Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Router gigabit pt IPTV?

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Fiorello2009softpedia

Fiorello2009softpedia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 498
  • Înscris: 27.12.2009
Achizitionare router gigabit:

  - 10/100/1000;
  - Wi-Fi b/g/n/ac - 300Mbps;
  - 2.4 / 5.0 Ghz;

Routerul vreau sa aiba posibilitatea configurari pentru receptia programelor IPTV oferite de provideri in home pe Wi-Fi, stiu momentn nu este disponibil un astfel de servicu, dar uitandu-ne la concurenta este posibil ca in viitor provideri sa lanseze si un astfel de serviciu.

Edited by Fiorello2009softpedia, 16 September 2015 - 21:07.


#2
D-Nblog

D-Nblog

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 798
  • Înscris: 01.02.2015
Asus n18u. Nu are N, are ac! Altfel tot ce vrei! Și un mini antivirus, poate fi și server. O grămadă de prostii, iar viteza e de 600 Mbps pe WI-FI

Eu cu el am unele probleme în ultimul timp la accesarea facebook și asta în special pe mobil. Și pe laptop am avut, dar de când am pus windows 10, nu mai am acele probleme. În mare sunt mulțumit de el. Îi dau nota 9. Înainte am avut un tp-link. Se mișca mult mai bine, era ceva mai fiabil, dar unele neajunsuri.

La acest asus merge și ipv6. Eu îl am activat de la prima zi a instalării și e funcțional, am ipv6!

raza de acoperire e mare. Are 3 antene,sunt mulțumit de acoperire! Pe toată raza casei și în afara ei am semnal. Și din o casă în alta prind semnal! Cred că pe vreo 300 metri am semnal, mai mult nu cred!

pe site la nwradu mai găsești câteva routere; depinde de buget. Acuma vezi că-i faci profit prin marketing afiliat dacă apeși pe acele link-uri spre magazinele de unde le poți lua!

#3
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,120
  • Înscris: 22.05.2003
Ceva din lista asta: http://n56u.avh.od.ua/current/

Firmware Padavan are setari pt IPTV, insa nu stiu cum sa le folosesc sau daca le pot folosi, avand in vedere cat de paranoici sunt providerii IPTV de la noi.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate