Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 

Volkswagen prins cu fofarlica mare de EPA in SUA

- - - - -
  • Please log in to reply
3694 replies to this topic

#3223
Torquemada-666

Torquemada-666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,053
  • Înscris: 15.10.2014

 Ford3, on 25 iulie 2017 - 16:59, said:

Mda.. vezi tocmai din cauza unora ca tine am sustinut ca trebuie interzis dieselul. Degeaba incerci sa-l aduci in norme cand cocalarul il va scoate din norme.

Daca tu stii cocalari, felicitari. Eu nu cunosc.

Apropps, vecinul de pe strada mea care face monumente ilegal, are de dat la finante pe ultimii 5 ani 25.000 lei impozit. A primit un control de la un cetatean ingrijorat.

Edited by Torquemada-666, 25 July 2017 - 17:01.


#3224
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,914
  • Înscris: 31.03.2003

 Ford3, on 25 iulie 2017 - 12:22, said:

Daca e adevarat ca s-a luat o asemenea masura, atunci ea este binevenita si trebuie extinsa la nivelul UE. Mai ales ca erau si pe aici useri care se laudau ca ei nu s-ar duce in caz de recall pentru a nu li se modifica parametrii masinii lor.
Vezi ca parametrii sunt parametri.
:)
Eu ma voi programa la resoftare, dar pentru siguranta mea voi salva softul original.
Vedem after ce si cum.

#3225
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,048
  • Înscris: 02.09.2005

 Torquemada-666, on 25 iulie 2017 - 16:37, said:

Fortzoso nu ai inteles nimic. Nu am scos nici un dpf sau egr. Am luat hartie ca mi s.a facut resoftarea de recall, dar nu sa facut nimic. Greu?
Asta nu inseamna nimic vis-a-vis de faptul ca VW sunt niste trisori. Ba accentueaza, banuind ca hartia respectiva ai luat-o de la un dealer autorizat VW din Romania.

Edited by jericho, 25 July 2017 - 18:17.


#3226
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,914
  • Înscris: 31.03.2003
Eh, exageram nitel.

#3227
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,048
  • Înscris: 02.09.2005

 oaspetele, on 25 iulie 2017 - 18:23, said:

Eh, exageram nitel.
De ce exageram? Vorbim de un recall oficial, nu? Crezi ca in jermania se face la fel?

#3228
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
http://incont.stiril...e-formarea.html

#3229
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
http://www.spiegel.d...-a-1159322.html

#3230
Hansolo

Hansolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,477
  • Înscris: 17.09.2007

 jericho, on 25 iulie 2017 - 18:16, said:

Asta nu inseamna nimic vis-a-vis de faptul ca VW sunt niste trisori. Ba accentueaza, banuind ca hartia respectiva ai luat-o de la un dealer autorizat VW din Romania.
Glumesti. Dealerul, nu VW, i-a dat o hartie falsa. Asa putea sa-i dea hartie si ca i-a pus un motor electric si baterie care e inepuizabila...

 Torquemada-666, on 25 iulie 2017 - 17:01, said:


Daca tu stii cocalari, felicitari. Eu nu cunosc.

Apropps, vecinul de pe strada mea care face monumente ilegal, are de dat la finante pe ultimii 5 ani 25.000 lei impozit. A primit un control de la un cetatean ingrijorat.
N-am mai auzit pana acum asa ceva. Monumentele sunt constructii existente la care responsabilii din minister le stabilesc calificativul de monument. Dar sa faci monumente noi e un nonsens.

#3231
Torquemada-666

Torquemada-666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,053
  • Înscris: 15.10.2014
Monumente funerare pt.cimitire.

#3232
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 Torquemada-666, on 25 iulie 2017 - 19:00, said:

Monumente funerare pt.cimitire.
Zi-le cruci, da-le dracu!

#3233
Ford3

Ford3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,215
  • Înscris: 25.06.2017
"În interiorul concernului VW se acutizează conflictul dintre Porsche și Audi legat de modul în care a fost administrată criza emisiilor produse de motoarele Diesel. Șeful Consiliului de administrație de la Porsche, Uwe Hück, a declarat pentru "Bild am Sonntag" că firma sa se vede trasă în acest scandal de Audi și a cerut demisia conducerii acesteia. "Nu voi permite ca Porsche să fie periclitată de trucurile celor de la Audi", a spus Hück.
Șeful VW Matthias Müller a replicat: "Consiliul de supraveghere nu are cu siguranță nevoie să vină cineva să-i spună cum trebuie să-și facă treaba", a declarat el pentru "Heilbronner Stimme". Afirmațiile celor de la Porsche ar fi "oricum dar nu ajutătoare". Și nici nu s-ar potrivi cu cultura organizațională a concernului VW: "Ar trebui să vorbim unii cu alții, nu unii despre alții." Managerul de 64 de ani nu a rostit un cuvânt însă despre acuzațiile de cartel."

http://www.dw.com/ro...imii/a-39831517

E din ce in ce mai bine. Eu tare nu inteleg de ce l-au mai schimbat pe fostul CEO ca vad ca si noul sef are tot apucaturi mafiote vrand sa instaureze omerta (legea tacerii) in concern.
Te doare mintea cand vezi ce inseamna cultura organizationala la VWPosted Image !

Edited by Ford3, 25 July 2017 - 19:54.


#3234
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,914
  • Înscris: 31.03.2003

 jericho, on 25 iulie 2017 - 18:29, said:

De ce exageram? Vorbim de un recall oficial, nu? Crezi ca in jermania se face la fel?
Cică bucureștenii ar fi cam mitici. Ce zic ca esti?

#3235
Hansolo

Hansolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,477
  • Înscris: 17.09.2007

 Torquemada-666, on 25 iulie 2017 - 16:37, said:


Fortzoso nu ai inteles nimic. Nu am scos nici un dpf sau egr. Am luat hartie ca mi s.a facut resoftarea de recall, dar nu sa facut nimic. Greu?
Apropo, amical vorbind chestia asta mi-a adus aminte acum ceva ani ca o cunostinta se lauda ca a cumparat o masina noua pe criteriul ca un sef de service era amic cu el si i-a spus ca-l rezolva cu piese gratis si dupa terminarea garantiei, de la alti amarati. I-am spus ca presupunand ca spune adevarul, ce siguranta are ca obiceiul ala nu i se aplica si lui?
Asa si la tine, eu m-as feri sa vorbesc atat de lejer de hartia aia. Sau fi corect pana la capat cum spui si da un denunt la VAG si Reuters privind astfel de practici daca le-ai intalnit. Fireste, consulta si un avocat inainte sa vezi ce te asteapta  :lol:

Edited by Hansolo, 25 July 2017 - 21:32.


#3236
inuendo0

inuendo0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,540
  • Înscris: 03.06.2007
Ar putea chiar scoate niste despagubiri. Dar nu se cade sa isi injunghie pe la spate sefii, mai ales ca se declara si fan.

#3237
RasAlGhul

RasAlGhul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 839
  • Înscris: 11.02.2016

 Torquemada-666, on 25 iulie 2017 - 17:01, said:

Daca tu stii cocalari, felicitari. Eu nu cunosc.

Apropps, vecinul de pe strada mea care face monumente ilegal, are de dat la finante pe ultimii 5 ani 25.000 lei impozit. A primit un control de la un cetatean ingrijorat.
Daca stateai pe strada mea si te duceai sa dai cu ciocul pe undeva iti luai bataie de nu te mai faceai bine toata viata! Strada mea e tare periculoasa...bate la greu....mai ales genul de oameni care au grija de capra vecinului.

Edited by RasAlGhul, 26 July 2017 - 02:13.


#3238
Torquemada-666

Torquemada-666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,053
  • Înscris: 15.10.2014

 RasAlGhul, on 26 iulie 2017 - 02:13, said:


Daca stateai pe strada mea si te duceai sa dai cu ciocul pe undeva iti luai bataie de nu te mai faceai bine toata viata! Strada mea e tare periculoasa...bate la greu....mai ales genul de oameni care au grija de capra vecinului.

Cei care au grija ca altii sa fie legali, nu? Gandire de pagubit dieselgate, dar care are dreptul sa insele statul si sa nu taie facturi sau sa lucreze ilegal. Cu ciocul se poate da si anonim, daca e vreun risc. Crede.ma. Dar pana una alta nu prea ma sperie nimeni. Stiu orasenii mei dc. Azi poate mai trimit ANAF.ul pe cineva care face ilegalitati si inseala statul si implicit pe mine la plata impozitelor si pe tine.

#3239
Hansolo

Hansolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,477
  • Înscris: 17.09.2007

 RasAlGhul, on 26 iulie 2017 - 02:13, said:

Daca stateai pe strada mea si te duceai sa dai cu ciocul pe undeva iti luai bataie de nu te mai faceai bine toata viata! Strada mea e tare periculoasa...bate la greu....mai ales genul de oameni care au grija de capra vecinului.
Nasol, eu unul m-as muta, aia sunt infractori/cocalari care isi fac singuri legea. Sesizarea autoritatilor privind posibile infractiuni e o chestie obisnuita in orice stat democratic, acoperirea lor nu.
Adevarat, si in SUA cred ca e aceesi situatie in Bronx...

#3240
Torquemada-666

Torquemada-666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,053
  • Înscris: 15.10.2014

 Hansolo, on 26 iulie 2017 - 08:09, said:

Nasol, eu unul m-as muta, aia sunt infractori/cocalari care isi fac singuri legea. Sesizarea autoritatilor privind posibile infractiuni e o chestie obisnuita in orice stat democratic, acoperirea lor nu.
Adevarat, si in SUA cred ca e aceesi situatie in Bronx...

Cand esti unul dintre ei, nu ai dc sa te muti.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate