Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 

KODI / XBMC

* * * * - 8 votes
  • Please log in to reply
3284 replies to this topic

#19
alexandrunita12

alexandrunita12

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 05.02.2016

View Postmitica75, on 22 martie 2016 - 17:18, said:

Buna

Stiu ca nu e aria potrivita, dar accesind topicul XBMC / KODI (Windows) apare "Sorry, we couldn't find that!".
A fost oare cineva deranjat sau este doar ceva temporar?Posted Image


In urma conversatiei cu un moderator , mi sa spus ca a fost sters. "A fost oare cineva deranjat", daca ma intrebi pe mine, ti-as spune , Da. Intotdeauna trebuie sa se gaseasca cate un "furnicar" de personaj care nu are altceva mai bun de facut decat sa mestece "guma" de cauciuc.

O zi buna

#20
bybystefy

bybystefy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 14.05.2008

View Postxndoe, on 21 martie 2016 - 18:04, said:

Salut.

Imi cer scuze ca intreb aici!
Imi puteti spune va rog de unde pot lua ultima versiune PKR dar pentru KODI Android ?

Multumesc anticipat.
O seara buna tuturor.
http://www.4shared.com/zip/xoRslIBgba/pluginvideoproiectkodiromania.html

#21
Gran_Torino

Gran_Torino

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 21.02.2009

Quote



http://www.androidpo...k-fork-instead/

#22
pashamangl

pashamangl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 05.03.2007

View Postalexandrunita12, on 22 martie 2016 - 17:40, said:



In urma conversatiei cu un moderator , mi sa spus ca a fost sters. "A fost oare cineva deranjat", daca ma intrebi pe mine, ti-as spune , Da. Intotdeauna trebuie sa se gaseasca cate un "furnicar" de personaj care nu are altceva mai bun de facut decat sa mestece "guma" de cauciuc.

O zi buna

Ma intreb cine naiba a fost jigodia care a mancat kkt?sorry de exprimare dar nu m-am putut abtine

#23
xndoe

xndoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,438
  • Înscris: 16.08.2003

View Postbybystefy, on 23 martie 2016 - 07:45, said:

http://www.4shared.com/zip/xoRslIBgba/pluginvideoproiectkodiromania.html
Multumesc ( si pt PM )

#24
sovid

sovid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 04.11.2015

View Postpashamangl, on 23 martie 2016 - 16:31, said:


Ma intreb cine naiba a fost jigodia care a mancat kkt?sorry de exprimare dar nu m-am putut abtine
Era nevoie de acel topic KODI WINDOWS, se poate crea altul nou?
Intrebarea este de ce oare a fost inchis!
Scuze ca am postat aici.

#25
futerix

futerix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 02.12.2008
Nou pe aici, fix cand incepusem sa citest absolut toate rubricile despre kodi a disparut tema, meh.

Ce ma interesa si acum nu mai exista nici o informatie:
- ma intereseza sa stiu mai multe detalii in special despre cum pot sa fac pe raspberry pi2/3 (folosesc openelec/kodi15.x pe pi3 si osmc pe pi2 16.x) in pvr iptv simple client  cea mai buna lista de programe romanesti pe care o aveti, incerc sa fac solutia asta sa mearga ca sa scap de adonuri sopcast si tot asa care imi provoaca probleme mult, de exemplu pe openelec sopcasturile dupa ce dau stop la un stream imi da eroare ca e offline, pe osmc imi merg perfect dar daca fac scurtatura la un program si-l rulez din scurtatura fara sa lansez addonul ia freeze sistemul, poate fac eu ceva gresit. cand ma documentam (inainte de stergere) vazusem ca sunt cateva persoane pe aici dedicate streaming-ului online (tot respectul pentru voi).
- urmeaza sa pun si pe windows si pe android kodi dar cred ca e cam acelasi lucru cand vine vorba de configurare asa ca nu stiu daca chiar sunt offtopic.

nu stiu cum sa pun lista de pe magazin mixt de tv-uri in m3u in pvr iptv simple client fiindca e .json , epg habar nu am ce e dar mi-ar placea sa mearga iar de logouri nici nu mai zic, are cineva o solutie buna ?

imi poate da cineva pe privat o mana de ajutor ?

Edited by futerix, 23 March 2016 - 21:49.


#26
Gran_Torino

Gran_Torino

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 21.02.2009

View Postfuterix, on 23 martie 2016 - 21:48, said:

Nou pe aici, fix cand incepusem sa citest absolut toate rubricile despre kodi a disparut tema, meh.

Ce ma interesa si acum nu mai exista nici o informatie:
- ma intereseza sa stiu mai multe detalii in special despre cum pot sa fac pe raspberry pi2/3 (folosesc openelec/kodi15.x pe pi3 si osmc pe pi2 16.x) ..................

http://forum.softped...i-media-player/
http://forum.kodi.tv...250817&page=115

Edited by Gran_Torino, 24 March 2016 - 10:16.


#27
bybystefy

bybystefy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 14.05.2008
Salut .
Il rugam pe Maria-sa Queque sa sustina in continuare PKR Kodi si sa ne spuna pe ce retea de socializare sa blog il putem urmari pentru a afla noutati.sugestii impresii.
Multumim.

#28
futerix

futerix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 02.12.2008
@Gran_Torino Merci domnu', o sa citesc totul. Ce addonuri sau lista de streaming tv folositi si daca se poate un link pt ele pe privat.

Sustin ce spune colegul mai sus.

PS: nu doresc sa fac reclama dar activez de multa vreme pe forumul lab 501 pentru ca e libertate maxima, nimeni nu sterge nimic atata timp cand se pastreaza un limbaj normal. Daca sunt doritori putem sa migram acolo sau daca aveti alta idee si mai bine.

Edited by futerix, 24 March 2016 - 12:18.


#29
stiinta_craiova

stiinta_craiova

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,165
  • Înscris: 31.08.2009
Merge din nou lista in KODI
Spoiler


#30
alexandrunita12

alexandrunita12

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 05.02.2016

View Postfuterix, on 24 martie 2016 - 12:12, said:

@Gran_Torino Merci domnu', o sa citesc totul. Ce addonuri sau lista de streaming tv folositi si daca se poate un link pt ele pe privat.

Sustin ce spune colegul mai sus.

PS: nu doresc sa fac reclama dar activez de multa vreme pe forumul lab 501 pentru ca e libertate maxima, nimeni nu sterge nimic atata timp cand se pastreaza un limbaj normal. Daca sunt doritori putem sa migram acolo sau daca aveti alta idee si mai bine.

Multumesc pentru forumul de mai sus. Am sa arunc o privire, iar in ceea ce priveste aici, observ ca nu prea ai "liberatatea " de a intreba sau spune ceea ce te intereseaza, dat find inchiderea acelui topic pt kodi/windows. O zi buna.

#31
sashamiha

sashamiha

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,016
  • Înscris: 15.02.2005
În ultimele zile au fost unele probleme cu functionarea plexus in android. Astfel , cel putin la mine, streamul a fost nefunctional
Intrucât m-am lovit de această problemă cu boxul android , kodiși acestreamul, împărtășesc soluția gasită de alții , probată de mine și, confirm, funcțională

Astfel, la orice tentativă a mea, in orice addon legat cu plexus, de a rula stream, apărea mesajul ”Plexus failed to load file”. Rezolvare:
1. Dezinstalare acestream engine 3.0.6 (ce vine la pachet cu aceplayer)
2. Dezinstalare plexus din kodi
3. Download/instalare http://wiki.acestrea...ceStream_3.0/en . Eu am ales varianta engine only, iar apk est AceStream-3.1.5.0-universal
4. Log in (eu unul cu contul google) in acestream
5. Reinstalare plexus 1.4.0 in kodi
6. Plexus setings/acestream/alege kodi player and external app
Si gata. Functioneaza in p2psport si al nostru pkr.

Aici e varianta ”oficiala”: https://www.reddit.c...lexus_addon_on/

Acum, din ce am citit , se pare că și la plexus se renunta, cel putin pe parte de android. Dar găsim solutii

Bafta

#32
oxus

oxus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 01.09.2003

View Postsashamiha, on 20 aprilie 2016 - 15:48, said:

În ultimele zile au fost unele probleme cu functionarea plexus in android. Astfel , cel putin la mine, streamul a fost nefunctional
Intrucât m-am lovit de această problemă cu boxul android , kodiși acestreamul, împărtășesc soluția gasită de alții , probată de mine și, confirm, funcțională

Astfel, la orice tentativă a mea, in orice addon legat cu plexus, de a rula stream, apărea mesajul ”Plexus failed to load file”. Rezolvare:
1. Dezinstalare acestream engine 3.0.6 (ce vine la pachet cu aceplayer)
2. Dezinstalare plexus din kodi
3. Download/instalare http://wiki.acestrea...ceStream_3.0/en . Eu am ales varianta engine only, iar apk est AceStream-3.1.5.0-universal
4. Log in (eu unul cu contul google) in acestream
5. Reinstalare plexus 1.4.0 in kodi
6. Plexus setings/acestream/alege kodi player and external app
Si gata. Functioneaza in p2psport si al nostru pkr.

Aici e varianta ”oficiala”: https://www.reddit.c...lexus_addon_on/

Acum, din ce am citit , se pare că și la plexus se renunta, cel putin pe parte de android. Dar găsim solutii

Bafta

Eu am incercat asa:
-descarcat si instalat latest aceastream bundle (player si engine)
-in kodi la plexus am setat sa refaca setarile la boot
-am ales external player si engine pt aceastream
-testat  cu pkr ok

#33
vnvio2005

vnvio2005

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 523
  • Înscris: 17.09.2007
Pentru ca nu mai sti unde sa postez ( nemaifiind un loc si pentru Kodi pentru windows ), cu scuzele de rigoare am s-o fac aici. Ma straduiesc de cateva zile sa fac functionale unele addonuri video si anume: tv time, uk turk playlists, projectcypher. Am citit tutorialele de instalare existente si le-am aplicat intocmai, fara rezultat.Desi apar ca acivate, la accesare primesc eroare. Am incercat toate metodele posibile si imposibile dar degeaba. Pe o tableta cu android am aceleasi probleme. Rog pe cineva cu experienta in aceasta aplicatie sa-mi dea o mana de ajutor. Nu cred ca prin postarea mea am incalcat regulele acestui forum..cred ca nu ne  este interzis sa discutam, nu facem nimic ilegal. Multumesc anticipat!

#34
oxus

oxus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 01.09.2003
O sa incer pluginurile legat de care ai probleme si revin. Daca te pot ajuta cu ceva punctual iti stau la dispozitie pe privat.

#35
oxus

oxus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 01.09.2003
@vnvio legat de pluginurile tale:
- uk turk e momentan down din cauza problemelor cu furtul codului de catre un alt team
- repo projectcypher a disparut cu totul cea ce inseamna ca nu mai este sustinut si updatat proiectul.

Cum pluginurile astea de iptv se bazeaza intr-un fel sau altul pe un playlist care trebuie sa fie gazduit undeva on-line, in momentul in care playlistul dispare, pluginul devine inutilzabil.

#36
stiinta_craiova

stiinta_craiova

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,165
  • Înscris: 31.08.2009
Salut. Cum maresc subtitrarea in EXODUS? Nu am reusit nici din tools nici din film, nici cum. Stie cineva cum se mareste subtitrarea? Mersi.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate