Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Acoperire Telekom România.

* * * - - 4 votes
  • Please log in to reply
1008 replies to this topic

#37
attis21

attis21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 825
  • Înscris: 01.12.2014
Un fel de Roaming national  pe 4G Orange

#38
hupogramos

hupogramos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 25.03.2009

View Postbiogood, on 26 decembrie 2015 - 11:51, said:

@hupogramos, va creste si acoperirea 2G/3G la Telekom in urma acordului Apolodor, sau numai 4G?

Nu stiu amanunte dar cred ca in roaming nu va fi decat 4G-ul. 2G/3G numai daca dezvolta separat Telekomul, ceea ce mi se pare destul de improbabil.

#39
xtremealex15

xtremealex15

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,377
  • Înscris: 18.05.2010
din moment ce au spus cei de la Orange ca Telekom va plati in functie de traficul 4G pe care abonatii il vor face nu cred ca se va face roaming national si pe 2g si 3g

#40
lau83

lau83

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 987
  • Înscris: 14.05.2010

View Postxtremealex15, on 31 decembrie 2015 - 11:51, said:

din moment ce au spus cei de la Orange ca Telekom va plati in functie de traficul 4G pe care abonatii il vor face nu cred ca se va face roaming national si pe 2g si 3g
Este roaming national doar pe 4g de la orange in schimbul accesului orange la reteaua telekom fixa.3g se va dezvolta de telekom separat pe noua licenta castigata de telekom si nu pe cea telemobilului.LA MULTI ANI TUTUROR!

#41
anghelv69

anghelv69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 22.11.2006
Acoperire foarte slaba Dudesti Braila, pe ecran apare 3G orce setare as avea la telefon (2G, 3G, 4G Lumia 925) insa nu am trafic de date deloc nema .
In casa nici vorba sa pot vorbii, Telekom ai infrastructura in zona de ce nu vrei sa ai clienti noi?

#42
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 10.10.2011

View Postlau83, on 03 ianuarie 2016 - 20:31, said:

3g se va dezvolta de telekom separat pe noua licenta castigata de telekom si nu pe cea telemobilului.

Care e aia?

#43
lau83

lau83

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 987
  • Înscris: 14.05.2010
Aia din banda de 900 aia din 2100 este a Telemobilului

#44
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 10.10.2011
Pai aia de 900 nu e noua.

#45
lau83

lau83

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 987
  • Înscris: 14.05.2010
Da dar este a telekomului si foarte putin folosita de telekom

#46
cyborg692

cyborg692

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 277
  • Înscris: 10.01.2016
E folosita ,nu stiu cat dar e folosita.

#47
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 10.10.2011
E folosita chiar la maxim, ca acolo au 2G-ul. Dar ne place sa ne dam cu parerea...

#48
cyborg692

cyborg692

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 277
  • Înscris: 10.01.2016
E si 3G folosit pe aceasta frecventa.

#49
Dz3ck

Dz3ck

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 401
  • Înscris: 28.12.2015
Acum cateva zile mi.am luat o cartela de telekom sa vad cum mai merge. N.am mai avut de.a face cu telekom/cosmote de pe vremea cand aveau cartele "frog" cu net nelimitat la 5 euro.
Ce am observat: netul este slab pe 3g fata de vdf. In gigaweekend de abia duce 2...3mbps pe cand vdf duce cu drag 7mbps. Deci net mai prost decat la vdf.
2g ul e utilizabil chiar daca are viteza mica, poti naviga pe Dunare linistit :D . la vodafone gprsul era bun numai pt voce, si pt internet doar pe telefoane cu butoane.
Am acoperire 3g la tara. Ceea ce pe vremea cosmoteului nu aveam. Cei drept e slaba dar e cat de cat. Digi nu are deloc acoperire.

Acum astept sa se extinda 3gul in zona mea si mai vedem ve operator imi voi alege. Majoritatea de acolo sunt pe telekom si orange. Vodafone e pasare rara...

#50
cyborg692

cyborg692

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 277
  • Înscris: 10.01.2016
De bun ce e voda e pasare rara.

De bun ce e voda e pasare rara.

#51
Dz3ck

Dz3ck

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 401
  • Înscris: 28.12.2015
Multi au ramas cu impresia ca vdf e cea mai proasta retea pt ca acum cativa ani nu avea nimeni 3g in zona si vodafone cu gprs ul se auzea cel mai prost si netul mergea la fel de prost. Plus ca la vdf primeai beneficii putine pt 5...6 euro.
Acum nu mai e asa...vodafone a evoluat foarte mult.

Edited by Dz3ck, 17 January 2016 - 20:01.


#52
cyborg692

cyborg692

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 277
  • Înscris: 10.01.2016
Pe reteaua altora. Sa nu se suceasca orange si sa le d... mumu la voda si se intorc astia unde erau.

#53
valeriavaleria

valeriavaleria

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.01.2016
Sub orice critica! De doua săptămâni sun in zona Strehaia ( Lunca Banului) si abia reusesc sa vorbesc cu tatăl meu, singur si bolnav. Azi am vorbit o singura data, de dimineata. De atunci mise spune: " Număr inexistent,Abonatul nu poate fi contactat,sau..nimic.I-am încărcat si cartela cu 5 €,degeaba! Ce servicii plătim, d-lor de la Cosmote???


#54
alopexy

alopexy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 10.05.2012
Poti porta foarte usor, nu te tin legat de ei.Vina este a ta ca nu l portezi.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

4 user(s) are reading this topic

1 members, 3 guests, 0 anonymous users

joeblack72

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate