Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 

Acoperire Telekom România.

* * * - - 4 votes
  • Please log in to reply
1008 replies to this topic

#379
mariusnorbert

mariusnorbert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,565
  • Înscris: 03.06.2009
Pe Săpânța și Remeți, Maramureș poți posta bucățica de tabel? Mulțumesc.

#380
eful2007

eful2007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 212
  • Înscris: 12.10.2007
Remeti si Sapanta.
Sa fie cu folos.

Attached Files



#381
mariusnorbert

mariusnorbert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,565
  • Înscris: 03.06.2009
O să fie, să le-o trântesc în nas, că fac abonamente unde nu au acoperire, unde nu poți folosi datele!

Și nu oferă acces la "acoperirea extinsă" pe ele!

#382
ovi_popa

ovi_popa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 21.03.2014

View PostMembruAnonim, on 20 martie 2018 - 16:07, said:

In metroul tranzitat zilnic de sute de mii de oameni, intre Izvor-Unirii, respectiv Unirii-Tineretului, semnal zero, nici macar voce pe 2G. Dezastru reteaua asta.

Attachment Screenshot_20180319-183044.pngAttachment Screenshot_20180319-181947.png
Nici de Orange nu ne e rusine! ai gasit gaura neagra la semnal pe Orange?

View Postmaxxdanniel, on 20 martie 2018 - 17:46, said:

Multumesc, in Botosani am si eu semnal 4G: 80 mb/s down si 50 mb/s up, aici la tara e problema..
Să ne zici dupa cum ai rezolvat pana la urma!!

#383
alexis27

alexis27

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 17.04.2008
Am testat acoperirea pe zona Roman - Iasi, in cazul in care e cineva interesat iata rezultatele:

Cu telefonul tinut pe 4G: semnal fara întreruperi de la Roman pana la intrarea in Pascani. Intrerupere de 20 de secunde exact la intrarea in Pașcani, apoi semnal fara intreruperi pana spre Ruginoasa, unde este doar 2G. Semnalul 4G a revenit dupa Ruginoasa si a ramas stabil pana in Iasi.

Cu telefonul pe 3G only: De la iesirea din Iasi pana la Letcani semnalul a scazut treptat, ajungand la zero la jumatatea distantei dintre Iasi si Letcani. Apoi a functionat fara probleme pana la jumatatea distantei dintre Costești si Ruginoasa, unde a disparut complet. Zero semnal până dupa Ruginoasa, apoi semnal 3G bun pana dupa Pașcani. Intre Pascani si Stolniceni a inceput sa scada semnalul, a murit de tot 3G-ul la Stolniceni, apoi a mers iar pana aproape de Sabaoani, unde a fost mort vreo 30 de secunde (intre Mircești si Sabaoani).
Testul a fost realizat ascultand un stream de radio, cu buffer mic, ca sa imi dau seama exact cand "moare" netul.



#384
stanici

stanici

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 10.10.2009
In comuna Mihai Bravu din Judetul Giurgiu pe site-ul Telekom apare ca este semnal full inclusiv in retea 4G,dar in realitate nu avem semnal bun nici macar in 2G.

#385
maxxdanniel

maxxdanniel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 02.09.2012
Din pacate aceeasi lipsa de profesionalism din partea Telekom. Desi am facut sesizare din 15.03, nu s-a miscat nimic, revin aproape zilnic la ei sa verific stadiul sesizarii, iar ei tot imi fac urgentare, care se transforma cred in amanare.
  Am scris si pe forumul telekom despre problema mea, iar un moderator mi-a promis ca e rezolva, insa cu atata am ramas.

Attached File  Captură22.PNG   53.12K   89 downloads

  RUȘINE, telekom !

#386
mariusnorbert

mariusnorbert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,565
  • Înscris: 03.06.2009
Sesizare din 15.03? Stai la coadă, eu am sesizare din 10.02 și, deși am dat niște telefoane, i-am contactat pe facebook, nicio rezolvare!

#387
chriss

chriss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 668
  • Înscris: 14.08.2004
Cum văd că nimeni nu mai scrie nimic legat de extinderea acoperirii Telekom,vin eu cu câteva relatări după un drum Bucuresti-Vaslui.In afară de cateva momente când pe centura Buzăului mi-a stat in H+,in rest tot drumul a fost 4g.Concluzia vă las pe dvs s-o spuneți.

#388
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,100
  • Înscris: 13.01.2013
Cata delasare si bataie de joc, in comuna Danciulesti GJ dupa ce ca sunt singura retea care au releu in zona aia, nu i au putut face upgrade la 3G de la EDGE, dar pun pariu ca daca maine ar aparea acolo Orange/Vodadone/Digi imediat ar updata releul, dar asa il lasa la EDGE...de asa nu suport compania asta, e jalnica rau pe partea de voce.

#389
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,224
  • Înscris: 12.02.2014
Adică ei au semnal (doar edge, e drept), în timp ce alții nu au deloc, dar tot ei sunt ăia condamnabili. Interesant mod de a vedea lucrurile. Treci pe Orange/Vodadone/Digi, doar nu ai niciun reproș la adresa lor 😀

Edited by r3my_cc, 08 April 2018 - 06:32.


#390
polar006140

polar006140

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 05.10.2007
Adica ei sunt singurui cu semnal si totusi stau prost pe voce? Poate date ai vrut sa zici.

#391
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,425
  • Înscris: 26.04.2016

View Postmaxxdanniel, on 20 martie 2018 - 09:38, said:


Lunca, Botosani. Samsung j7 2017.
Ai releu pe lângă Lunca. Se mai conectează al meu la el când dau in pădurea Șoldănești. E chiar 4G.


E la Zlatunoaia,adica între Stănești si Zlatunoaia.
Parcă e telekom releul,nu?

#392
lucianbacau2001

lucianbacau2001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 04.07.2010
!!!!    Lipsa acoperire LA ORICE OPERATOR  cam 35 km din 50 km total  din drumul judetean 177 A intre Brosteni ( jud Suceava)- Frasin ( jud Suceava).
Daca faci o pana doamne feri!!!!

Edited by lucianbacau2001, 13 April 2018 - 17:36.


#393
polar006140

polar006140

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 05.10.2007
Pana sa se inventeze tel mobila ce faceai? 🤭sa nu devenim paranoici! Daca faci o pana, pui roata de rezerva. Si nu ai nevoie de telefon😅

#394
chriss

chriss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 668
  • Înscris: 14.08.2004
Ok,mai stie cineva noi locuri in care Telekom a acoperit recent?eventual si densificari!

#395
lucianbacau2001

lucianbacau2001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 04.07.2010

View Postpolar006140, on 13 aprilie 2018 - 19:24, said:

Pana sa se inventeze tel mobila ce faceai? ��sa nu devenim paranoici! Daca faci o pana, pui roata de rezerva. Si nu ai nevoie de telefon��
Daca rezerva e roata subtire parca e ca de bicicleta (cum au acum multe autoturisme), sa te vad cum mergi tu 50 km pe un drum semi-forestier ca ala!Posted Image

#396
lau83

lau83

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 987
  • Înscris: 14.05.2010

View Postxperia_ray, on 07 aprilie 2018 - 23:56, said:

Cata delasare si bataie de joc, in comuna Danciulesti GJ dupa ce ca sunt singura retea care au releu in zona aia, nu i au putut face upgrade la 3G de la EDGE, dar pun pariu ca daca maine ar aparea acolo Orange/Vodadone/Digi imediat ar updata releul, dar asa il lasa la EDGE...de asa nu suport compania asta, e jalnica rau pe partea de voce.
face parte din judetul Gorj si nu o sa primeasca un update cat de curand.Relelul de la Danciulesti pe o raza de 10 km acopera si 2 localitati din Dolj,daca mergi cam 16 km inspre Craiova o sa ai chiar 4g nativ inclusiv 3g.Judetul Gorj nu este pe lista de prioritati a Telekomului,oricum este singurul operator cu semnal in yona respectiva.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate