Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

Problema ciudata la recuperarea unei parole

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Pixelut

Pixelut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 11.08.2005
Am o problema ciudata la recuperarea unei parole de pe blogul meu. E un Wordpress pe care l-am instalat pe domeniul meu, i-am facut baza de date etc. N-am mai intrat pe el de multa vreme si am uitat parola de user.

Dau pe Ti-ai uitat parola?, introduc adresa de mail si in loc sa mi se trimita mailul capat o 'eroare de Wordpress':

Quote


Emailul nu a putut fi trimis.
Cauză posibilă: pe serverul tău este dezactivată funcția mail().

Ce pot face pentru a-mi recupera parola?

Edited by Pixelut, 22 September 2015 - 18:54.


#2
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
Schimb-o din baza de date.

#3
luci_flash

luci_flash

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 17.09.2010
Vezi ca by default el trimite mail la "[email protected]". Probabil nu exista acea adresa.

#4
banculescu

banculescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 902
  • Înscris: 04.10.2014
intra in baza de date prin cpanel; sau alta metoda- phpmyadmin, adminer, etc.

#5
Pixelut

Pixelut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 11.08.2005

View PostAnn0nyym0us, on 22 septembrie 2015 - 21:36, said:

Schimb-o din baza de date.

Mi-am imaginat si eu ca pe-acolo ar trebui sa umblu, dar nu sunt programator, sunt utilizator obisnuit. Instalarea forumului a mers cum a mers, desi am reluat-o de vreo cinci ori pana mi-a iesit. As aprecia insa un sfat mai detaliat gen 'intra in fisierul cutare', 'acolo ochesti linia cutare si inlocuiesti' etc.

In Cpanel nu vad prea multe, apare undeva un tabel cu Bază de date/  Dimensiune/  Utilizatori privilegiaţi / Acţiuni si acolo apare baza de date creata, dar nu sunt lasat sa umblu in ea. Din nou, nu ma pricep aproape deloc la baze de date, dar daca mi se da numele fisierului si linia unde trebuie sa fac modificarea atunci presupun ca nu e prea multa bataie de cap.

#6
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 14.11.2006

View PostPixelut, on 22 septembrie 2015 - 18:53, said:

Am o problema ciudata la recuperarea unei parole de pe blogul meu. E un Wordpress pe care l-am instalat pe domeniul meu, i-am facut baza de date etc. N-am mai intrat pe el de multa vreme si am uitat parola de user.

Ce pot face pentru a-mi recupera parola?
La instalare (acum câteva luni sau acum câtiva ani) n-ai primit un mail cu toate datele necesare, inclusiv user si password?
Cauta prin arhiva mail-ului, Yahoo sau Gmail, sau acolo unde primesti tu mail-urile.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate