Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

cum sa prinzi un f22

- - - - -
  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#1
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013
o sa fiu probabil dat afara sau ceva de pe forum but anyway pun chestia asta pe forum sa vedem merge sau nu. stim ca de la soare vine radiatie in spectru radio si in aer se intampla fenomenul de scattering. bun sa zicem ca avem un f22 si sub el in spate niste unde au fenomenul asta de scatering se lovesc de f22 dupa care sunt reflectate in fata jos unde un radar pasiv asteapta si stiind ca atunci cand unghiul nu e drept intre unda si antena radar se produce un curent cu un anume phase shift putem sa constatam care sunt undele care cad constant pe masura ce avionul se deplaseaza si astfel sa gasim avionul

#2
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Nu sunt din domeniu insa ce spui tu suna cam SF. De asemenea, scrii cam dezorganizat..

#3
onisoru

onisoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 28.03.2012
Mai pe romaneste, te rog!

#4
A10

A10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,069
  • Înscris: 19.12.2012
Victoras stike again :D)  parca lipsea ceva de pe forum..aberatiile lui "sir vik"
Apropo, tu stii cum functioneaza un radar ?

#5
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007
Cred ca a pus mana pe niste carti vechi de pe la 1900 toamna si cum nu-l mai lasa ma-sa pe afara de cand a inceput scoala s-a apucat de rasfoit.

Ai auzit sa mearga si pe un MIG? Sau este vreo smecherie aparte?

Edited by Super Chief, 19 September 2015 - 13:50.


#6
Tipiric

Tipiric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,054
  • Înscris: 02.12.2007
[ http://thefabweb.com/wp-content/uploads/2012/12/nWvgv.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#7
ct13mey

ct13mey

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,435
  • Înscris: 02.05.2015
Ce spui tu functioneaza numai la f22?Poate ajuti si la gasirea MH370.

#8
dgamma

dgamma

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,989
  • Înscris: 02.09.2011
Tu crezi ca aia nu s-au gandit la asa ceva?

#9
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013

 A10, on 19 septembrie 2015 - 13:43, said:

Victoras stike again Posted Image)  parca lipsea ceva de pe forum..aberatiile lui "sir vik"
Apropo, tu stii cum functioneaza un radar ?

chiar stiu anyway consideri ca spun o prostie te rog prove it

 onisoru, on 19 septembrie 2015 - 13:41, said:

Mai pe romaneste, te rog!

orice unda care intra intr-o antena la alt unghi decat cel de 90 produce un curent de o faza diferita astfel prinzi f22 dupa aceste unde reflectate de pe suprafata lui f22

#10
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011

 vyctoras1985, on 19 septembrie 2015 - 13:29, said:

o sa fiu probabil dat afara sau ceva de pe forum but anyway pun chestia asta pe forum sa vedem merge sau nu. stim ca de la soare vine radiatie in spectru radio si in aer se intampla fenomenul de scattering. bun sa zicem ca avem un f22 si sub el in spate niste unde au fenomenul asta de scatering se lovesc de f22 dupa care sunt reflectate in fata jos unde un radar pasiv asteapta si stiind ca atunci cand unghiul nu e drept intre unda si antena radar se produce un curent cu un anume phase shift putem sa constatam care sunt undele care cad constant pe masura ce avionul se deplaseaza si astfel sa gasim avionul
Nu cred ca asa functioneaza radarul;
dar poate ma insel.

Insa ce se intampla cu pasarile care zboara in vazduh ?!

#11
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013

 ct13mey, on 19 septembrie 2015 - 13:58, said:

Ce spui tu functioneaza numai la f22?Poate ajuti si la gasirea MH370.

functioneaza la orice avion sau racheta sau obiect

 tom_1133, on 19 septembrie 2015 - 14:10, said:

Nu cred ca asa functioneaza radarul;
dar poate ma insel.

Insa ce se intampla cu pasarile care zboara in vazduh ?!

alea au un radar cross section prea mic

in plus PASARILE NU SUNT FACUTE DIN METAL si al treilea argument ar fi viteza prea mica a pasarilor care se observa pe radar el avand niste logic gates programate sa afiseze doar tintele cu viteza mare

 Super Chief, on 19 septembrie 2015 - 13:49, said:

Cred ca a pus mana pe niste carti vechi de pe la 1900 toamna si cum nu-l mai lasa ma-sa pe afara de cand a inceput scoala s-a apucat de rasfoit.

Ai auzit sa mearga si pe un MIG? Sau este vreo smecherie aparte?

functioneaza inclusiv pe noul avion al rusilor pak fa

#12
A10

A10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,069
  • Înscris: 19.12.2012

 vyctoras1985, on 19 septembrie 2015 - 14:09, said:

chiar stiu anyway consideri ca spun o prostie te rog prove it


Dar nu cred ca indraznesc...tu te-ai dovedit a fi un geniu aproape in fiecare domeniu... Tu asimilezi informatie dar o asamblezi intr un mod gresit, astfel in mintea ta se formeaza tot felul de idei care mai de care mai fanteziste si deviate de la realitate. Daca ai apuca sa mai si pui in practica fanteziile astea, ai afla destul de repede ca e o diferenta intre ideile tale si real life.
Oricum, ce scrii tu pe aici e mai amuzant decat desenele cu chip & dale. Meriti sa fii facut moderator pe aria fun

#13
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004

Quote

o sa fiu probabil dat afara sau ceva de pe forum
doamne ajuta... sa ti se implineasca dorintele... Posted Image

dar de4 ce ai vrea sa prinzi un F22?!? si ce sa faci cu el dupa ce l-ai prins?!?
sau crezi ca aia care trebuie sa stie pe unde zboara avioanele... nu stiu???

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/VWIp2csW39M?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

un nebun arunca o piatra in lac... cine are curajul sa-l contrazica?!?

Edited by Nero-d, 19 September 2015 - 14:22.


#14
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013
vaz ca tu zici ca gresesc prove it please pentru ca altfel pana la proba contrarie afirmatiile tale pot parea simple aberatii

#15
johnsmith07

johnsmith07

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 621
  • Înscris: 24.10.2014
Forta fie cu tine!
[ http://vecto.rs/1024/vector-of-a-cartoon-confused-vadar-man-with-a-broken-weapon-coloring-page-outline-by-ron-leishman-13795.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#16
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013

 Nero-d, on 19 septembrie 2015 - 14:19, said:

doamne ajuta... sa ti se implineasca dorintele... Posted Image

dar de4 ce ai vrea sa prinzi un F22?!? si ce sa faci cu el dupa ce l-ai prins?!?
sau crezi ca aia care trebuie sa stie pe unde zboara avioanele... nu stiu???

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/VWIp2csW39M?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

uite asa ca sa se vada ca onor americanii nu sunt neaparat cine stie ce scula in tehnica in plus alte 2 motive personale

 johnsmith07, on 19 septembrie 2015 - 14:21, said:


ma intreb ce o sa zici spre exemplu poate peste vreun an cand o sa aflii de pe net ca chestia asta chiar functioneaza

#17
A10

A10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,069
  • Înscris: 19.12.2012

 vyctoras1985, on 19 septembrie 2015 - 14:20, said:

vaz ca tu zici ca gresesc prove it please pentru ca altfel pana la proba contrarie afirmatiile tale pot parea simple aberatii

Am putea face un poll, sa vedem cine abereaza mai mult pe topicul asta si pe softpedia in general.

#18
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013
am putea da mai simplu n-ar fi sa aduci aici dovezile si incheiem totul?

@A10 in alta ordine de idei vaz ca n-aduci argumente ca atare este foarte probabil sa am dreptate in ochii multora iar eu iti promit ca o sa mai incerc din astea pe cat posibil ca sa contrazica toate tehnologiile care mai sunt pe la americani sper ca nu te superi Posted Image

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate