Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Situatia din Turcia - INFORMATII despre probleme ce pot afecta calatoria

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
765 replies to this topic

#55
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postatupi, on 12 ianuarie 2016 - 11:47, said:

As fi de acord daca ar fi vreo asemanare intre cele 2 situatii. Nu poti pune egal intre un accident si un atentat intr-o zona publica. Ca turist te gandesti de 2 ori inainte sa mai rezervi ceva cand vezi "evenimente" din astea.

unde scrie că a fost atentat?

în fiecare an în ultimii 16, se întîmplă așa ceva în turcia

la paris i-au măcelărit

crezi că nu mai sînt turiști în paris?

cîti turiști fac rezervări pt istanbul? toți vor la țarc să halească și să bea.

Edited by rottweiler2007, 12 January 2016 - 11:51.


#56
meganezul

meganezul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 18.05.2010

View Postrottweiler2007, on 12 ianuarie 2016 - 11:48, said:

unde scrie că a fost atentat?

citeste inainte sa faci afirmatii. toata presa spune ca a fost atentat
un ex: http://stirileprotv....te-victime.html

#57
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postmeganezul, on 12 ianuarie 2016 - 11:52, said:

citeste inainte sa faci afirmatii. toata presa spune ca a fost atentat
un ex: http://stirileprotv....te-victime.html

pro tv este sait de scandal

știrea corectă este aici - http://www.hotnews.r...a-turistica.htm

#58
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,548
  • Înscris: 17.08.2007
Link spre bbc. Sunt sigur ca in cateva ore o sa avem informatii mai clare.

Le. Am editat linkul

Edited by atupi, 12 January 2016 - 12:31.


#59
titi2009

titi2009

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 05.02.2009

View Postatupi, on 05 ianuarie 2016 - 15:22, said:

Daca se supara niste kurzi si pun niste pocnitori mai serioase in cosurile publice de gunoi din Antalya s-a cam terminat distractia. Imi place Turcia mult, am fost de cateva ori si niciodata la Ai insa acum am o retinere in a ma mai duce.

A fost exact cum ati anticipat.ADIO vacante in Turcia. La ANKARA 100 morti ,acum 10 .......Nebun sa fi sa mergi cu familia in concediu in Turcia.

#60
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,548
  • Înscris: 17.08.2007

View Postrottweiler2007, on 12 ianuarie 2016 - 12:11, said:

încearcă să deschizi linkul pe care l-ai pus

poți?

Am editat linkul intre timp.
Imi pare rau ca se intampla aceste lucruri si nu postez cu rautate sau sa stric afacerile cuiva, am prieteni f buni in Turcia si m-am simtit extraordinar dar asta e situatia globala, nu avem ce face. Mi-as fi dorit tare mult sa vizitez de asemenea Iordania si Marocul dar cine are tupeu sa se mai duca, eu cu siguranta nu dat fiind ca imi place sa ma plimb lejer fara sa depind de un grup organizat. Ce sa mai spun despre cei care se duc cu copiii.

#61
Barboso

Barboso

    Satir bãtrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,253
  • Înscris: 24.01.2008
Ramaneti, va rog, la situatia din Turcia, si lasati deoparte comentariile despre colegi !

#62
alecsutzu4u

alecsutzu4u

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 30.04.2006
Politia din orasul turc Antalya a retinut trei cetateni rusi, intr-un raid impotriva unor presupusi militanti ai gruparii teroriste Stat Islamic, in urma atentatului de marti de la Istanbul, relateaza agentia Anadolu, citata de Associated Press in pagina online. Sursa

#63
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,548
  • Înscris: 17.08.2007
Deci o sa le puna ceva bete in roata (turismului) rusii se pare. Cum ziceam, nu trebuie cine stie ce mare bomba, niste petarde mai zgomotoase si mediatizate si gata bayramu'. Imi pare rau ca se intampla asemenea lucruri.

#64
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,548
  • Înscris: 17.08.2007
De lecturat: RFI

#65
ireedeejay2

ireedeejay2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 11.02.2008
Din pacate avest lucru nu face decat rau orasului, pe langa acei oameni aflati in locul nepotrivit si la ora nepotrivita...am primit aseara poze de la fata locului, foarte greu de privit, bucati de oameni si sange peste tot, poze pe care nu le poti privi, dar publica...cand ma gandesc ca ieri,  pe 12 se implinea exact o luna de cand imi faceam un selfie un pic mai departe de Obelisc, pe Hipodrom si cam la aceeasi ora...totul era linistit, lume foarte  putina, nu stiu de ce acum in extra-sezon s-au hotarat javrele aste sa faca asa ceva...poate fi doar de antrenament??? Nu vreau sa ma gandesc ca folosesc locurile publice acum pentru antrenamente sau intimidari acum si in sezon sa faca adevarate maceluri...Imi pare nespus de rau despre pata de imagine adusa orasului, oamenilor o sa le fie frica sa mai vina curand, iar pe termen lung pe langa embargoul impus de Rusia cu privire la zonele frecventate de rusi, Antalya, Alanya, Bodrum...sa vina vina randul si Istanbulului sa fie pustiu...nu in felul asta, sa-ti fie frica sa mai vizitezi ceva, ca s-ar putea sa ajungi puzzle...

Edited by ireedeejay2, 13 January 2016 - 17:26.


#66
titi2009

titi2009

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 05.02.2009

View PostBarboso, on 12 ianuarie 2016 - 20:58, said:

Ramaneti, va rog, la situatia din Turcia, si lasati deoparte comentariile despre colegi !

Azi dimineata a avut loc un nou atentat in Turcia(masina capcana)..........

#67
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Posttiti2009, on 14 ianuarie 2016 - 07:48, said:

Azi dimineata a avut loc un nou atentat in Turcia(masina capcana)..........
la Diyarbakir unde cu siguranță e plin de români vara - http://www.hotnews.r...cinci-morti.htm

Kușadasi - Diyarbakîr = 1430 km

http://www.rome2rio....sı/Diyarbakır

Edited by rottweiler2007, 14 January 2016 - 10:13.


#68
Zavoianu

Zavoianu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 587
  • Înscris: 06.10.2008
Chiar nu te inteleg rott(cu riscul de ma face antipatic)...inteleg afacerea ta, am apelat la serviciile tale, esti un profesionist desavarsit...un om foarte informat de ceea ce ofera si vinde...dar totusi sa minimalizezi o situatie  de pericol iminent care nu se poate compara cu ce s a intamplat in trecut in Turcia, astazi nu mai  sunt doar kurzii...mai sunt extremistii ISIS si probabil si serviciile rusesti...

Daca sinucigasii au atacat langa Moscheea Albastra, ce i ar opri sa faca acelasi lucru pe o plaja din Antalya, in Kusadasi sau in orice alt loc din Turcia?

Avertizarile Ministerului Roman de Externe sunt serioase si trebuie luate in seama...

Ieri eram hotarat de un Singapore +Bali, azi dimineata am renuntat dupa atentatele din Jakarta...consider ca nu este  sigur pentru mine si familia mea sa risc un concediu(indiferent cat de atragator e). Am renuntat si la Dubai anul asta...Prea multa tensiune in zona.Prea multa tensiune in multe parti din lume...
Si ca sa raspund anticipat...cred ca renunt la vacante anul asta in Europa ....

#69
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
atentat și în Indonezia - http://www.gandul.in...plozii-14964711

așa cum am mai scris: anul ăsta cea mai sigură destinație de vacanță este România

View PostZavoianu, on 14 ianuarie 2016 - 11:05, said:

Chiar nu te inteleg rott(cu riscul de ma face antipatic)...inteleg afacerea ta, am apelat la serviciile tale, esti un profesionist desavarsit...un om foarte informat de ceea ce ofera si vinde...dar totusi sa minimalizezi o situatie  de pericol iminent care nu se poate compara cu ce s a intamplat in trecut in Turcia, astazi nu mai  sunt doar kurzii...mai sunt extremistii ISIS si probabil si serviciile rusesti...

Daca sinucigasii au atacat langa Moscheea Albastra, ce i ar opri sa faca acelasi lucru pe o plaja din Antalya, in Kusadasi sau in orice alt loc din Turcia?

Avertizarile Ministerului Roman de Externe sunt serioase si trebuie luate in seama...

Ieri eram hotarat de un Singapore +Bali, azi dimineata am renuntat dupa atentatele din Jakarta...consider ca nu este  sigur pentru mine si familia mea sa risc un concediu(indiferent cat de atragator e). Am renuntat si la Dubai anul asta...Prea multa tensiune in zona.Prea multa tensiune in multe parti din lume...
Si ca sa raspund anticipat...cred ca renunt la vacante anul asta in Europa ....

nu minimalizez nimic, dar nici să faci din țînțar armăsar. Ia spune, cînd pleci cu gipul la drum pe șoselele patriei nu te gîndești că s-ar putea să intre un nene cu tirul în tine și să te facă pilaf?

și am mai scris, dar postul a fost șters

scriu iar acum: anul ăsta cea mai sigură destinație de vacanță este ROMÂNIA

e nebunie în toată lumea

crezi că la paris nu îs turiști acum?
crezi că în mexic nu-s turiști?
crezi că în momentul ăsta nu-s turiști în antalya? ia sună-l pe reghecampf și întreabă-l cum se simte

crezi că la rio de janeiro nu-s turiști?

și la sydney a fost azi nu știu ce alertă

habar  nu am ce să zic

dacă vă spun să alegeți românia e o insultă?

dacă te iei după MAE nu mai mergeai demult nicăieri
pe tripadvisor a scris ani de zile că e alertă la acapulco
așa, și?
la acapulco poliția federală patrulează cu tabul pe stradă ș sînt echipați de război
crezi că nu-s turiști la acapulco?
în momentul ăsta la acapulco gradul de ocupare în hoteluri este 90%

tu ai bani, nu mergi în europa dar îți permiți să te duci în bora bora unde sigur e liniște
dar gîndește-te că bugetul unei familii obișnuite de români variază între 400 și 700 euro (2 adulți plus 1 copil adult și el plus alt copil mărișor)
unde sugerezi să meargă cu un asemenea buget?
știi că ieri un nene căuta un hotel tip royal wings în croația? ai văzut tu vreun royal wings în croația?

Edited by rottweiler2007, 14 January 2016 - 11:40.


#70
titi2009

titi2009

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 05.02.2009

View Postrottweiler2007, on 14 ianuarie 2016 - 10:02, said:

la Diyarbakir unde cu siguranță e plin de români vara - http://www.hotnews.r...cinci-morti.htm

Kușadasi - Diyarbakîr = 1430 km

http://www.rome2rio....

Un vechi proverb turcesc :INTERESUL POARTA FESUL

#71
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,548
  • Înscris: 17.08.2007
Eh...mai dureaza putin pana incepem sa ne obisnuim sa convietuim cu riscurile teroriste. Acum na, 1-2 ani mergem si noi mai pe langa casa, o Grecie, o Croatie poate si o Spanie ca tot am uitat de atentatul ala sangeros.
Am fost in decembrie prin sudul Frantei si din tren se vedea armata super-inarmata cum statea prin gari, nu pot sa sun ca mi-a facut placere.

#72
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postatupi, on 14 ianuarie 2016 - 14:42, said:

Eh...mai dureaza putin pana incepem sa ne obisnuim sa convietuim cu riscurile teroriste. Acum na, 1-2 ani mergem si noi mai pe langa casa, o Grecie, o Croatie poate si o Spanie ca tot am uitat de atentatul ala sangeros.
Am fost in decembrie prin sudul Frantei si din tren se vedea armata super-inarmata cum statea prin gari, nu pot sa sun ca mi-a facut placere.

tu ai bani dar gîndește-te că bugetul unei familii obișnuite de români variază între 400 și 700 euro (2 adulți plus 1 copil adult și el plus alt copil mărișor)
unde sugerezi să meargă cu un asemenea buget?
știi că ieri un nene căuta un hotel tip royal wings în croația? ai văzut tu vreun royal wings în croația?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate