Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir
 Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa
 Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 

Care rețea are calitatea mai bună în opinia voastră?

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
323 replies to this topic

Poll: Care rețea are calitatea mai bună în opinia voastră? (456 member(s) have cast votes)

Care rețea are calitatea mai bună în opinia voastră? Sunt puse în ordine aleatorie.

  1. Orange... (167 votes [36.62%])

    Percentage of vote: 36.62%

  2. Vodafone... (119 votes [26.10%])

    Percentage of vote: 26.10%

  3. Telekom... (41 votes [8.99%])

    Percentage of vote: 8.99%

  4. Digi... (129 votes [28.29%])

    Percentage of vote: 28.29%

Vote Guests cannot vote

#253
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
@mikeciprian
Nu mai am mi4c-ul, a avut grijă un găinar să mi-l salte dar l-am depistat cu antitheft mount as system și m-am ocupat de el, poți urmări subiectul aici, e chiar interesant :
https://forum.softpe...e-telefon-furat
Da, am dezactivat B1, am procesor MTK și a fost foarte simplu să depistez care bandă e utilizabilă în arealul anterior menționat.
@vio73
Just. Oamenii mai au nevoie și de calitate, nu numai de cantitate. Prefer un singur pahar cu vin de soi nobil căpșunică (din strugurii pe care îi îngrijesc pe bolta mea) în defavoarea unei găleți cu vin tulburel preparat din cine știe ce viță suspectă. Pur și simplu colonul meu refuză așa ceva și expulzează rapid cu zgomote infernale poșirca cu pricina. :lol:

#254
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010
Eu am spus de mai mult timp și repet. Am Orange și Digi, servicii complete de la ambele companii ( voce mobilă, net fix, tv de la RDS, net fix 4g, net mobil 4g, voce mibilă, tv satelit de la Orange), în două locuințe. Apreciez calitatea Orange și cantitatea Digi mobil. Cred că ați văzut testele de viteză făcute de mine în Pitești, care arată diferența de calitate între Orange și ceilalți, fără alte explicații. În același timp, nu pot nega faptul că fără Digi mobil nu puteam să mă bucur de calitatea Orange, pentru că aveam prea puțin net inclus. Deci Digi a contribuit din plin și la rezolvarea problemelor de preț pe toată piața telecom.

#255
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012

View Postvio73, on 09 august 2017 - 20:57, said:

Eu am spus de mai mult timp și repet. Am Orange și Digi, servicii complete de la ambele companii ( voce mobilă, net fix, tv de la RDS, net fix 4g, net mobil 4g, voce mibilă, tv satelit de la Orange), în două locuințe. Apreciez calitatea Orange și cantitatea Digi mobil. Cred că ați văzut testele de viteză făcute de mine în Pitești, care arată diferența de calitate între Orange și ceilalți, fără alte explicații. În același timp, nu pot nega faptul că fără Digi mobil nu puteam să mă bucur de calitatea Orange, pentru că aveam prea puțin net inclus. Deci Digi a contribuit din plin și la rezolvarea problemelor de preț pe toată piața telecom.
exact la fel. le am pe ambele dar calitatea face diferenta. degeaba incerci sa le explici fanilor albastri, parca zici ca sunt niste roboti setati sa inteleaga si sa vada doar o fateta a unui cub. probabil unii dintre ei sunt platiti sa posteze doar pro digi si contra tuturor celorlalte retele sau pur si simplu o fac din prostie ori beatitudine fanatica. pana la urma da-le incolo, sunt toate niste retele si servicii de care ne folosim, le platim si avem tot dreptul sa le criticam aspectele pozitive sau negative.

#256
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Portocala le dă clasă la toți, se pișă cu jet în freza albaștrilor, roșiilor ori magentarilor. N-au concurență. Punct!

#257
hister

hister

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 12.08.2017
Vodafon

#258
scrisit

scrisit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 01.12.2007
Salut!

Ma uit pe hartile de acoperire ale lui Orange si vodafone si observ ca Vodafone sustine ca ar avea o arie de acoperire mai mare decat Orange.
Cel putin ma intereseaza pe segmentul Giurgiu Bucuresti. Eu stiu ca Orange este lider in acoperire, dar acum nu sunt sigur.. Am impresia ca Vodafone are o harta mincinioasa.
Voi ce parere aveti?

#259
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Toti operatorii exagereaza pe hartile de acoperiere: unii mai mult, altii mai putin. Daca vrei sa vezi situatia mai aproape de adevar fie te uiti pe hartile de pe cellmapper.net, fie iti iei un prepay si testezi singur.

#260
scrisit

scrisit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 01.12.2007
Se pare că în localitatea Uzunu, Giurgiu, Vodafone este câștigător. Păcat!

#261
gestt

gestt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,874
  • Înscris: 09.10.2009
Nu, păcat este atunci când o localitate nu are semnal de la niciun operator.

#262
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,724
  • Înscris: 14.10.2008
Exista localitati cu semnal doar de la Digi. Posted Image

#263
scrisit

scrisit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 01.12.2007
Astăzi m-am portat dd la Digi la Orange. Sper să fie bine!

#264
hornet1

hornet1

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 11.08.2016
In Uzunu ar trebui sa ai semnal si de la Orange

#265
scrisit

scrisit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 01.12.2007

View Posthornet1, on 08 noiembrie 2017 - 20:12, said:

In Uzunu ar trebui sa ai semnal si de la Orange
Este, doar că mai slab decât Vodafone.

#266
vasilefi

vasilefi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 23.05.2013
Văd ca Orange câștiga detașat.  Sa nu mai deschid un topic credeți ca pentru partea de sud a tarii se păstrează clasamentul? Am nevoie ca pe câmpiile tarii sa am semnal cât mai bun când plec în pastoral cu albinele.Giurgiu, Teleorman, Călărași, Constanța...

#267
SebyD

SebyD

    Radio de la A la... Play!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,435
  • Înscris: 20.11.2010
Constanța este lejer. 4G chiar cam tot județul. Prin restul nu prea am umblat.

#268
scrisit

scrisit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 01.12.2007

View Postvasilefi, on 13 decembrie 2017 - 22:05, said:

Văd ca Orange câștiga detașat.  Sa nu mai deschid un topic credeți ca pentru partea de sud a tarii se păstrează clasamentul? Am nevoie ca pe câmpiile tarii sa am semnal cât mai bun când plec în pastoral cu albinele.Giurgiu, Teleorman, Călărași, Constanța...
Orange are semnal la Giurgiu.

#269
vasilefi

vasilefi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 23.05.2013
Și telekom? Ca are în oferta o gramada de net dar trebuie sa și meargă!

#270
scrisit

scrisit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 01.12.2007
Telekom e mai slab pe Giurgiu.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate