Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Noi nu furam ca romanii"

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...
 Mufa TV

PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u

Recomandare rulouri exterioare us...
 Gaoyue 858

Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...

Filtru de apa curata apa de miner...
 Unde gasesc borcane mari 5 - litr...

sfat achiziție bicicleta pli...

NVIDIA Shield Programe Romania IP

Se opreste motorul in mers Golf 5
 

Huawei Nexus 6P

* * * * * 6 votes
  • Please log in to reply
5473 replies to this topic

#2719
mar1uscal1n

mar1uscal1n

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,563
  • Înscris: 13.04.2011
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/NolSvDe8tQI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Am pus un link dar nu se vede în tapatalk...

#2720
atanu

atanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 887
  • Înscris: 23.01.2008
Am găsit dacă e vorba de npg47i. Da, sunt pe telefon si nu vad link-ul.

Edited by atanu, 24 March 2017 - 23:04.


#2721
atanu

atanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 887
  • Înscris: 23.01.2008
Gata, am pus 7.1.2, dar nu cu flashfire cu care am rămas blocat la boot, am pus ultimul stock cu Nrt fără wipe, m-am înrolat în beta, update si, cu Nrt flash twrp și root.
Să vedem cum stăm cu bateria.

Edited by atanu, 25 March 2017 - 12:35.


#2722
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
Eu am cam 3,5 ore sot exact acelasi rom: stock 7.1.2  + twrp + root. Pixelizat cu bootanimation si pixel launcher black transparent.

#2723
atanu

atanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 887
  • Înscris: 23.01.2008
Este "misto" senzatia pe care o am că sunt "la zi". Cred că asta înseamnă să ai... Nexus.

Edited by atanu, 25 March 2017 - 17:04.


#2724
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Corect. E unul dintre avantaje :)

#2725
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
Cum e cu O Dan, merita? L-as pune si eu din nou dar nu merge rootat, pixelizat, etc. Mi se pare o intoarcere in timp cu aproape o jumatate de an cand nu exista pixel si stateam pe google launcher.
Azi am fost la plimbare cu verisoara careia i-am vandut N6-le si l-am revazut, de fapt l-am si butonat un pic, am avut un gol in stomac, ce atasat am fost de telefonul asta. Era pe 7.1.1 stock fara nici o modificare, clean as Google sais! Cand m-a vazut vara-mea cum ma uitam la el a zis ca-mi face o oferta daca vreau sa-l cumpar.:)  :). :)

#2726
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Tare ideea! Deocamdată O se poarta OK. Îl pastrez si după ce ajung in Romania. E drept că nici nu am făcut mare lucru cu el - poze, ceva GMaps, GMail,  Tapatalk si aplicatia de vreme. Evident că duc dorul pixelizarea dar asa e când testezi... Mai si suferi..

Edited by danmerezeanu, 26 March 2017 - 01:04.


#2727
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
Faza azi dimineata: am pus O din nou gandindu-ma ca daca pun twrp poate reusesc sa-l pixelizez, am zip-urile de pixelizare in Gdrive salvate. Nu au mers bineinteles si am zis sa revin la stock 7.1.2 dar dupa ce am sters tot: system, data, cache, bootloader, etc cu uneltele din nrt, am reinstalat zip-ul cu nrt si surpriza: fara sa xea vreo eroare ramanea pe sigla cu google de la inceput si nu mai boota. Si am incercar scrierea softului de 5 ori de fiecare data pe curat cu totul sters. La fel de fiecare data, blocat la inceput pe sigla google, am incercat din recovery stock wipe data si cache, acelasi rezultat. Nu stiam ce sa mai incerc si mi-a venit ideea sa-l scriu (aceeasi imagine) cu adb tool si asa a mers din prima.
Imi e si teama sa mai incerc sa mai scriu ceva pe el, ar putea fi ceva in neregula cu telefonul sau o fi din nrt?
Mi-a mai facut ceva probleme si inainte, il pun in debuging mod si ar trebui sa-mi dea mesajul prin care pot bifa ca sunt de acord sa primeasca date tot timpul de la computer, asta si la comp de la serviciu nu doar de acasa. E vorba de mesajul pe care il da imediat dupa ce activezi developer options si bifezi usb debugging. Nu imi da mesajul asta decat daca scot cablul si il conectez din nou. Si cand vreau sa copiez ceva in el la fel, de multe ori nu vede ca e conectat la computer si trebuie sa-l deconectez si apoi sa-l reconectez sa mearga. Sa aiba vreo problema? Pe n6 il conectam si asa ramanea chiar daca dadeam restart la computer. Vreo idee?

#2728
dr_junior1980

dr_junior1980

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,292
  • Înscris: 10.04.2007

View Postkatabxp, on 23 martie 2017 - 19:45, said:

De curiozitate: pe ce rom sunteti? Vreau sa-mi fac o idee cam ce instaleaza nexusistii pe telefoane.

Attached File  Screenshot_20170326-195456.png   180.03K   37 downloads

Dupa cum se vede :
7.1.1 stock + TWRP + Full Pixel Mod + SuperSU + ElementalX Kernel
Cu ElementalX Kernel , procesoarele setate (din aplicatia lor : EXKernelManager) la maxim 1708, respectiv 2054 , bateria se comporta mai bine fata de stock kernel.

Telefon cumparat la momentul lansarii in OrangeShop (precomanda) , aproximativ 1 an si 3 luni.
Bateria : Inainte 3 , 4 ore SOT maxim.
Acum , dupa un an , 2, 3 ore SOT maxim.

PS : Am venit din ecosistemul Apple (tableta+telefon) , nici un gand sa imi schimb telefonul acum , lucru pe care nu il pateam si la Apple , practic dupa 8 luni , abia asteptam sa imi cumpar noul model al lor ... nu stiu de ce (defapt as avea o explicatie , insa nu spun nimic ca poate par paranoia) , dar pare ciudat ... (am mai scris eu pe aici despre asta in trecut )

Edited by dr_junior1980, 26 March 2017 - 19:56.


#2729
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
De ce nu ai trecut pe 7.1.2? E foarte ok, nu are nici o problema si in plus activeaza led nottification si fingerprint gesture, de asemenea se poate pixeliza. Bateria la mine 3.5 - 4ore sot de aceeasi varsta cu al tau. ElementalX l-am folosit si eu ceva timp si am constatat ca atunci cand scadea turatia cpu avea lag-uri, vorbesc de nexus 6, nu aveam 6p. In earca cu un 7.1.2 + twrp + root + full pixel mod sa vezi cum se comporta. Daca vrei scoruri in teste e mai ok cum il ai acum.

View Postkatabxp, on 26 martie 2017 - 20:01, said:

De ce nu ai trecut pe 7.1.2? E foarte ok, nu are nici o problema si in plus activeaza led nottification si fingerprint gesture, de asemenea se poate pixeliza. Bateria la mine 3.5 - 4ore sot de aceeasi varsta cu al tau. ElementalX l-am folosit si eu ceva timp si am constatat ca atunci cand scadea turatia cpu avea lag-uri, vorbesc de nexus 6, nu aveam 6p. In earca cu un 7.1.2 + twrp + root + full pixel mod sa vezi cum se comporta. Daca vrei scoruri in teste e mai ok cum il ai acum.
De iphone ce sa zic? Nu am nimic sa le reprosez, nota 10 de la cinstructie pana la performante doar ca nu ma reprezinta, nu pot sta cu un telefon cu soft stock pe el sa nu pot sa-i fac nimic. Not for me!

#2730
dr_junior1980

dr_junior1980

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,292
  • Înscris: 10.04.2007
Am dorit sa trec pe 7.1.2 dar nu imi place ca trebuie sa o iau de la 0 cu instalarea aplicatiilor , pixelizare , etc ...
Nu se poate trece la 7.1.2 fara sa il configurez din nou ? Banuiesc ca nu deoarece din start stiu ca pixelizarea pe care o am e compatibila doar cu 7.1.1

#2731
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006

View Postdr_junior1980, on 26 martie 2017 - 20:41, said:

Nu se poate trece la 7.1.2 fara sa il configurez din nou?
Ba da, cu FlashFire! Posted Image

Pentru pixelizare DP2 de 7.1.2: https://chromloop.co...d-7-1-2-npg05d/

Quote

This Pixel mod will change the default System UI of AOSP to Pixel’s style, add Pixel Launcher, Wallpaper (not live wallpaper), Round Icons, Blue color theme, Navigation bar with solid buttons and home button animation, System UI tuner, Night light mode. It also hide the mic icon on home screen when using Pixel Launcher without Google Assistant enabled. All files are brought from Pixel’s 7.1.2 factory images.


#2732
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
Nu stiu ce sa zic, le-am pus de doua ori si xe doua ori a trebuit sa reinstalez ca imi murea in bootloop. Am full pixel mod acum luat de pe xda si e ok!

#2733
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Eu pe 5X nu am avut probleme cu mod-ul ala... Daca l-ai testat, inseamna ca pe 6P face figuri. :habarnam:

#2734
dr_junior1980

dr_junior1980

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,292
  • Înscris: 10.04.2007
Asta am pățit și eu în trecut ... Bootloop , dar când voi avea timp poate ca o să reconfigurez... Mai mult de 30 Min nu durează.

Despre iPhone , o mare perioada "l-am jailbreak-uit".

#2735
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
@dr_junior1980: Am suspectat eu asa ceva... Altfel nu treceai așa ușor la Nexus :)

#2736
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
Clar, nu era unde trebuie! Cu iphonul totul e linistit nu ai dureri de cap, cu Nexus chiar daca nu ai dureri de cap iti faci. Si de cand esti printre noi @dr_junior1980? Te mai intorci la marul muscat?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate