Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari
 Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

Stimulente AJOFM
 

Anunturi cu locuri de munca din strainatate!

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
LAURENTIUMAR

LAURENTIUMAR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 02.02.2013

View Postady_77, on 20 septembrie 2015 - 14:02, said:


Pai atunci cauta in UK sau Irl.Mai ales in domeniul asta gasesti de munca.Insa trebuie sa cauti la fata locului.
Am inteles!

#20
avenirv

avenirv

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,554
  • Înscris: 01.05.2009

View PostLAURENTIUMAR, on 19 septembrie 2015 - 18:54, said:

Sincer,am un atestat de mecanic nivel 3 dar il am degeaba fiindca la scoala nu ne'a invatat nimic ! Si de facut ,stiu cate ceva,dar daca nu stiu invat!Nimeni nu sa nascut invatat!Si aceste anunturi din poze le'am ales aleatoriu Posted Image))

la scoala te invata ei sau trebuie sa inveti si tu ?

#21
LAURENTIUMAR

LAURENTIUMAR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 02.02.2013

View Postavenirv, on 21 septembrie 2015 - 09:38, said:


la scoala te invata ei sau trebuie sa inveti si tu ?
Cred ca procentul e de 50/50

#22
argentum

argentum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,400
  • Înscris: 25.05.2015
suna un prieten. parca asa se spunea la un concurs.
intreba mama, matusile, verisorii: care ai ma unu plecat in afara. atat UK, cat si tarile nordice inclusiv danemarca te mai poti descurca cu engleza.
nu te uita unde ti'ar place tie sa mergi, ci unde ai pe cineva. o ruda e cel mai bine, daca nu cauta pe cineva dispus sa imparti chiria cu el. dupa ce te pui pe picioare mai vezi tu. vezi pe forumurile de romani plecati. desi mai greu sa abordezi necunoscuti, poate ai noroc si'ti intinde unul o mana. n'or fi toti rai la inima.
dar e important sa ai unde sa poti pune un sac de dormit pe jos, un internet sa cauti joburi, o ciorba calda. in functie de cum relationezi cu persoana, poti sta 1-2 luni pana gasesti un job si'ti iei niste bani. dar nu uita ca esti musafir si omul are si el cheltuieli. in romania musafirii nu platesc nimic, dar pe afara se obisnuieste.

#23
LAURENTIUMAR

LAURENTIUMAR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 02.02.2013

View Postargentum, on 22 septembrie 2015 - 00:16, said:

suna un prieten. parca asa se spunea la un concurs.
intreba mama, matusile, verisorii: care ai ma unu plecat in afara. atat UK, cat si tarile nordice inclusiv danemarca te mai poti descurca cu engleza.
nu te uita unde ti'ar place tie sa mergi, ci unde ai pe cineva. o ruda e cel mai bine, daca nu cauta pe cineva dispus sa imparti chiria cu el. dupa ce te pui pe picioare mai vezi tu. vezi pe forumurile de romani plecati. desi mai greu sa abordezi necunoscuti, poate ai noroc si'ti intinde unul o mana. n'or fi toti rai la inima.
dar e important sa ai unde sa poti pune un sac de dormit pe jos, un internet sa cauti joburi, o ciorba calda. in functie de cum relationezi cu persoana, poti sta 1-2 luni pana gasesti un job si'ti iei niste bani. dar nu uita ca esti musafir si omul are si el cheltuieli. in romania musafirii nu platesc nimic, dar pe afara se obisnuieste.
Multumesc pentru sfaturi.Chiar imi sunt de ajutor!Multumesc mult !

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate