Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Contacte cu numere dublate

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
sebareserved

sebareserved

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 05.11.2007
Salut. Am un lenovo s860. De o anumita perioada, cam o luna, la unele contacte imi apare de mai multe ori numarul de telefon, acelasi numar. Chiar de 4 ori. Este vre-o aplicatie care face asta? Daca dau editare contact, nu mai imi apare, doar o singura data. Este mega ciudat. Plus ca atunci cand dau cautare la contacte, sta destul de mult pana sa il gaseasca. Am instalate watsapp si viber.
Ma puteti ajuta?
Merci!

#2
bietu

bietu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,545
  • Înscris: 17.03.2008
Intra in setari la contacte si da-i sa afiseze doar numerele de pe sim.

Edited by bietu, 14 September 2015 - 19:44.


#3
sebareserved

sebareserved

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 05.11.2007
O sa incerc, doar ca pe sim nu am nimik

Tot asa imi afiseaza...

#4
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,125
  • Înscris: 10.07.2013
Google contacts este aplicatia care dubleaza numerele........Posted Image

#5
John_Biggun

John_Biggun

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,416
  • Înscris: 31.03.2008
Da si eu am patit. Dupa ce editez un numar imi apare de doua ori. Daca sterg unul din ele se sterg amandoua (Android 5.02)

Edited by John_Biggun, 14 September 2015 - 19:55.


#6
sebareserved

sebareserved

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 05.11.2007
Xmanyacs... Ok. Si cum o fac sa nu mai dubleze? Am andoid 4.4... Cred

#7
bietu

bietu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,545
  • Înscris: 17.03.2008
La setari contacte ai optiune, cel putin asa e la mine, sa iti afiseze contactele de unde vrei tu, sim, telefon, viber, whatsapp, google...ai setata optiunea sa afiseze toate contactele.

Edited by bietu, 14 September 2015 - 20:00.


#8
merimos

merimos

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 05.10.2012
Cell Phone Manager

#9
sebareserved

sebareserved

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 05.11.2007

 merimos, on 14 septembrie 2015 - 20:36, said:

Cell Phone Manager
?

#10
Cosmy2003

Cosmy2003

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 13.09.2015
Pai asta este de la Google,se sincronizeaza contactele.Pentru a rezolva asta intri in setari la telefon si dai la Accounts and Sync dai pe contul Google si debifezi Sync Contacts !
Si intra in setarile aplicatiei de contacte si dai sa le vada doar pe cele de pe sim.
Sper ca te-am ajutat.

Edited by Cosmy2003, 14 September 2015 - 21:00.


#11
Tiby_med

Tiby_med

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 29.06.2010
Am cam aceeasi problema de o vreme, dar la mine se manifesta doar cand dau search dupa un contact si dau apelare, atunci apare un chenar in care ma intreaba care numar vreau sa apelez, evident, amandoua numerele sunt aceleasi. Si asta nu la toate contactele.
Daca intru la editat, e un singur numar.
La agenda e selectat sa arate numerele din dispozitiv.
De la ce poate fi?

#12
sebareserved

sebareserved

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 05.11.2007
Am i ncercat tot ce am stiut.. Nu imi dau seama. Ma gandeam poate watsapp sau viber sa fie de vină. Desi le aveam instalate si înainte de a aparea problema. Poate un upgrate la apkicatii... Nuj...

#13
shmekheru123

shmekheru123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 27.11.2009
detin un telefon cu Android 4.4 si nu mai reusesc sa sincronizez contactele facebook cu agenda telefonului. la setari am bifat sincronizarea contactelor, ba chiar am intrat in aplicatia de facebook si am selectat "Sync now" si tot nu mi-au aparut. stie cineva vreo solutie? mentionez ca pe telefonul vechi (android 4.2) aceasta optiune a functionat perfect.

 sebareserved, on 14 septembrie 2015 - 19:03, said:

Salut. Am un lenovo s860. De o anumita perioada, cam o luna, la unele contacte imi apare de mai multe ori numarul de telefon, acelasi numar. Chiar de 4 ori. Este vre-o aplicatie care face asta? Daca dau editare contact, nu mai imi apare, doar o singura data. Este mega ciudat. Plus ca atunci cand dau cautare la contacte, sta destul de mult pana sa il gaseasca. Am instalate watsapp si viber.
Ma puteti ajuta?
Merci!

aceasta nu e o problema, e un feature prost gandit. vom lua exemplu un contact Ion care se gaseste in agenda google. in acelasi timp Ion are completat numarul de telefon si pe un alt profil (Yahoo, WhatsApp, Facebook, etc). cand tu te-ai logat in contul de Yahoo sau Facebook si ti-ai sincronizat contactele, telefonul l-a gasit pe Ion pe mai multe platforme si l-a adaugat de mai multe ori in telefon nestiind ca este aceeasi persoana.

ca si solutii ar fi urmatoarele:
1. fie nu mai sincronizezi alte conturi in afara de Google (in cazul asta e posibil sa pierzi anumite numere de telefon)
ex a): eu am anumite persoane cu care comunic doar prin mail, ele nu mi-au dat niciodata nr lor de telefon. totusi cand am sincronizat contactele, in telefon pe langa adresa de mail a respectivei persoane, imi apare si nr lor de telefon asa cum l-au trecut ei in contul lor de Yahoo. practic Yahoo a partajat detaliile lor de contact catre mine care am interactionat cu ei (chestia functioneaza la orice aplicatie care iti permite sincronizarea contactelor).
ex Posted Image: comunic pe facebook cu niste prieteni virtuali din strainatate (la fel fara sa am nr lor de telefon) cand am sincronizat contactele din facebook mi-a aparut si nr lor de telefon.
daca alegi solutia asta, ti se vor afisa doar contactele din Google, posibil sa pierzi anumite nr de telefon (probabil nu sunt chiar importante, dar nu ai de unde sa stii).

2. alaturi contactele duplicate: te duci pe un contact, dai optiuni, apoi editare, apoi mai dai o data pe optiuni (sunt 3 puncte verticale in partea de sus dar depinde de telefon) si apoi dai alaturare. alegi din lista care sunt contactele duplicat si la final dai salvare. astfel acum vei avea un singur contact in telefon care va contine nr de telefon si eventual adresa de mail sau profil de facebook. (consuma foarte mult timp)

3. incerci sa intri de pe un laptop sau pc in agenda google (https://contacts.goo...u/0/preview/all) si incerci sa vezi daca poti sa unesti de acolo contactele duplicate.

sper sa te ajute, daca mai ai nelamuriri revino cu o intrebare.

Edited by shmekheru123, 15 September 2015 - 11:44.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate