Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Noi nu furam ca romanii"

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...
 Configuratie PC

Mufa TV

PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u
 Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858

Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...
 Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...

sfat achiziție bicicleta pli...

NVIDIA Shield Programe Romania IP
 

Lucian Bute v James DeGale - meci pentru titlul mondial IBF

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#1
Dares

Dares

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,920
  • Înscris: 04.07.2010
Lucian Bute a reusit sa aranjeze un meci bun pentru el (mai ales in conditiile in care era considerat un boxer terminat), cu James DeGale, actualul campion IBF. Data disputarii meciului se pare ca va fi 14 noiembrie. Acesta este meciul de totul sau nimic pentru Bute, daca este invins n-are rost sa mai incerce vreo revenire (cred ca nu va mai avea nici vointa necesara).

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/0lesEasRR3s?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Eu ii urez succes !

#3
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,986
  • Înscris: 07.11.2006

View Posttom_1133, on 21 septembrie 2015 - 11:49, said:

Eu ii urez succes !

Si eu,cu toate ca nu-i acord nici o sansa.A vorbit expertul din mine,asa ca va rog sa nu dati cu pietre.

#4
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,223
  • Înscris: 06.03.2011
Cu tot respectul pentru ce a facut pentru tara, dar, de cate ori a dat de sportivi mai seriosi si-a cam luat-o in freza. Exact la fel si Halep. Au ajuns sus invingand anonimi, iar cand e vorba de-o finala, de-un adversar de calibru, puf, nimic. Din punctul meu de vedere sunt usor supraevaluati cei doi.
Acum puteti sari sa ma injurati! :D

#5
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012
Bafta, Lucian! Sa speram ca va reveni la cel mai inalt nivel.

#6
Dares

Dares

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,920
  • Înscris: 04.07.2010
Eu zic ca Bute s-a descurcat excelent in cariera, in conditiile in care el nu a fost vreun mare talent. A avut manageri excelenti care l-au ajutat sa devina campion mondial si sa faca bani frumosi. Multi boxeri mai talentati ca Bute au ajuns sa faca foamea pentru ca n-au avut sansa (unii nici seriozitatea) lui Lucian. El incearca acum sa arate tuturor ca poate bate si adversari bine cotati, vrea sa stearga impresia de boxer care a ajuns campion mondial luptand numai cu pugilisti de mana a doua. In cel mai rau caz, isi termina cariera dupa acest meci si mai adauga niste bani in cont, iar daca il invinge pe DeGale mai poate lua cateva partide inainte de "pensionare". E clar ca DeGale este favorit, daca Lucian intra in ring cu boxul lui obisnuit, fricos (in care e mai atent sa nu fie lovit decat sa loveasca) nu cred ca are sanse nici macar sa termine partida. L-ar salva un inceput in forta, in care sa prinda cateva lovituri bune, cu care sa-l moaie putin pe DeGale, si de acolo poate lucra.

#7
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,789
  • Înscris: 03.02.2007
Iniţial, Bute ar fi trebuit să lupte contra lui Badou Jack, dar negocierile au intrat în impas. Atât Bute, cât şi Jack au acelaşi impresar, pe Al Haymon, însă nici în aceste condiţii nu s-a putut ajunge la un acord.

Probabil că nu s-au înțeles la bani impresarii! :)

#8
bluesnake

bluesnake

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,750
  • Înscris: 22.11.2006
aceleasi sanse care le-a avut Jo Jo Dan cu Kell Brook. Sper din tot sufletul sa faca un meci mare si o surpriza de proportii.

#9
alex1912

alex1912

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,428
  • Înscris: 28.06.2015
Eu nu cred ca are nicio sansa, probabil nici el nu crede ca are vreo sansa dar trebuie sa isi faca o retragere cat mai banoasa. Din pacate nu toti au talentul pe care il are Mayweather sa se retraga si plin de glorie si de bani (desi unii la glorie ar avea cate ceva de obiectat dupa meciurile cu PacMan si De la Hoya). Viitorul adversar e mai tanar, mai in forma, are in picioare meciuri mai tari. Probabil va fi o lupta cu decizie unanima pentru englez. Si totusi pentru ca sunt roman voi spera la o minune, daca au reusit japonezii sa castige contra Africii de Sud la rugby atunci cu siguranta are si al nostru Bute sansa lui.

#10
mishale

mishale

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 852
  • Înscris: 12.10.2015
Personal consider ca a luptat de la inceput la o categorie mai mica.
Nu vedeti ce regimuri de slabire tinea?
Cum dracu sa te bati " lesinat de foame " in ring?
Cand a dat de ciobanul Froch  care lupta la categoria normala pt el,l-a snopit in bataie.
Ala era odihnit,in putere,satul,al nostru lesinat de foame si slabit peste masura.
Lucian a profitat de faptul ca este mai inalt cat a putut de mult,la categoria la care
a ales sa lupte.
Vedeti si ce a patit Morosanu cand a slabit peste masura la Dansez pt tine"
a luat o lovitura usoara de la Zimmerman dar pt ca era subalimentat de mai mult de-o luna,
a simti-o ca sa cand l-a lovit trenul...

Oricum succes Lucian!

#11
M0Ve

M0Ve

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 680
  • Înscris: 12.09.2015
Succes, Bute! :)

#12
tatic_distrat

tatic_distrat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 17.01.2010
pe 28 noiembrie va fi meciul

#13
andrei_1234567890

andrei_1234567890

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 13.08.2015
Are cineva idee pe ce program e meciul ?

#14
M0D3

M0D3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,891
  • Înscris: 22.03.2009
In Romania nu va fi transmis, dar sper sa gasesc pe net surse.

Apropo, in seara aceasta Tyson Fury l-a invins pe Vladimir Kliciko dupa un meci in care a fugit si s-a maimutarit timp de 11 reprize. Si dupa ce ii fusese luat un punct de catre arbitrul de ring! Nu inteleg cum s-a punctat acest meci de catre cei trei arbitri judecatori, dar Vladimir n-a fost deloc mai prejos decat Fury (ba chiar din contra) si a avut aproape mereu initiativa. Pe de o parte e bine ca s-a terminat suprematia lui Vladimir, dar nu merita sa piarda asa, nu dupa un astfel de meci... Fury s-a ales cu 4 centuri, desi se resemnase inaintea anuntarii deciziei. Partea buna e ca vom avea sigur revansa.


edit: aici vom putea urmari meciul lui Lucian
http://www.realstrea...ing-334808.html

Edited by M0D3, 29 November 2015 - 02:02.


#15
andrei_1234567890

andrei_1234567890

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 13.08.2015
La ce oră e meciul ?

Edit: Am înţeles. Urmează acuşi.

Da urât se vede pe realstreamunited....

Are careva altă sursă ?

Edited by andrei_1234567890, 29 November 2015 - 06:34.


#16
bluesnake

bluesnake

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,750
  • Înscris: 22.11.2006
ce am gasit eu aici. nu e prea stralucit, dar e acceptabil fata de ce am mai gasit.

#17
andrei_1234567890

andrei_1234567890

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 13.08.2015
Parcă se vede ceva mai bine aici: http://hdlive.in/channel14.php

Trebuie să treceţi de reclame mai întâi. E un pas destul de greu...

#18
M0D3

M0D3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,891
  • Înscris: 22.03.2009
Calitate ceva mai buna in Ace Stream
acestream://9eae8bfcaf6841b27117604cd552d5d47b18fa2b

Attached Files

  • Attached File  Sky1.jpg   177.87K   14 downloads


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate