Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Care rețea are calitatea mai bună în opinia voastră?

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
323 replies to this topic

Poll: Care rețea are calitatea mai bună în opinia voastră? (456 member(s) have cast votes)

Care rețea are calitatea mai bună în opinia voastră? Sunt puse în ordine aleatorie.

  1. Orange... (167 votes [36.62%])

    Percentage of vote: 36.62%

  2. Vodafone... (119 votes [26.10%])

    Percentage of vote: 26.10%

  3. Telekom... (41 votes [8.99%])

    Percentage of vote: 8.99%

  4. Digi... (129 votes [28.29%])

    Percentage of vote: 28.29%

Vote Guests cannot vote

#37
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015
Sa va spun eu ceva:
Telekom este o retea buna,dar nu are cine sa o aprecieze!
Nu stiu de ce fugiti de T ca si ei au 3G,3G+,4G,4G+.Au oferte bune,au tot ce le trebuie.Nu numai Vodafone,Orange,Digi are aceste tehnologi.
O sa revin si cu o comparatie a ofertelor...

#38
dan2014sv

dan2014sv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,222
  • Înscris: 24.07.2014

 Swagger, on 20 septembrie 2015 - 19:08, said:

DIGI la putere! Yes, haideti sa dovedim DIGI Power :)).

De acord cu tine. Sa rezolve cu reteau macar in orase..si pe urma putem vorbi de Digi Power

#39
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,173
  • Înscris: 07.08.2003
Prieteni, nu e cazul sa ne razboim. Scopul nu este sa votati ce retea e mai "tare" in oferte, experiente placute, sesizari rezolvate, etc. Am pus in zona Digi pt ca aici sunt useri care au venit din mai multe retele si au testat acele retele.
Am solicitat o parere despre calitatea unei retele sau a alteia: stabilitate semnal, intreruperi la voce, apeluri nereusite, etc.

Am de formulat o parere pt un corporate din Bucuresti pentru care nu conteaza pretul, conteaza ce am scris mai sus. De exemplu: acum au oferta de la Orange cu 7 euro (nu conteaza ce fel de nelimitate, multe oricum), dar Telekom vrea pt acelasi lucru 2 euro !!! Posted Image  Doar ca jupanii nu se uita la pret.

E clar ca ma intereseaza, mai ales, Bucurestiul, dar si pareri din afara capitalei sunt importante.

PS: Digi e out of question. Parerea despre Digi e doar pt mine (ca e telefonul principal) Posted Image

Edited by daniel28, 20 September 2015 - 19:25.


#40
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015
Ofere:
Vodafone:
Easy 7:
-125 de min nationale
-50 de MB
-Minute in retea si SMS in retea nelimitate.
Tarif 7 Euro

Telekom:
Mobil XS:
-200 de min national
-200 de MB
-50 min intrenational
-SMS si min in retea nelimitate
-trafic gratuit in: Telekom TV,
Tarif 7,95 Euro

Orange:
Orange Me 8:
-500 de min national
-300 de MB
-Nelimitat Minute,SMS national,SMS in retea
-100 de min ninternational.
Tarif : 8 euro

#41
manu_v23

manu_v23

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 26.06.2008
.

Edited by manu_v23, 20 September 2015 - 19:26.


#42
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015

 daniel28, on 20 septembrie 2015 - 19:22, said:

Prieteni, nu e cazul sa ne razboim. Scopul nu este sa votati ce retea e mai "tare" in oferte, experiente placute, sesizari rezolvate, etc. Am pus in zona Digi pt ca aici sunt useri care au venit din mai multe retele si au testat acele retele.
Am solicitat o parere despre calitatea unei retele sau a alteia: stabilitate semnal, intreruperi la voce, apeluri nereusite, etc.

Am de formulat o parere pt un corporate din Bucuresti pentru care nu conteaza pretul, conteaza ce am scris mai sus. De exemplu: acum au oferta de la Orange cu 7 euro (nu conteaza ce fel de nelimitate, multe oricum), dar Telekom vrea pt acelasi lucru 2 euro !!! Posted Image  Doar ca jupanii nu se uita la pret.

E clar ca ma intereseaza, mai ales, Bucurestiul, dar si pareri din afara capitalei sunt importante.
Telekom are tarif de 7,95 euro,Orange 8 Euro.

#43
manu_v23

manu_v23

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 26.06.2008
Digi -the best

#44
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Digi ofera cel mai mic pret si cele mai multe resurse, asta e extrem de evident. Partea buna e ca ei au doar 3G si, mai nou, vor avea si 4G. Desi e pe TDD, se rezolva relativ simplu.


Orange are cea mai extinsa acoperire 3G si 4G la nivelul tarii, dar si tarife marisoare. Tot la ei putem mentiona si ca au HD Voice activat in intreaga retea nationala si nu doar in cateva orase mari, cum fac rosiaticii. Putem mentiona si suportul VoLTE, desi momentan e disponibil doar la noile oferte si cu doua terminale Samsung. In curand va urma si WiFi Calling. Vodafone a inceput sa ofere extraoptiuni foarte bune ca si pret/beneficii, inclusiv la cartela, dar ascunse. Vezi cazul N12, de exemplu. Telekom sta bine pe 2G si au si ei 3G, dar nu e la fel de extins ca la Orange, de exemplu. Totusi, limitandu-ma la orasul meu, sunt singurii care au activat DC-HSPA+, dupa cum mentionam si mai sus.



Cu toate mentiunile de mai sus, fiecare dintre furnizori au si problemele lor, asa cum ne asteptam. Posted Image

Apropo, au si cei de la Telekom optiune ascunsa, cu nelimitat minute si SMS-uri in orice retea nationala si 500 MB de date, la 6 euro pe luna. Se activeaza din MyAccount.

Edited by MembruAnonim, 20 September 2015 - 19:31.


#45
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015

 MembruAnonim, on 20 septembrie 2015 - 19:29, said:

Digi ofera cel mai mic pret si cele mai multe resurse, asta e extrem de evident. Partea buna e ca ei au doar 3G si, mai nou, vor avea si 4G. Desi e pe TDD, se rezolva relativ simplu.


Orange are cea mai extinsa acoperire 3G si 4G la nivelul tarii, dar si tarife marisoare. Tot la ei putem mentiona si ca au HD Voice activat in intreaga retea nationala si nu doar in cateva orase mari, cum fac rosiaticii. Putem mentiona si suportul VoLTE, desi momentan e disponibil doar la noile oferte si cu doua terminale Samsung. In curand va urma si WiFi Calling. Vodafone a inceput sa ofere extraoptiuni foarte bune ca si pret/beneficii, inclusiv la cartela, dar ascunse. Vezi cazul N12, de exemplu. Telekom sta bine pe 2G si au si ei 3G, dar nu e la fel de extins ca la Orange, de exemplu. Totusi, limitandu-ma la orasul meu, sunt singurii care au activat DC-HSPA+, dupa cum mentionam si mai sus.



Cu toate mentiunile de mai sus, fiecare dintre furnizori au si problemele lor, asa cum ne asteptam. Posted Image

Apropo, au si cei de la Telekom optiune ascunsa, cu nelimitat minute si SMS-uri in orice retea nationala si 500 MB de date, la 6 euro pe luna. Se activeaza din MyAccount.
Ce la 6 euro la T??????
Este abonament?
Daca da,cum o activez?

#46
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

 Nimcid25, on 20 septembrie 2015 - 19:32, said:

Ce la 6 euro la T??????
Este abonament?
Daca da,cum o activez?
O activezi din contul tau online, se gaseste la extraoptiuni. E vorba de cartela preplatita.
Attached File  6555.jpg   74.26K   68 downloads

Din cate am inteles nu merge activata de toti clientii, eu o am.

#47
Silver456789

Silver456789

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 01.11.2014
Un astfel de topic se deschide pe teritoriu neutru... nu pe aria Digi.

Va imbatati cu apa rece.

#48
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,173
  • Înscris: 07.08.2003

 Silver456789, on 20 septembrie 2015 - 19:37, said:

Un astfel de topic se deschide pe teritoriu neutru... nu pe aria Digi.

Va imbatati cu apa rece.

Pe teritoriul neutru nu se uita nimeni.

#49
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015
  • Orange... (11 votes [28.21%])
  • Vodafone... (11 votes [28.21%])
  • Telekom... (4 votes [10.26%])
  • Digi... (13 votes [33.33%])
  • Cred ca cu aceste ramanem!

Edited by Nimcid25, 20 September 2015 - 19:48.


#50
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,173
  • Înscris: 07.08.2003
In diverse parti se discuta despre unde se va ajunge cu nelimitatul in Ro si ca Digi vinde abonamentele Optim Nelimitat in pierdere.
Iata un exemplu contrar: Telekom ofera nelimitat RO + 2GB + SUA fix/mobil + UE fix + ceva mobile (nu am informatia completa) la 2 EURO + TVA !!!
Cam aici va ajunge, peste ceva timp, nelimitatul

Edited by daniel28, 20 September 2015 - 19:51.


#51
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015

 daniel28, on 20 septembrie 2015 - 19:50, said:

In diverse parti se discuta despre unde se va ajunge cu nelimitatul in Ro si ca Digi vinde abonamentele Optim Nelimitat in pierdere.
Iata un exemplu contrar: Telekom ofera nelimitat RO + 2GB + UE fix + ceva mobile (nu am informatia completa) la 2 EURO !!!
Cam aici va ajunge, peste ceva timp, nelimitatul
Cum la 2 EURO?
Unde ai AUZIT? :)

#52
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,173
  • Înscris: 07.08.2003

 Nimcid25, on 20 septembrie 2015 - 19:51, said:

Cum la 2 EURO?
Unde ai AUZIT? Posted Image
De la cei pt care pun intrebarile. E vorba de cateva mii de abonamente.

#53
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015

 daniel28, on 20 septembrie 2015 - 19:52, said:

De la cei pt care pun intrebarile. E vorba de cateva mii de abonamente.
Fii mai explicit!

Acum aniversez a 200 postare pe Softpedia!Posted Image Posted Image

#54
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,173
  • Înscris: 07.08.2003

 Nimcid25, on 20 septembrie 2015 - 19:56, said:


Fii mai explicit!

Acum aniversez a 200 postare pe Softpedia!Posted Image Posted Image

Nu știu toate aspectele și nici nu as putea.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate