Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...
 Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa
 [email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...
 Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 

Extra-opțiuni cartela Telekom România.

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
1824 replies to this topic

#1135
maiorukaki

maiorukaki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 24.03.2014
Era de așteptat.
Același lucru îl va face si vodafone cat de curând

#1136
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Exact, tocmai a fost luata decizia.

#1137
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,576
  • Înscris: 26.06.2010
Nu au dezactivat nimic , am activat ieri mamei mele opțiunea Star 2 cu 2 euro pe lună.Doar au uitat ei sa modifice datele.

#1138
dexlab

dexlab

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 17.08.2016
- anumite nr. de tel nu pot activg : star1 si star2 - de exemplu eu .

- imi figureaza ca retrase .

- dar star3 , star4 , N5 , N6 si free-cum ii spune - functioneaza fara probleme .

#1139
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,807
  • Înscris: 26.02.2010
A doua luna cu N5, fără limitare pe YouTube.

#1140
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018

 andupustiu, on 12 iulie 2018 - 23:59, said:

Nu au dezactivat nimic , am activat ieri mamei mele opțiunea Star 2 cu 2 euro pe lună.Doar au uitat ei sa modifice datele.

 dexlab, on 13 iulie 2018 - 05:55, said:

- anumite nr. de tel nu pot activg : star1 si star2 - de exemplu eu .

- imi figureaza ca retrase .

- dar star3 , star4 , N5 , N6 si free-cum ii spune - functioneaza fara probleme .

Ce contin acele star 1 2 3 4 si cum se activeaza ele?

#1141
dexlab

dexlab

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 17.08.2016
- ca la oric p.pay : *100# optiuni / 1 optiuni voce / 1 activare optiuni voce / 1 tipuri optiuni / 1  activare optiune star4 ...
- cam asa - nimic special , ciudat - scrie mai clar acolo

- alegi ce vrei / e disponibil pt. nr tau
- star1 , star2 de exemplu nu sunt disponibile pt nr. meu (il am de 3ani - bonus la un abonament sat.tv)

#1142
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018
Deci trebuie sa apara la *100#, nu e cu activare prin SMS cu textul X la numarul Y?

#1143
dexlab

dexlab

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 17.08.2016
- de fapt nu mai sunt disponibile pt.mine de 2 ani .

#1144
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018
Daca nu apar acolo cum cei de mai sus spun ca au incercat activarea si nu i-a lasat? Deci au incercat prin metoda SMS inteleg.

#1145
dexlab

dexlab

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 17.08.2016
- *100# si cauti optiuni .
- poti incerca si sms la 402 fara text pt. star3 . sms 401 - star4 .
- ptr. siguranta insa : *100#

#1146
Commentator

Commentator

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 16.06.2017
Acele optiuni nu sunt disponibile pentru toti clientii.
Daca spre exemplu esti eligibil pentru Star 3, nu inseamna ca poti activa orice Star.
Confirm ca optiunile sunt in continuare deschise. Nu stiu de ce apar acele date.

#1147
Sceleron

Sceleron

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 05.12.2010
Salutare tuturor!
Ieri am activat Star 1 si Star 2 pe doua cartele. Am activat cu SMS, se intelege de mai jos de ce. Star 3 si chiar Star 4 activez in mod curent.  Asadar, optiunile sunt inca deschise, conditiile eligibilitatii fiind, in continuare, misterioase Posted Image .
Niciuna dintre cele doua cartele folosite ieri nu imi prezenta, nicaieri (USSD, robotul audio etc), Star 1 sau Star 2 ca fiind disponibile la activare. Dar ambele aveau Star 3 si/sau Star 4 ca optiuni activabile la vedere. Vasazica, atunci cand exista Star 3 si/sau Star 4 vizibil in USSD samd, sunt foarte mari sansele ca sa fie disponibile si Star 1 si Star 2, fara ca acestea sa fie vizibile in meniul USSD sau audio. O optiune dintre cele despre care e vorba acum (Star 1 sau Star 2) devine vizibila, odata activata; dar, daca activezi Star 1, de pilda, Star 2 nu devine, in mod necesar, vizibila, desi e activabila. Cum am intalnit si situatia in care am activat Star 3 fara ca optiunea sa fie vizibila, macar. Dar am incercat cu SMS si s-a activat Posted Image . Etc, combinatiile de situatii sunt mai multe. Din testele mele rezulta ca singura proba concludenta si veritabila a eligibilitatii unui numar pentru optiunile Star este raspunsul primit la un SMS de acrivare; restul metodelor (USSD, 1234 samd) nu prezinta garantie 100%. Din experienta mea de pana acum, toate cartelele care au devenit eligibile pentru una dintre optiunile Star, au devenit pentru toate cele patru, in fapt. Doar ca nu explicit Posted Image , ca asa e cu Starurile astea... Plus ca Telekom, ditamai firma, nu o sa faca niciodata publicitate unor optiuni de 1 sau 2 EUR; stii de ele, bine, nu stii, iarasi bine, esti fericit cu Optiunea 3, daca ai avut cum sa o activezi Posted Image . La un moment dat, incet-incet, devii multumit si cu Optiunea 5, pentru ca a aparut N5, "imbunatatita". Samd. Nu cunosc experientele altora, nu fac polemici, deci, in legatura cu Starurile. Iar acest mesaj este pentru cei care vor sa activeze optiuni cu ceva resurse (mici si specifice - minute, SMS) de vorbit la telefon, la un pret corect.
Resursele disponibile la Staruri, ca si modul de activare, nu s-au schimbat de cand le-am centralizat aici. Adaug, doar, ca:
- o Optiune Star, odata activata, nu permite returnarea creditului chiar daca nu consumi din resurse si chiar daca vrei banii inapoi Posted Image in maximum 24 de ore.  Am incercat-o si p-asta Posted Image (cu Star 1 si Star 2, deocamdata) ...
Multumesc pentru atentie.
PS: m-am gandit mai bine in vreme ce scriam. Aduc aici Starurile si descrierile lor. Deci:
Optiunile Star in acest moment
- Star 1: 500 min + 500 sms Telekom, 50 min nat/int fix/sms nat, nu are net, tarif unic la terminarea resurselor din optiune de 3c/min nat/int fix/sms nat/MB, costa 1 EUR, valabilitate 30 de zile. Se activeaza cu SMS la 710.
- Star 2: 1000 min/sms Telekom, 100 min nat/int fix/sms nat , 50 MB net, tarif unic la terminarea resurselor din optiune de 3c/min nat/int fix/sms nat/MB, costa 2 EUR, valabilitate 30 de zile. Se activeaza cu SMS la 403.
- Star 3: Nelimitat min/sms Telekom, 250 min nat/int fix/sms nat , 250 MB net, tarif unic la terminarea resurselor din optiune de 3c/min nat/int fix/sms nat/MB, costa 3 EUR, valabilitate 30 de zile. Se activeaza cu SMS la 402.
- Star 4: Nelimitat min/sms Telekom, 500 min nat/int fix/sms nat , 500 MB net, tarif unic la terminarea resurselor din optiune de 3c/min nat/int fix/sms nat/MB, costa 4 EUR, valabilitate 30 de zile. Se activeaza cu SMS la 401.

#1148
Inginerul_

Inginerul_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,946
  • Înscris: 18.02.2018
@Sceleron, deci scuze dar nu am inteles bine - incarci cartela cu UN EURO, trimiti mesaj la 710 si iti activeaza optiunea Star1 valabila 30 de zile? Am inteles bine, poti avea o optiunea activa 30 de zile cu doar un euro?

#1149
dexlab

dexlab

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 17.08.2016
- cele prezentate mai sus sigur sint corecte , pt. toata lumea .

- insa , conf. logicii de militian - de nu gresesc : star1 e valabila 30zile .
- incarcarea cu 1€ nu .
- incarci 3 sau 4€ pt. 31zile valabilitate .

- adica nu e ca la vodafone .

- cred ?!

#1150
Sceleron

Sceleron

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 05.12.2010
La Telekom valabilitatea creditului reprezinta, intradevar, o problema (pentru cartelele mai noi a aparut si asa-zisa valabilitate a cartelei, ca lucrurile sa fie mai complicate Posted Image ). Deocamdata, aceste probleme nu sunt insolvabile. Exista transfer de credit, cumparare de valabilitate etc. Asta tine de arta combinatiilor Posted Image ...
@Inginerul_ : orice optiune Star e valabila 30 de zile, dar conditia este sa aveti si valabilitate a creditului 30 de zile. Altminteri, se activeaza optiunea, dar nu ii puteti folosi resursele decat pe parcursul valabilitatii creditului, atata cata e. Ca la toate optiunile Telekom, de altfel. Deci, NU, nu ajunge sa incarci 1 EUR si sa activezi optiunea. Trebuie si valabilitate a creditului. La Telekom, optiunea NU prelungeste valabilitatea creditului, asa cum se intampla la Vodafone (sunt singurii cu aceasta... facilitate). La Telekom valabilitatile din incarcari nu se cumuleaza. Etc. Valabilitatea creditului se obtine fie prin incarcare cu minimum 3 EUR, fie in alt mod Posted Image .
Sa luam un exemplu practic de alt mod: cel mai simplu este ca cel care vrea Star 1 (sa zicem) sa fie combinat cu un alt utilizator care sa aiba Optiunea 5 (sa zicem). Cei doi utilizatori, incarcand lunar, alternativ, cate 6 EUR si tranferand catre celalalt suma necesara (1, respectiv 5 EUR) au cartelele in permanenta cu credit activ si cu optiunea activa. Din cauza sistemului de valabilitati Telekom, combinatiile minime ar fi Star 1 cu Star 4 sau Star 2 cu Star 3 (adica o incarcare minima lunara, alternativa, de 5 EUR = 60 de zile de valabilitate). Combinatia mai mare am descris-o in exemplu, mecanismul ramane acelasi pentru optiunile si mai mari, se schimba doar suma.
Mai sunt si alte rezolvari, la o adica, dar niciuna atata de... economica Posted Image .
Oricum ar fi, optiunile Star sunt binevenite, in opinia mea. Cunosc o gramada de oameni care activeaza pentru ai batrani ai lor aceste optiuni, dupa schema de mai sus.

#1151
Inginerul_

Inginerul_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,946
  • Înscris: 18.02.2018
@Sceleron, multumesc pentru explicatii.

#1152
kingy340

kingy340

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 06.05.2012
Buna, plec in concediu si imi trebuie o optiune la cartela cu net in roaming....ce imi recomandati?
Mersi!!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate