu nefolosind GoogleNow deloc.

Edited by G0rg0ne, 15 June 2017 - 14:21.


#3435
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
Folosesc Nova de cand am chiorat. Folosesc si Google Now. Il setasem sa se deschida pe butonul home. Este ok si asa, dar daca mergecu swipe, de ce nu.

Edited by geekos, 15 June 2017 - 22:29.


#3436
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Si eu il folosesc (ocazional recunosc, desi am Nova Prime si sunt si inrolat in beta).
Suna tentant insa si portarea de Pixel Launcher a lui AmirZ (presupun ca multi stiu deja de ea dar pentru cei care inca nu au aflat, vezi aici: https://www.reddit.c..._launcher_port/ ).
Vad ca proiectul e mentinut si dezvoltat consecvent, ajungand deja la versiunea 1.4 (https://github.com/a.../tag/Pixel-v1.4). O sa vad cand il testez (pe N6P am deja Pixel Launcher-ul "imprumutat" direct din O DP3-ul de pe Pixel).

#3437
cristianraduca

cristianraduca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,963
  • Înscris: 24.01.2010
Damn! Am primit un telefon din service, de la esd. Nu imi pot repara telefonul (avea probleme cu bateria) si imi dau raspuns de inlocuire. Problema e ca l-am luat de la Digi si nu au in oferta ceva atractiv pentru mine, asa ca o sa optez pentru bani inapoi. Insa, sper sa ii si primesc in timp util. In august plec din tara pentru 5 luni!!!!
Pana una-alta, raman cu Nexus 5 - l-am si achizitionat deja la un pret atractiv, care desi e lovit putin si batran, inca merge super ok. Probleme mele sunt cu ce sa inlocuiesc 6p? Unul nou nu merita - e diferenta doar de 1000 lei fata de cat era cand l-am luat, la lansare, iar Pixel gen. 1 nu ma incanta.
Posibil sa astept pana in octombrie, cand ar fi lansarea noului Pixel.

In alta ordine de idei, am 2 huse Nilkin mega cool, pe care le-am luat chiar inainte de a trimite telefonul in service. Nu le-am probat macar. Le vand acum. Unul e silicon si altul e ceva mai tare, negru. Au si o folie cadou. Interesati careva?

#3438
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Pacat. Despre optiuni, eu unul as fi tentat de Pixel 2 XL, Essential Phone, One PLus 5. Stiu ca in momentul de fata nici macara One Plus 5-ul nu se mai poate comanda insa asa ca ... e de asteptat - sa vedem ce aduce toamna.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate