Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Exigent One - Splaiul Independentei nr.313, zona Politehnica langa Piranha

- - - - -
  • Please log in to reply
122 replies to this topic

#109
stanescu2

stanescu2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 09.07.2010

 Ringwraith, on 18 aprilie 2016 - 22:31, said:

Domnul cu care am vorbit eu era si la Targul Imobiliar din weekend, unde mi-a pomenit ceva de un proiect nou cu finalizare in 2017, dar nu m-a interesat. Un apel la numerele alea de pe site cred ca lamureste toate intrebarile.

Legat de drum, eu mi-am spus parerea. Stiu straduta aia de pe vremea studentiei cand frecventam Piranha des, era plina ochi seara si in weekend. Nu vreau sa imi inchipui cum va fi cand vor fi toate blocurile alea construite. Din ce mi s-a spus, straduta este drum public de la Splai pana la Piranha, apoi este proprietatea celor de la Novum, care vor lasa o cale de acces spre Exigent. Calea aceasta e deja delimitata, pe langa gardul de la Piranha, se poate vedea. Nu bag mana in foc ca ce spun e corect, dar asta mi s-a comunicat.

Multumesc. O sa ii mai sun atunci pentru noul proiect. Sper sa fie bine pozitionat si cu drum clar :)

 Ringwraith, on 18 aprilie 2016 - 22:31, said:

Domnul cu care am vorbit eu era si la Targul Imobiliar din weekend, unde mi-a pomenit ceva de un proiect nou cu finalizare in 2017, dar nu m-a interesat. Un apel la numerele alea de pe site cred ca lamureste toate intrebarile.

Legat de drum, eu mi-am spus parerea. Stiu straduta aia de pe vremea studentiei cand frecventam Piranha des, era plina ochi seara si in weekend. Nu vreau sa imi inchipui cum va fi cand vor fi toate blocurile alea construite. Din ce mi s-a spus, straduta este drum public de la Splai pana la Piranha, apoi este proprietatea celor de la Novum, care vor lasa o cale de acces spre Exigent. Calea aceasta e deja delimitata, pe langa gardul de la Piranha, se poate vedea. Nu bag mana in foc ca ce spun e corect, dar asta mi s-a comunicat.

Multumesc. O sa ii mai sun atunci pentru noul proiect. Sper sa fie bine pozitionat si cu drum clar :)

#110
dragosda

dragosda

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.08.2016
Buna seara,

Stiti cumva daca mai sunt disponibile apartamente de 2 camere?

Multumesc!

#111
fanmamaie

fanmamaie

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 04.06.2007

 dragosda, on 20 august 2016 - 21:28, said:

Buna seara,

Stiti cumva daca mai sunt disponibile apartamente de 2 camere?


Multumesc!

Nu mai sunt de două camere de ceva vreme. Garsoniere de un anumit tip și 3 camere știu că mai erau. Cel mai bine întrebi la vânzări. Mergi la ei la bloc sau ii suni. Vezi numărul pe site-ul lor.

Edited by fanmamaie, 05 September 2016 - 06:49.


#112
Ani2016

Ani2016

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.10.2016
Buna seara. Am o intrebare.
A avut cineva probleme cu evaluarea imobilului (in sensul ca a fost evaluat la o valoare mai mica decat cea specificata in antecontract)?

Multumesc anticipat pentru raspunsuri.

#113
neapci

neapci

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 16.12.2007
Buna ziua,

Din cei care au cumparat la Exigent apartament de 3 camere, cat au costat actele la notar?

#114
tmvali

tmvali

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 11.09.2008
49000

4900

#115
Fre33lancer

Fre33lancer

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 01.11.2016
Imi poate spune cineva din bloc cum sunt puse contoarele de gaze/apa/electricitate pe casa scarii, ma uit la exigent-two cum ar putea sa le instaleze dar singura varianta este sa faca o increngatura pe peretele holului la vedere, la voi cum a fost facut ? Deasemenea holul nu are aerisire afara, nu stiu cat de ok este sa bagi toate contoarele de gaze acolo cu riscul de a avea scapari.

Deasemenea teava de gaze cum intra in apartament, aparent la vedere ?

Edited by Fre33lancer, 07 February 2017 - 09:24.


#116
b3lissima

b3lissima

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 05.05.2009
Cum se numeste grupul de pe facebook pentru locatari? Multumesc

#117
berta20

berta20

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 20.04.2017
Buna ziua,

A semnat cineva actele pentru Exigent Two???

#118
Fre33lancer

Fre33lancer

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 01.11.2016
Exista discutie separata pentru Exigent-Two, si daca te referi la contractul final nu a fost semnat, abia au aparut actele de dezmembrare a imobilului, daca nu a dat cineva banii cash nu vad cum ar putea face primirea cand ei inca mai lucreaza.

#119
neekoo

neekoo

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 31.07.2017
intrebare pentru cei care locuiesc de ceva timp in exigent one:

Cum va afecteaza vecinatatea clubului Piranha viata de locatar? Nu va bubuie muzica in weekenduri?

#120
exigent1

exigent1

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 17.10.2016
Nu ne afecteaza vecinatatea cu Piranha, pentru ca ei nu baga muzica.
In schimb, avem o problema cu Vanity ce prefera sa plateasca amenzi si dreptul la angajatii autoritatilor decat sa dea muzica mai incet.

Alta intrebare?

#121
somos0

somos0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 27.04.2010
BUna ziua,

Va rog mult , imi puteti spune , cu aproximare cat v-a ajuns sa finisati un apartament 2 camere ( 55 mp ) , sunt interesat sa cumpar in alt complex al lor dar vreau sa fac calculele si sa vad daca merita.

Multumesc mult de ajutor!

#122
Fre33lancer

Fre33lancer

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 01.11.2016
Il poti face cu minim 2000 euro foarte decent.

#123
somos0

somos0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 27.04.2010
Buna ziua ,

Doresc sa cumpar apartament in exigent one , in cazul in care cunoasteti pe cineva care vinde imi puteti scrie , va rog ? ( nu parter si nu ultimul etaj , multumesc )

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate