Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
CAIET SERVICE PREDEAL II

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...
 

EXCLUSIV:Mădălin Voicu va fi noul președinte al TVR ?

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#1
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014
Propunerea Parlamentului pentru șefia SRTV va fi fostul deputat PSD Mădălin Voicu, cel care fusese numit în urmă cu câteva săptămâni consul general al României la Bonn (Germania).

După ce Mădălin Voicu a demisionat din Parlament pentru a pleca la post și și-a rezolvat câteva chestiuni administrative, printre care legalizarea unei relații vechi pentru a putea încasa și soția sa o remunerație, planurile au fost date peste cap de picarea raportului TVR.

Victor Ponta l-a revocat pe Mădălin Voicu din poziția de consul general pentru ca acesta să poată veni în fața Parlamentului pentru a prelua Televiziunea Română. Planul este într-o fază avansată și noul Consiliu de Administrație al TVR, în frunte cu Mădălin Voicu, este posibil să fie votat săptămâna viitoare.

Sursa

#2
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
medelin e foarte tare... dar cum ramane cu stelian tanase?!?

#3
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012
Super, Madalin Voicu va reusi ce nu au reusit predecesorii sai: sa distruga definitiv TVR-ul. Eu nu il vad capabil pentru o asemenea functie.

#4
ct13mey

ct13mey

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,435
  • Înscris: 02.05.2015
Stelian Tanase probabil va relua emisiunile cu Mircea Dinescu,si asa vedem cum taie o vaca,in ea baga o oaie taiata,in oiaie un iepure,in iepure un salau si se naste o noua emisiune culinara.....

#5
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
medelin  e haladit si e uns cu toate alifiile... nu pune botu' si nu haleste abureli...  asta chiar daca e cult in cap...  Posted Image

mai prost decat stelian tanase pe heliu, e imposibil sa fie cineva!!!
nici dinescu nu inteleg cum s-a inhaitat cu un asemenea specimen insipid!

Edited by Nero-d, 18 September 2015 - 09:02.


#6
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,002
  • Înscris: 07.11.2006
Sa inteleg din articol ca Madalin Voicu a ramas de partea lui Ponta?
Gresita alegere, dupa parerea mea.

#7
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
ai fi vrut sa fie de partea lui vanghelie?!? Posted Image
medelin face treaba oriunde e "pus"... si nici de venituri si resurse nu duce lipsa... adica nu-i fomist!
nu iubesc etnia dar respect pentru medelin... spune lucrurile pe şleau si are coloana vertebrala... parerea mea!
nu-s fan TVR, nu astept nimic de la ea, dar m-as bucura ca aceasta investire al lui medelin sa fie un succes...

Edited by Nero-d, 18 September 2015 - 09:09.


#8
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,263
  • Înscris: 15.06.2014
Madalin Voicu !?!? :|

Cred ca TVR-ul isi mai revine doar daca :

1. Politicul isi va vedea de treaba lui
2. la conducerea TVR vor venii oameni Capabili, Ambitiosi

#9
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
Cand am auzit de medelin, mi-am zis haoleu. Sa vezi ce muzichi baga asta..d-ale nemului lui.
Adevarul e ca in muzica clasica nu a facut nimic, spre deosebire de tacsu', care chiar a a fost CINEVA si care merita sa fie respectat.

Alttfel, mie juniorul mi se pare bun doar de trancanitor. Si nici aici nu e fenomenal, un adevarat lider de opinie..Are ceva vorbe, dar e de "second hand.."
Sincer, eu nu stiu daca a condus vre-o afacere. Nu cat a castigat ma f te grija, ci daca stie sa lucreze cu oamenii ..
Pt ca ajuns in TVR sigur se va intalnii cu macar cu cineva care ii va spune verde in fata, asta e situatia dinTVR, adica foarte nashpa.. Astept sa imi dati ordinele corecte sa o corectam.
Cred si mi se pare logic ca la nivelele mari de conducere sa fie macar cateva "nuci tari", ca sa zic asa..
Asa ca sunt tare curios daca va reusi sa sparga macar una..
Sincer, eu cred ca va fi vai de curul amploaiatilor din TVR.
Da, am recunoscut, stiu cateva furnici de acolo. De aia vorbesc, oameni ca mine, ca traiesc doar din leafa.. Nu ii plang pe ober sefi..

#10
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,002
  • Înscris: 07.11.2006

View PostNero-d, on 18 septembrie 2015 - 09:04, said:

ai fi vrut sa fie de partea lui vanghelie?!? Posted Image
medelin face treaba oriunde e "pus"... si nici de venituri si resurse nu duce lipsa... adica nu-i fomist!
nu iubesc etnia dar respect pentru medelin... spune lucrurile pe şleau si are coloana vertebrala... parerea mea!
nu-s fan TVR, nu astept nimic de la ea, dar m-as bucura ca aceasta investire al lui medelin sa fie un succes...

Poate nu-ti vine sa crezi,dar eu mai bine il aleg pe agramatul dar "directul" Vanghelie decat pe infatuatul,mincinosul si inutilul politic Ponta.
Asta in ipoteza,total fantezista si irealizabila,cand ar trebui sa aleg pe cineva din PSD.

Succesul TVR-lui va fi vizibil doar in momentul cand va fi imuna la indicatiile si coloratura politicii.
Poti sa-l aduci si pe Jay Leno ca-i tot degeaba.

Dar pana una alta,cum zice si Prien,ce fapte culturale deosebite ale lui Madalin Voicu fac ca sa fie alegerea ideala,in afara de a fi fiul lui Ion Voicu?

Edited by adisz, 18 September 2015 - 11:58.


#11
ct13mey

ct13mey

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,435
  • Înscris: 02.05.2015

View Postadisz, on 18 septembrie 2015 - 11:58, said:

Poate nu-ti vine sa crezi,dar eu mai bine il aleg pe agramatul dar "directul" Vanghelie decat pe infatuatul,mincinosul si inutilul politic Ponta.
Asta in ipoteza,total fantezista si irealizabila,cand ar trebui sa aleg pe cineva din PSD.

Succesul TVR-lui va fi vizibil doar in momentul cand va fi imuna la indicatiile si coloratura politicii.
Poti sa-l aduci si pe Jay Leno ca-i tot degeaba.

Dar pana una alta,cum zice si Prien,ce fapte culturale deosebite ale lui Madalin Voicu fac ca sa fie alegerea ideala,in afara de a fi fiul lui Ion Voicu?

Succesul TVR va fi vizibil sau cel putin comparabil cu alte televiziuni cand nu vor mai beneficia de subventii din partea statului.

#12
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,002
  • Înscris: 07.11.2006

View Postadisz, on 18 septembrie 2015 - 11:58, said:

Succesul TVR-lui va fi vizibil doar in momentul cand va fi imuna la indicatiile si coloratura politicii.


View Postct13mey, on 18 septembrie 2015 - 12:19, said:

Succesul TVR va fi vizibil sau cel putin comparabil cu alte televiziuni cand nu vor mai beneficia de subventii din partea statului.

Eu nu tot acelasi lucru l-am spus,sub alta forma?

Edited by adisz, 18 September 2015 - 12:33.


#13
ct13mey

ct13mey

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,435
  • Înscris: 02.05.2015

View Postadisz, on 18 septembrie 2015 - 12:33, said:

Eu nu tot acelasi lucru l-am spus,sub alta forma?

Corect colegu,sper sa nu capat o acuzatie de plagiat(chiar glumesc),dar credeti ca ultima beizadea( exclus persoana Mizil),poate aduce un suflu nou in batrana TVR?

#14
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
Doamnelor, domnilor, adica stimati parteneri de discutie, indiferent de sex.
Poate ca sunt eu mai batran, dar sincer cred ca Niciodata@never o televiziune publica nu va face o audienta comparabila cu cea a unei private.
Pt ca la stat -indiferent cum se numeste tara respectiva- nu poti aduce 3.14   zde si alte bunaciuni la care toti barbati sa isi ..scuze, era sa scrii beleasca, rectific decaloteaza ochii. Ma iertati, cititi, sa isi clatesca privirile...Adica sa faca super audienta..
Tot la o tembeliziune de stat daca apare cineva care zice ca s-a ..cu aia, ala ..lista lunga, fara numar, fara numar, toti parintii vor sari in aer.
La fel si cand o sa vina cineva, fiul lui, taticu' fost mare stab de partid, asa ca si plodul e mare scula de bascula, si i se vada mararul de pe piept..Jur ca tipul mi s-a parut si scarbos si libidinos. Dar vorba aia, la sekurist, daca-i ordin, cu placere..Cine stie ce i-o fi facut tacsu' turnatorului..
Altfel, eu unul, din pacate, nu prea am umblat prin multe tari straine. Nu am avut timp...si nici zile libere..
Si cand am ajuns am vizitat si plimbat in draci orasul respectiv..Asa ca seara nu aveam prea mult chef de tv.
De aceea ii intreb pe cei care au stat mai mult prin strainatate.Cum e programul la tv de stat si cum e la parti? Ca structura?
Au dreptul cei de la stat sa dea aceleasi nr de minute de reclama?
Fara gluma, jur ca nu stiu cum e in tarile civilizate..
La noi am numarat la o tv pro violul de la ora 5 peste 12minute/ora. Si un film de 1 1/2 ore ajunge la aproape 2.
Eu inteleg ca partiul traieste din reclama si mi se pare corect sa o dea.
Dar daca vorbim de egalitate, pai de ce partiul sa fie mai egal decat statul?
Pe de alta parte, desi nu sunt un tip bogat, totusi, 4 lei pe luna /familie, sincer e o suma de tot rahatul..
La fel de sincer acuz TVR -am mai scris- o- de prea putine programe culturale. De cand au inmormantat TVRCultural, pe care si pe l-am crititicat pt prea putin, eu, om caruia ii place opera, nu mai am unde sa vad un spectacol interesant.
Mai scapa cate ceva pe TVR3, dar prea putin..
Si acum intreb si eu extrem de politicos. La dracu, daca toti cocalarii si pti poancele au dreptul sa isi vada ce le place, lor, eu, cu mai multe clase decat trenul, de ce sa nu am si eu drepturi? Ei sunt supra oameni si eu sub om? Sau e pe dos?
Morala. Sper sa nu ma votati sa ajung oberdirector la TVR. E un scaun prea fierbinte pt mine. Ma simt asa de fericit simplu inginer..
PS. Am mai scris ca o parte din cultura mea se datoreste TVR-ului. Asa ca cine chiar vrea, cand aude Spartacus, -coloana sonora din "linia maritima Onedin" pune mana si cauta cartea, apoi filmul..
Chiar. Eram plod, prin clasa a VI-a cand s-a intamplat ce am povestit. Iar replica " I'm Spartacus", cu consecintele ei, m-a facut sa ma gandesc mult ce inseamna sa fi lider pt oameni tai. Care lupta si mor pt tine..
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/-8h_v_our_Q?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

De aia mai tin cu TVr-ul si tvr-isti. Ma repet, nu cu to(n)ti..Asa sunt eu, perdant..
later edit. Cu scuzele de rigoare. Sa va .
Discutia asta m-a scos din cabalejele mele si mi-a adus aminte de un alt film bun de la TVR. Asa ca mi-am pus secventa si m-am uita la cum joaca. Dzeule mare..Simplu, de efect, direct,..nu ai nevoie de dictionar.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/XvoxMD8Y2iE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Prien, 18 September 2015 - 15:21.


#15
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
What (t.f.) is "Tvr" my friends ?  Posted Image

#16
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006

View PostgingisKHAN2015, on 18 septembrie 2015 - 15:12, said:

What (t.f.) is "Tvr" my friends ?  Posted Image
Ceva pt altfel de oameni. Sau pt oameni. Nu koka _lari.

#17
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Habar nu aveam ca mai exista , sincer . Ma uit din an in Paste la Tv , la mine e mai mult pe Hit Music Chanel . Restul nu exista pentru mine .Cele de stiinta si istorie  le mai urmaresc pe net .

#18
ct13mey

ct13mey

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,435
  • Înscris: 02.05.2015
Multa patima batrane Prien in cele spuse de tine dar si mult adevar,oricum pesoanelor neavenite le ramane varianta celei mai mari descopeririri,telecomanda....oricum toti platim abonament TVR..

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate