Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

LG Nexus 5X - discutii generale

* * * * * 6 votes
  • Please log in to reply
5012 replies to this topic

#3871
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
@cristianraduca:
Probabil nu a fost stresat termic? Daca am înČ›eles eu bine asta e un factor agravant (determinant de fapt) pentru "sansa" de bootloop

Edited by danmerezeanu, 22 July 2017 - 17:53.


#3872
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Si pentru ce l-a luat atunci ? Sa se uite la el si din cand in cand sa-l deschida sa vada cat e ora ca sa nu-l streseze "terminc" ? Eu le-as stresa de pereti. G3-ul la fel se incalzea ca naiba pe android 5, te frigea la butonul power si in zona lui, abia cu android 6 au remediat in mare problema. Sper ca nu au dat chix cu modelul G6 ca imi place mult.

#3873
cristianraduca

cristianraduca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,963
  • Înscris: 24.01.2010

View Postdanmerezeanu, on 22 iulie 2017 - 17:52, said:

@cristianraduca:
Probabil nu a fost stresat termic? Daca am înČ›eles eu bine asta e un factor agravant (determinant de fapt) pentru "sansa" de bootloop
Și asta e drept.

View PostTruculMagic, on 22 iulie 2017 - 18:13, said:

Si pentru ce l-a luat atunci ? Sa se uite la el si din cand in cand sa-l deschida sa vada cat e ora ca sa nu-l streseze "terminc" ? Eu le-as stresa de pereti. G3-ul la fel se incalzea ca naiba pe android 5, te frigea la butonul power si in zona lui, abia cu android 6 au remediat in mare problema. Sper ca nu au dat chix cu modelul G6 ca imi place mult.
L'a luat că a vrut telefon bun. Și asta era ok pt nevoile ei.

#3874
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
@TruculMagic:
Eu nu am spus sa nu stresezi telefonul. Trebuie totusi ținut cont că există utilizatori diferiți. Nexus-urile mele stau mărturie - nu intru in detalii - e suficient să spun că Nexus 5-ul s-a bucurat când a ajuns pe mâna soției; Nexus 6-le insa a ajuns pe mana fiica-mii adică a căzut din lac in puț :).
Oricum, indiferent de modul de folosire (sa fie clar, eu sunt heavy user de sisteme IT), respectarea unor reguli de bază și un pic de grija nu strica. Evident însă, fiecare face cum vrea.

#3875
G0rg0ne

G0rg0ne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,635
  • Înscris: 12.09.2008
Nexus 5X bootloop of death fix. Vezi si articolul pus de @danmerezeanu pe forumul N6P pentru tutorial aici

Edited by G0rg0ne, 24 July 2017 - 04:18.


#3876
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Să înțeleg că LG nu au reușit să activeze thermal throttling?Posted Image

La căldurile de-afară, oare să-l stochez în frigider?

#3877
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Mai bine... Testați DP4-ul de O. A apărut! :)

#3878
idna

idna

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 508
  • Înscris: 06.01.2008
Păcat că nu am reușit actualizarea nici cu FlashFire, nici cu OTA după un-root.

Edited by idna, 24 July 2017 - 21:30.


#3879
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Asta e. Pui factory image-ul cu NRT..,

#3880
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Anunțul oficial.
[ https://i.imgur.com/BNyBJxj.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://i.imgur.com/vndb4F6.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#3881
idna

idna

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 508
  • Înscris: 06.01.2008
@danmerezeanu, corect. Cumva se pare că am uitat lucrurile de bază :). Bine, mă grăbeam, doream să văd și un film și să fac totul din telefon, fără laptop. Asta e, azi dimineață a mers totul șnur cu NRT-ul. Fără data wipe. De fapt am uitat că puteam face asta chiar și cu scriptul din arhivă, editat să nu suprascrie datele (șters acel -w, parcă).

#3882
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Nici o problema. Ni se mai întâmpla tuturor. Eu nu am probleme nici cu OTA-ul, dar presimt că o să îi fac cat de curând o instalare pe curat. Obiceiurile vechi mor greu :) .

#3883
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Gata cu pisicuțele, vin caracatițele!
[ https://www.androidpolice.com/wp-content/uploads/2017/07/nexus2cee_Screenshot_20170724-143453-329x585.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ https://www.androidpolice.com/wp-content/uploads/2017/07/nexus2cee_Screenshot_20170724-150314-329x585.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/DEJ7yADvVUE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#3884
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Am văzut aseară. Oare Google schimba "meniul"? Vom avea Android O - Octopuss :) . Evident nu mă iau în serios. Dar, așa cum spuneam și ieri - foarte elastica caracatița aia :).

#3885
nknwn666

nknwn666

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,364
  • Înscris: 27.09.2007
fix Nexus 5X bootloop

LaterEdit: Tapatalk nu prea stie ce e aia mesaj cu link

Edited by nknwn666, 27 July 2017 - 05:46.


#3886
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Google has dropped Google Instant Search.

Quote

We launched Google Instant back in 2010 with the goal to provide users with the information they need as quickly as possible, even as they typed their searches on desktop devices. Since then, many more of our searches happen on mobile, with very different input and interaction and screen constraints. With this in mind, we have decided to remove Google Instant, so we can focus on ways to make Search even faster and more fluid on all devices.


#3887
mariussdany

mariussdany

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 11.02.2012
Buna ziua,
Recent am cumparat un Nexus 5X, folosit. Dupa ce am citit pe forum, am observat ca au fost cazuri cu bootloop.
Un prim pas pentru a putea remedia in caz ca am probleme l-am facut, am deblocat boodloader-ul.
Si acum mai multe intrebari:
1. Daca am bootloader-ul deblocat mai primesc actualizarile lunare de la Google?
2. Daca fac root si pun TWRP, pierd tot de pe telefon (setari, aplicatii instalate...)
Un amic de al meu nu si-a deblocat boodloader-ul, dar si-a setat optiunea de dezvoltator si a bifat deblocare OEM si depanare usb, in caz de probleme sa poata debloca boodloader-ul. Este ok asa, are sanse in caz de bootloop?
Multumesc

#3888
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,815
  • Înscris: 07.08.2008
1. Primesti actualizari dar vezi ca in acel moment se face si o resetare a telefonului, deci se sterge tot de pe el;
2. Nu, nu pierzi date atunci cand il rootezi si pui TWRP.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate