Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

HIV dupa sex oral ?

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#19
luci_flash

luci_flash

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 17.09.2010

View Postunucelalalt, on 21 septembrie 2015 - 21:14, said:

Orice BTM se ia prin contact sexual . Am spus de care contact ? Nu . Nu trebuie.
Dar te intreb de ce HIV ? Crezi ca un sifilis e mai placut ?
Iti fac cunostinta cu o tipa trasnet--
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Lo6M4NddxeI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Semnatura-Un fost sofer de ambulanta.
Propaganda crestina ratata.

#20
0x0c

0x0c

    Membru inferior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,799
  • Înscris: 28.07.2014

View Postluci_flash, on 21 septembrie 2015 - 21:47, said:

Propaganda crestina ratata.
Propagandă cretină reușită!

#21
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View Postashtefan, on 21 septembrie 2015 - 20:53, said:

Ai dat sau ai luat stremeleagul in gura?

Ai ghicit. Altfel nu cred ca se mai obosea sa mentioneze cu/fara ejaculare.

#22
unucelalalt

unucelalalt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,768
  • Înscris: 14.05.2015

View Postluci_flash, on 21 septembrie 2015 - 21:47, said:

Propaganda crestina ratata.
Asculta prietene --Eu ma kk in gura lor de popi si de bisericosi dar credeam ca discutam probleme medicale.
Tie iti recomand sa nu asculti de doctor ca o fi fost ieri la biserica sau Doamne pazeste o fi ficior de popa.

#23
0x0c

0x0c

    Membru inferior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,799
  • Înscris: 28.07.2014

View Postunucelalalt, on 21 septembrie 2015 - 22:06, said:

credeam ca discutam probleme medicale.
Alea se discută cu medicul. Și nu se fac publice pe forumuri!

#24
unucelalalt

unucelalalt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,768
  • Înscris: 14.05.2015

View Post0x0c, on 21 septembrie 2015 - 22:07, said:

Alea se discută cu medicul. Și nu se fac publice pe forumuri!
Pai asta ii explicam eu ratacitului acesta , eu nu sunt atat de crestin ca sa fiu tolerant ca ma bata Doamne Doamne dar prin ratiune si experienta stiu ca oamenii pot fi in anumite momente ale vietii foarte derutati si trebuie ajutati.
Un forum are ca prim obiectiv constructivul si sprijinul aproapelui.E o problema delicata . Ei bine tocmai de aceea in anonimat , colegi fiind il ajutam--Du-te Gigi la doctor ca nu-i joaca!
Daca nu are un suport in familie/prieteni ce vrei sa-i taiem capul ? Nu te gandi tu ca s-a gandit el mult pana sa intre pe noi cu daravela lui si clar ca nu a avut incotro.

JustWhite , ma baiatule , cand eram tanar nu am avut alta solutie decat DOCTORUL.Unde mai pui ca m-am dus la asistenta profului care imi era matusa.Pe atunci daca nu aveai pila trebuia sa aduci si tovarasa de fericire ca altfel nu te trata.
M-a ajutat , a fost discreta , ei asta fac , esti unul din cei multi care au nevoie de ei si sunt obisnuiti.Stiu ca ti-e f frica de rezultat dar nu ai ce face , cu cat mai repede cu atat mai bine pt tine.Teorie nu-ti trebuie ca iti dai destui pumni in cap singur, stiu.
Restul vitejilor de aici , n-ai grija , au timp sa dea prin gropi de tot felul.Am vazut eu dame si domni cu studii si functii cu problemute . Dpdv stiintific omul nu-i monogam macar.
   Hai curaj . Poate fi bine , nu se ia la toata lumea dar fa-ti un set complet de analize.

#25
Handicarpati

Handicarpati

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,555
  • Înscris: 11.06.2010

View PostJustWhite, on 21 septembrie 2015 - 20:24, said:

Buna seara!
In urma cu o luna am avut contact sexual neprotejat cu o persoana care am aflat ulterior ca are HIV. Mai exact sex oral, fara ejaculare.
Cat de mari sunt sansele ca eu sa iau HIV?
Sansele sunt foarte foarte mici cand calculezi sansele pt toti oamenii de pe planeta care au facut oral si s-au infectat. Insa sansele in fiecare caz depind de alte lucruri nu doar de "sex oral" .

#26
luci_flash

luci_flash

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 17.09.2010

View Postunucelalalt, on 21 septembrie 2015 - 22:06, said:

Asculta prietene --Eu ma kk in gura lor de popi si de bisericosi dar credeam ca discutam probleme medicale.
Tie iti recomand sa nu asculti de doctor ca o fi fost ieri la biserica sau Doamne pazeste o fi ficior de popa.

View Postunucelalalt, on 21 septembrie 2015 - 23:56, said:

Pai asta ii explicam eu ratacitului acesta , eu nu sunt atat de crestin ca sa fiu tolerant ca ma bata Doamne Doamne dar prin ratiune si experienta stiu ca oamenii pot fi in anumite momente ale vietii foarte derutati si trebuie ajutati.
Un forum are ca prim obiectiv constructivul si sprijinul aproapelui.E o problema delicata . Ei bine tocmai de aceea in anonimat , colegi fiind il ajutam--Du-te Gigi la doctor ca nu-i joaca!
Daca nu are un suport in familie/prieteni ce vrei sa-i taiem capul ? Nu te gandi tu ca s-a gandit el mult pana sa intre pe noi cu daravela lui si clar ca nu a avut incotro.

JustWhite , ma baiatule , cand eram tanar nu am avut alta solutie decat DOCTORUL.Unde mai pui ca m-am dus la asistenta profului care imi era matusa.Pe atunci daca nu aveai pila trebuia sa aduci si tovarasa de fericire ca altfel nu te trata.
M-a ajutat , a fost discreta , ei asta fac , esti unul din cei multi care au nevoie de ei si sunt obisnuiti.Stiu ca ti-e f frica de rezultat dar nu ai ce face , cu cat mai repede cu atat mai bine pt tine.Teorie nu-ti trebuie ca iti dai destui pumni in cap singur, stiu.
Restul vitejilor de aici , n-ai grija , au timp sa dea prin gropi de tot felul.Am vazut eu dame si domni cu studii si functii cu problemute . Dpdv stiintific omul nu-i monogam macar.
   Hai curaj . Poate fi bine , nu se ia la toata lumea dar fa-ti un set complet de analize.
Prietene, tu ai vazut ce-ai postat?! Ai vazut macar doua minute din clipul acela?! Oricare doua minute, ca tanti aia tot repeta.
Este efectiv propaganda crestina. Tanti n-are niciun interes sa te informeze pe tine e boli si alte riscuri, ea cauta sa te sperie, ca sa mergi tu la biserica si sa cotizezi. Biserica si cu bolile sexuale n-au nicio treaba.
Credeam ca numai la americanii prosti functioneaza o asemenea propaganda - dar se pare ca m-am inselat.
Fa prietene sex de care vrei, si cand vrei, nu atrage dupa sine nicio consecinta divina. Important e sa fi destept si precaut; sa fi intr-o relatie si in cunostinta de cauza; sa nu te apuci sa sugi falusuri straine.

Edited by luci_flash, 22 September 2015 - 12:45.


#27
unucelalalt

unucelalalt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,768
  • Înscris: 14.05.2015
Luci , mai omule , cunosc f bine clipul , nu-s dus la biserica nu am nici o religie . Studiez religiile si stiinta , unde se imbina e ok unde sunt certate ma bucur ca vin oameni de stiinta pregatiti sa dea la cap la fanatici care cred fara sa cerceteze.
Vezi si alte posturi ale mele , nu fac propaganda bisericeasca. Ce ne opreste sa extragem ce ne intereseaza ? Asta am avut la indemana in momentul acela.
Ce naiba , daca nu ma interezeaza secventele cu fotbal intr-un film biografic inseamna ca nu ma uit la Babe Ruth movie care a fost o personalitate de exceptie a inceputului de secol?

Poate mi-e greta de filme in care boraste unu' asta nu ma opreste sa admir peisaje , secvente de epoca ce evoca o anume perioada a civilizatiei etc.
Nu stiu , suntem la desene animate ? Vrei sa-ti desenez?
In final si la urma urmei nu imi zice nimic cel caruia ii adresez parerea mea si ne certam noi , nu cred ca m-am adresat altcuiva decat initiatorului.

Vrei sa ne batem pe religie ? sunt mai inversunat ca tine , putini au avut prejudicii cum am incasat eu de la popi si posibil sa stiu multe .
E un subiect controversat . Evit pt ca apare careva care nu-i convine ca ii denigrez "credinta". Nu intru in polemici.

Intervin pt aplanare , nu sunt aici ca sa ingros randul celor cu chef de scandal.Hai sa traiesti si sa fii sanatos !

#28
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,042
  • Înscris: 20.12.2007

View PostJustWhite, on 21 septembrie 2015 - 20:24, said:

Buna seara!
In urma cu o luna am avut contact sexual neprotejat cu o persoana care am aflat ulterior ca are HIV. Mai exact sex oral, fara ejaculare.
Cat de mari sunt sansele ca eu sa iau HIV?
De care parte a pwlii ai fost ?

#29
WarpS

WarpS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,449
  • Înscris: 30.07.2009

View PostKokoshmare, on 22 septembrie 2015 - 16:42, said:

De care parte a pwlii ai fost ?

A zis-o mai elegant ashtefan :)

#30
lotharm

lotharm

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 22.11.2015
Buna tuturor,

Scriu in speranta in care am rasfoit deja sute de articole si sunt inca in soc.

Acum 5 zile am avut un contact oral neprotejat cu o profesionista (mi-a facut felatie). A doua zi, am observat o iritatie pe penis, urmata de o mica usturime si mancarime ale penisului. Deoarece nu eram in tara, am cautat pe net si simptomele apareau ca cele pentru sifilis. Cand am ajuns in tara  (in weekend), m-am programat luni la un dermato-venerolog (deoarece erau cam toti inchisi pe weekend), si pentru mi-am administrat ospampox 1000 mg (6 doze in 2 zile) si mi-am frecat glanudl cu nidlofor.

Deoarece am candida bucala (n-am reusit sa o tratez inca), de multe ori am si tuse seaca, in special cand sunt obosit.

Problema mea e ca acum mi se pare ca toate simptomele bat intre hiv si nu stiu daca sunt pure coincidente sau nu:
- candida (care probabil ca a fost exacerbata de consumul mare de antibiotice in 2 zile - am mai trecut prin asta)
- gat uscat si tuse seaca (provocate de aceeasi candida)
- imi simt ganglionii putini umflati
- am avut ceva transpiratii noapte, insa a fost chiar cald in camera
- senzatie de oboseala -> am dormit in ultimele 5 zile cate 4 ore pe noapte, din cauza grijii
- posibila pierdere in greutate -> sincer, de cand sttiu ca pot fi suspect, nu mai pot manca nimic (simt in stomac foamea insa)
- usturari ale penisului
- nu am febra

Astazi o sa vad dermatologul sa vad ce spune.

Va rog sa ma ajutati cu urmatoarele raspunsuri:
Ce tip de testare ar trebui sa fac?
Testarea pentru HIV la cate zile e condenta?
Pot fi alte BTS care sa aiba aceleai simptome?

#31
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 14.11.2006
Ce te face sa crezi ca membrii Softpedia sunt toti medici, ca sa-ti ofere sfaturi competente?
Du-te, domnule, la medic! Acolo gasesti raspunsuri la întrebarile tale.

#32
lotharm

lotharm

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 22.11.2015
Salut, dupa cum am scris, m-am programat la dermatolog astazi. Insa deja sunt intr-o stare psihica foarte low. De aceea, consider ca orice sfat de celor de genul celor generlae "du-te la medic", "pai cine te-a pus" etc. nu ma fac sa ma simt mai bine.

SI ca sa fiu si mai on-topic: ar trebui sa ma duc la dermatolog sau direct la Centrul de testare HIV?

Edited by lotharm, 23 November 2015 - 12:24.


#33
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,725
  • Înscris: 10.12.2006
Era prea devreme sa se manifeste sifilisul si e prea devreme sa se manifeste HIV-ul. Eu cred ca pe fond nervos ai simptomele astea.

#34
lotharm

lotharm

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 22.11.2015
@Mizu: si pentru mine e partea de paranoia maxima. Mai ales ca stiu ca tusea seaca la mine e frecventa si cand folosesc antiobiotice se acutizeaza (inclusiv candida). Iar de dormit chiar nu pot dormi si de mancat nu am pofta deloc.
De la cate zile incolo ar fi simptomele vizibile (cu aproximatie)? Si mie mi s-a parut ca au aparut destul de repede (~ a 3-a zi).

#35
gabidavid

gabidavid

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.03.2016

View Postlotharm, on 23 noiembrie 2015 - 11:57, said:

Buna tuturor,

Scriu in speranta in care am rasfoit deja sute de articole si sunt inca in soc.

Acum 5 zile am avut un contact oral neprotejat cu o profesionista (mi-a facut felatie). A doua zi, am observat o iritatie pe penis, urmata de o mica usturime si mancarime ale penisului. Deoarece nu eram in tara, am cautat pe net si simptomele apareau ca cele pentru sifilis. Cand am ajuns in tara  (in weekend), m-am programat luni la un dermato-venerolog (deoarece erau cam toti inchisi pe weekend), si pentru mi-am administrat ospampox 1000 mg (6 doze in 2 zile) si mi-am frecat glanudl cu nidlofor.

Deoarece am candida bucala (n-am reusit sa o tratez inca), de multe ori am si tuse seaca, in special cand sunt obosit.

Problema mea e ca acum mi se pare ca toate simptomele bat intre hiv si nu stiu daca sunt pure coincidente sau nu:
- candida (care probabil ca a fost exacerbata de consumul mare de antibiotice in 2 zile - am mai trecut prin asta)
- gat uscat si tuse seaca (provocate de aceeasi candida)
- imi simt ganglionii putini umflati
- am avut ceva transpiratii noapte, insa a fost chiar cald in camera
- senzatie de oboseala -> am dormit in ultimele 5 zile cate 4 ore pe noapte, din cauza grijii
- posibila pierdere in greutate -> sincer, de cand sttiu ca pot fi suspect, nu mai pot manca nimic (simt in stomac foamea insa)
- usturari ale penisului
- nu am febra

Astazi o sa vad dermatologul sa vad ce spune.

Va rog sa ma ajutati cu urmatoarele raspunsuri:
Ce tip de testare ar trebui sa fac?
Testarea pentru HIV la cate zile e condenta?
Pot fi alte BTS care sa aiba aceleai simptome?

Salut, ce s-a intamplat pana la urma? si eu am inceput sa am niste simptome asamanatoare dupa 3-4 zile, si din ce am citit ar fi cam prea devreme. A fost alarma falsa?

#36
JohnnyBravoDK

JohnnyBravoDK

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 26.05.2016
Sexul oral nu prezinta niciun risc pentru partea receptiva

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate