Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

EXCLUSIV:Mădălin Voicu va fi noul președinte al TVR ?

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#19
gelublabla

gelublabla

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,089
  • Înscris: 06.01.2005
Si daca ajunge asta presedinte (Voicu) primul pas este rebranduirea in TarafVRR?

#20
ct13mey

ct13mey

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,435
  • Înscris: 02.05.2015
Eu ma astept sa inceapa cu Dan Grigore.

#21
stef122210

stef122210

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 20.01.2009
Nu ar fi rău. Ar fi un punct de plecare către normalitate, către vizualizarea unei căi, către culturalizarea publicului din România.
Ceea ce fac  televiziunile de consum din țara noastră se numește „îndobitocire”! Și ne mai mirăm!

#22
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
Da, asa e, sunt un tip patimas.
Am vazut serialul "Stalin impotriva URSS-ului" dat de mult hulita TVR..Ma gandeam cate am aflat din asta..La latrina sau pros/stitutia nu as avu ocazia..
Vad ca nu mi se raspunde daca sunt sub om sau nu pt ca vreau Opere.. Si nu manele, piepti siliconati sau nu, si alte H/alea..

#23
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,914
  • Înscris: 06.04.2005
Madalin Voicu a negat ca o sa fie presedinte TVR, a spus ca nici macar nu se gandeste la asa ceva, ca sa se gandeasca doar la asta a spus ca trebuie inchis TVR maine si timp de 2 luni sa se faca concurs pe fiecare post din organigrama si pe urma redeschis de la zero.

Din punctul meu de vedere nici nu trebuie sa existe o televiziune publica(nu veniti cu argumentul BBC, acolo e alta lume) pentru ca nu ii vad rostu.

In principiu pentru o televiziune publica ar fi doua variante: sa se ocupe asa cum spun unii de educatie/programe de calitate DAR asta inseamna ca nu se vor masura audientele si nu se vor bate cu televiziunile private, a doua varianta ar fi sa se bata cu televiziunile private si sa renunte la prostia asta cu educatia, AMANDOUA LA UN LOC NU SE POATE, nu se poate sa ai programe de calitate si in acelas timp sa te bati cu Maruta, Capatos, acces direct.

Nu poti avea programe de calitate si audienta cat PRO TV/Antena 1, ar trebui sa faci ca ei daca vrei audienta.

Festivalul George Enescu nu o sa aiba niciodata audienta unui concert Stefan Banica Jr si nici a unui meci Voluntari-Chiajna nici macar pe aproape.

#24
Stryker_9

Stryker_9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 22.05.2007
Sa intelegem ca educatia este o prostie ? Mori ba .

Inca asa tampenii nu mi-a fost dat sa vad .Dumneata esti o idee mai inteligent ca o frunza de eucalipt.


#25
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,914
  • Înscris: 06.04.2005
NU, educatia nu e o prostie, o prostie e sa crezi ca educatia se face la televizor.

#26
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,999
  • Înscris: 07.11.2006

View PostStryker_9, on 19 septembrie 2015 - 03:11, said:

Sa intelegem ca educatia este o prostie ? Mori ba .

Inca asa tampenii nu mi-a fost dat sa vad .Dumneata esti o idee mai inteligent ca o frunza de eucalipt.

Crezi ca modul tau de exprimare arata ca esti mai breaz?Posted Image

#27
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006

View Postdanielavram, on 19 septembrie 2015 - 12:01, said:

NU, educatia nu e o prostie, o prostie e sa crezi ca educatia se face la televizor.
Zau? Eu sunt un produs al educatie TVR-iste. Am de/scris de multe ori ca muzica lui Aram din "Linia maritima Onedin" m-a facut sa caut Spartacus. Mai intai cartea, apoi am vazut filmul.2baletul..
Dta aveai idee ce inseamna "EU SUNT SPARTACUS? " inainte sa scriu aici?
Daca da, scrie aici..dumitale de vedere personale. Nu conteaza daca vor fi bune sau rele.
Ideea e sa nu cumva sa te puna necuratul sa faci copy ponta pt ca prima data o sa iti iau cuvinte si , nu,  nu o sa le inec in mare.Ci in mistoruri grele..Chiar, "Vinul e acru"  si urmarea dintr-o emisiune Teleenciclopedia m-a facut sa caut o carte despre viata unui mare artist. Apoi am vazut filmul..
Apoi al altora.."Luna si 2 bani jumate", "Ascanio"....ma rog, mai auzisem -adica deja citisem destul de mult din Dumas..
Si cartea asta am comentat-o prin Literatorul..

Cand eram adolescent urmaream emisiunile lui Vornicu.. Acolo am vazut si "Rebecca". Asa ca acum ani am fost extrem de incantat cand am vazut opereta. Pe care am comentat-o la "Va place Opera/Opereta?".
Chiar pe matalica parca nu ai postat pe acolo..Sa ma intreb de ce nu postezi pe acolo? De fapt nu intreb pt ca stiu sigur motivul..
Sa revin. La TVR prin '75 sau 76..am vazut "Forsyte Saga".
Evident ca am citit cele primele parti ale trilogiei de cate 3 volume. Ma rog, ultima parte a sus numitei am gasit-o abia dupa 90'..
Dar povestind cu cineva de John Galsworthy am auzit de Charles Dickens..
Emisiunea de balet a dnei Ciurescu m-a facut sa ii caut pe Trocadero..
Asa ca ma lasati cu nu se poate face cultura la tv. Se poate. Dar daca esti bata ramai asa..

Edited by Prien, 22 September 2015 - 15:14.


#28
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 10.10.2011

View Postdanielavram, on 19 septembrie 2015 - 01:16, said:

a doua varianta ar fi sa se bata cu televiziunile private si sa renunte la prostia asta cu educatia

Pai in cazul asta n-ar mai avea niciun motiv sa existe. Cel putin nu pe banii din taxa radio-tv. Adica pentru ce as da bani pe ceva ce se poate vedea gratis oriunde?

#29
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,914
  • Înscris: 06.04.2005

View PostPrien, on 22 septembrie 2015 - 14:53, said:

Zau? Eu sunt un produs al educatie TVR-iste. Am de/scris de multe ori ca muzica lui Aram din "Linia maritima Onedin" m-a facut sa caut Spartacus. Mai intai cartea, apoi am vazut filmul.2baletul..
Dta aveai idee ce inseamna "EU SUNT SPARTACUS? " inainte sa scriu aici?
Daca da, scrie aici..dumitale de vedere personale. Nu conteaza daca vor fi bune sau rele.
Ideea e sa nu cumva sa te puna necuratul sa faci copy ponta pt ca prima data o sa iti iau cuvinte si , nu,  nu o sa le inec in mare.Ci in mistoruri grele..Chiar, "Vinul e acru"  si urmarea dintr-o emisiune Teleenciclopedia m-a facut sa caut o carte despre viata unui mare artist. Apoi am vazut filmul..
Apoi al altora.."Luna si 2 bani jumate", "Ascanio"....ma rog, mai auzisem -adica deja citisem destul de mult din Dumas..
Si cartea asta am comentat-o prin Literatorul..

Cand eram adolescent urmaream emisiunile lui Vornicu.. Acolo am vazut si "Rebecca". Asa ca acum ani am fost extrem de incantat cand am vazut opereta. Pe care am comentat-o la "Va place Opera/Opereta?".
Chiar pe matalica parca nu ai postat pe acolo..Sa ma intreb de ce nu postezi pe acolo? De fapt nu intreb pt ca stiu sigur motivul..
Sa revin. La TVR prin '75 sau 76..am vazut "Forsyte Saga".
Evident ca am citit cele primele parti ale trilogiei de cate 3 volume. Ma rog, ultima parte a sus numitei am gasit-o abia dupa 90'..
Dar povestind cu cineva de John Galsworthy am auzit de Charles Dickens..
Emisiunea de balet a dnei Ciurescu m-a facut sa ii caut pe Trocadero..
Asa ca ma lasati cu nu se poate face cultura la tv. Se poate. Dar daca esti bata ramai asa..

Nu contest ce spui, nu contest ca pe un canal TV nu pot exista productii educative de calitate dar astea sunt cazuri rare, de aici si pana la a spune ca televiziunea trebuie sa educe sau ca educatia se face in fata televizorului e prea mult. Ca sa nu mai spun ca televiziunile in ziua de astazi sunt comerciale deci trebuie sa faca bani iar din cate stiu eu productiile de calitate nu au audienta sau daca au ea este nesemnificativa.

Imi pare rau ca am suparat atata lume exprimandumi parerea nu asta a fost intentia mea.

#30
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,237
  • Înscris: 24.05.2014
Mădălin Voicu!!!???"Haoleu,am incurcat-o!"!Se va alege praful de TVR!Daca se va întâmpla acest lucru TVR : R.I.P.!

Edited by mediasettv, 25 September 2015 - 11:52.


#31
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,999
  • Înscris: 07.11.2006

View Postmediasettv, on 25 septembrie 2015 - 11:50, said:

Mădălin Voicu!!!???"Haoleu,am incurcat-o!"!Se va alege praful de TVR!Daca se va întâmpla acest lucru TVR : R.I.P.!


Acest topic a devenit caduc.
Irina Radu este noul presedinte interimar al TVR.

#32
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
tu stii ce inseamna interimar?!?

primar interimar la bucuresti cine e??? :P

#33
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,867
  • Înscris: 28.11.2006
Interimatul dureaza maxim 6 luni, si probabil va fi prelungit cat se poate. Asa ca se poate inchide si eventual redeschide cand se alege un nou C.A. si presedinte.

Edited by megafanro, 25 September 2015 - 22:25.


#34
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
danielavram
Ok, acum am inteles. Nicio problema.
Adevarul e ca eu sunt un tip cam prea patimas.
Ridicam o halbera fiecare in sanatatea celuilalt?
Si pt emisiuni cat mai interesante? Pt ca dupa mine asta e menirea TVR-ului..
Din pacate nimeni din staful TVR nu ma intreaba. Si nici din Parlament Nici din CNA.
Mare pacate, nici nu stiu ce pierd, hi, hi..
I-as consilia aproape gratuit. Nu, 10 000 euro mi se pare prea mult  Accept si doar 9999 pe luna.
Sau ii spune Selena? Cum, sunt dus cu satelitul?

Edited by Prien, 30 September 2015 - 13:42.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate