Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

KODI / XBMC

* * * * - 7 votes
  • Please log in to reply
3190 replies to this topic

#2125
p243df

p243df

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,848
  • Înscris: 26.10.2021
Sa te mai ajute și netul.

#2126
costin62

costin62

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 23.03.2014
Buna,ce canale tv se pot urmari in Kodi 20...pe Pc?si cum...

#2127
ro_li

ro_li

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 24.07.2012

View Post-TINO-, on 31 ianuarie 2023 - 16:24, said:

Faci ca aici, fără addon. A doua poză. https://forum.softpe...8#entry27120607
Goood! Multumesc mult. Merge chiar mai bine decat cu digistorage playerul. Acu' sa ma joc si cu PVR-urile

#2128
cralin

cralin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 637
  • Înscris: 18.09.2020
Ultima versiune a TVOnline.ro (19.3.3 respectiv 20.0.1) stie sa faca play la stream-urile de la www.tvrplus.ro.
Cei care au addon-ul instalat din repository vor primi update-ul in mod automat.
Dupa update la ultima versiune trebuie activat tvrplus.ro in sectiunea "Accounts" din configuratia addon-ului.

Daca nu sinteti in Romania, merge doar TVR International fara VPN

Edited by cralin, 02 February 2023 - 03:58.


#2129
CatalinVL

CatalinVL

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 02.02.2023
Salutare și în primul rînd mulțumesc cralin pentru efort și actualizări. Nu știu dacă s-a mai întrebat, eu din ce am căutat nu am găsit, dacă primesc playback failed, one or more items failed to play, pentru digi online ce trebuie să fac? Sau ce nu am făcut bine. Am o tabletă google pixel c cu android 8.1.0, ultima actualizare disponibilă. Posturile TVR merg fără probleme după actualizarea addon-ului. Mulțumesc!

#2130
audiosistem

audiosistem

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 19.11.2008

View PostCatalinVL, on 02 februarie 2023 - 23:26, said:

Salutare și în primul rînd mulțumesc cralin pentru efort și actualizări. Nu știu dacă s-a mai întrebat, eu din ce am căutat nu am găsit, dacă primesc playback failed, one or more items failed to play, pentru digi online ce trebuie să fac? Sau ce nu am făcut bine. Am o tabletă google pixel c cu android 8.1.0, ultima actualizare disponibilă. Posturile TVR merg fără probleme după actualizarea addon-ului. Mulțumesc!
Ai cont digi?Esti in Romania?Ai introdus toate campurile la setting?

#2131
CatalinVL

CatalinVL

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 02.02.2023

View Postaudiosistem, on 03 februarie 2023 - 09:42, said:

Ai cont digi?Esti in Romania?Ai introdus toate campurile la setting?
da, am cont digi, sunt in Romania, aplicatia digi online pe mobil descarcata din google play nu imi mai functioneaza si de asta am zis sa caut alternative. am completat toate date in setari, iar ca iptv service am folosit iptv simple client din kodi repository unde am introdus datele m3u si xmltv din addon-ul tvonline stocat in memoria interna a tabletei. sa fie tableta prea veche?

#2132
p243df

p243df

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,848
  • Înscris: 26.10.2021
Vezi in cont la digi câte dispozitive sunt înregistrate pe digi online.
Doar pe 5 merg. Dacă vrei altul, trebuie sa ștergi din ele.

#2133
CatalinVL

CatalinVL

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 02.02.2023

View Postp243df, on 03 februarie 2023 - 12:46, said:

Vezi in cont la digi câte dispozitive sunt înregistrate pe digi online.
Doar pe 5 merg. Dacă vrei altul, trebuie sa ștergi din ele.
Am facut si asta, am verificat numarul de dispozitive sa fie pina la maxim 5, e ok aici. Nu stiu ce imi scapa, de asta si cer ajutor. Multumesc pentru raspuns.

#2134
cralin

cralin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 637
  • Înscris: 18.09.2020
Activeaza in setarile addonului "Debug logging", da-i un restart la Kodi, mai genereaza o data situatia/eroarea si trimite-mi un PM cu urmatoarele fisiere:
.kodi/temp/kodi.log
.kodi/userdata/addon_data/plugin.video.TVOnline.ro/*.log

Edited by cralin, 03 February 2023 - 15:24.


#2135
CatalinVL

CatalinVL

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 02.02.2023

View Postcralin, on 03 februarie 2023 - 15:20, said:

Activeaza in setarile addonului "Debug logging", da-i un restart la Kodi, mai genereaza o data situatia/eroarea si trimite-mi un PM cu urmatoarele fisiere:
.kodi/temp/kodi.log
.kodi/userdata/addon_data/plugin.video.TVOnline.ro/*.log
Salut, Alin, nu am încă acces la PM și nici nu pot să atașez aici așa că pentru moment nu știu cum să-ți trimit fișierele. Sper să reușesc să trimit într-un fel pentru că mi-ar plăcea să rezolv problema în măsura în care e posibil. Mulțumesc

#2136
TechGuy

TechGuy

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 07.10.2021

View Postcralin, on 02 februarie 2023 - 03:54, said:

Ultima versiune a TVOnline.ro (19.3.3 respectiv 20.0.1) stie sa faca play la stream-urile de la www.tvrplus.ro.
Cei care au addon-ul instalat din repository vor primi update-ul in mod automat.
Dupa update la ultima versiune trebuie activat tvrplus.ro in sectiunea "Accounts" din configuratia addon-ului.

Daca nu sinteti in Romania, merge doar TVR International fara VPN

Top! Mulțam! 👏🙌

#2137
p243df

p243df

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,848
  • Înscris: 26.10.2021
@CatalinVL ție nici aplicația digi online nu îți merge. Aici trebuie sa vezi de ce.
Fii atent la datele de conectare, dacă emailul folosit este același pentru amândouă conturi, modifica măcar parola la una din ele.

#2138
audiosistem

audiosistem

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 19.11.2008
La up 19.3.4,totul este functional.Multumesc,pentru sprijin si addon!

#2139
calincosma

calincosma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,146
  • Înscris: 15.03.2013
Foloseste cineva a4Ksubtitles la MRSP?La mine n-a functionat niciodata.Apare mesaj de eroare (IMDB ID is not provided).Celelalte addonuri functioneaza ok.Am evitat sa bag credentiale la IMDB.Ii merge cuiva fara logare?Pe celelalte video addonuri, a4Ksubtitles merge fara probleme.

Edited by calincosma, 04 February 2023 - 09:19.


#2140
CatalinVL

CatalinVL

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 02.02.2023

View Postp243df, on 04 februarie 2023 - 07:46, said:

@CatalinVL ție nici aplicația digi online nu îți merge. Aici trebuie sa vezi de ce.
Fii atent la datele de conectare, dacă emailul folosit este același pentru amândouă conturi, modifica măcar parola la una din ele.
Tind să cred că de vină e tabletă, cu sistem de operare învechit. Nici alte aplicații nu îmi mai merg. Pe un telefon cu android 12 nu am avut problemă cu tvonline ultima versiune. Îmi era mai comod să privesc diverse programe tv pe tabletă, de asta am încercat diverse metode să aduc digi online să funcționeze.

#2141
audiosistem

audiosistem

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 19.11.2008

View Postcalincosma, on 04 februarie 2023 - 09:13, said:

Foloseste cineva a4Ksubtitles la MRSP?La mine n-a functionat niciodata.Apare mesaj de eroare (IMDB ID is not provided).Celelalte addonuri functioneaza ok.Am evitat sa bag credentiale la IMDB.Ii merge cuiva fara logare?Pe celelalte video addonuri, a4Ksubtitles merge fara probleme.
Functioneaza satisfacator(fara logare).Parerea mea,cel mai bun este regie.

#2142
audiosistem

audiosistem

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 19.11.2008

View PostCatalinVL, on 04 februarie 2023 - 10:20, said:

Tind să cred că de vină e tabletă, cu sistem de operare învechit. Nici alte aplicații nu îmi mai merg. Pe un telefon cu android 12 nu am avut problemă cu tvonline ultima versiune. Îmi era mai comod să privesc diverse programe tv pe tabletă, de asta am încercat diverse metode să aduc digi online să funcționeze.
Ti-a instalat kodi 19?Ce versiune de android ai?armv7 sau armv8?(Desi presupun ca este 7)Poti incerca cu versiuni de kodi modificate,gen:Maven(https://repo.kodiner...ry (armeabi-v7a) sau WBMC(https://repo.kodiner...ry (armeabi-v7a).Mare atentie si la ce ti-a scris Alin,e bine sa tii cont.Sper sa te ajute!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate