Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Stafilococ auriu?

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Navai

Navai

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 22
  • Înscris: 20.09.2015
Buna seara.

Am si eu o problema care persista de doua luni de zile.Am fost racit o saptamana,cateva zile fara probleme apoi a inceput o jena in gat,care persista de atunci.
Am fost si la pneumolog si la orl.Am facut si o radiografie la plamani fara probleme insa la orl mi-a spus ca am o faringita cu edem X si am luat un tratament care nu a avut nici cea mai mica ameliorare.

Nu am mai facut exudat.Problema e ca dupa toate medicamentele luate nu se constata ameliorare in gat.In ultima saptamana cred ca am racit din nou,stranut,mancarimi in nas dar fara rosu in gat.
Astazi mi-a aparut un furuncul destul de mic in dreptul ficatului.Am apasar pe el,credeam ca e un cos ceva,dar nu s-a spart si nu am mai apasat ca sa nu se sparga in interior.In toata perioada asta m-am simtit destul de naspa:neatentie sporita,confuzie usoara,diaree,dureri abdominale la iesirea fecalelor,transpiratie urat mirositoaree sau cu miros de alcool(beau doar bere uneori)care apare mai ales pe spate,urina cu miros dulceag sau ceva asemanator,aciditate gastrica crescuta care uneori simt ca iese afara,am avut si puseuri de febra dar au trecut repede si abia ca mi-am dat seama de ele.Nu am reusit sa iau temperatura,dispareau dupa 1 minut.Mirosul urinei si al transpiratiei nu prea se mai simt la momentul actual.

Am facut prostia de a ma uita pe net la stafilococ si m-am ingrozit cand am vazut acolo septicemie,desi multe date de pe net sunt false,tot am intrat in panica.Posted Image

Sa ma duc la alt doctor sau sa ma duc direct sa fac un exudat?

Precizez ca am avut in copilarie stafilococ auriu in gat care s-a vazut.O fi fost cel de la orl neatent?

#2
FreemanG1

FreemanG1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 14.07.2014
Fa o detoxifiere a organismului,nu mai consuma alcool,grasimi,in special de provenienta animala,fara cofeina si mare atentie la consumul de zahar.Poti incerca o cura cu coloid de argint sau cu produse apicole.

#3
costeld69

costeld69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,712
  • Înscris: 07.02.2011
-exudat, la laboratoare diferite, si perioade de timp diferite, dar nu in timpul administrarii de antibiotic.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate