Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

initiere in sport de contact Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
xyzwxyz

xyzwxyz

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 25.08.2015
Salutare! cum spune si titlul caut indrumare in alegerea unui sport de contact. nu sunt foarte documentat privind stilurile de lupta deci si aici as avea nevoie de niste sfaturi.

nu ma intereseaza performanta, vreau sa practic un sport de contact pt intretinere si mai ales  pt auto-aparare.

din cate cunosc eu (nu prea multe) as inclina spre ceva ca si kick-box. vreau sa invat sa lovesc si cu bratele dar si cu picioarele si sa fie ceva mai ofensiv decat aikido (am participat la un antrenament de aikido si sensei-ul mi-a spus ca daca vreau sa invat sa lovesc nu am venit unde trebuie)

as fi recunoscator daca m-ati ajuta cu cateva detalii privind stilurile si eventual niste recomandari de sali unde pot practica, de preferat in zona stadionului national-titan.

#2
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008
Daca vrei sa poti sa te bati, sa ai reflexe bune si putere in lovituri -> kyokushin

Singura chestie e ca n-ai voie sa dai cu pumnii la faţă, dar nici nu-i nevoie, un picior in cap asa cum inveti la antrenamente face pe oricine KO.

#3
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Absoluto, MMA . Pregatire fizica net superioara oricarui stil de Karate , lupta completa "  brate , picioare , proiectari , lupta la sol , club bun ( Abosluto este un club excelent ) , instructori excelenti ( printre cei mai buni din tara ) . Oricum , sunt singurii care au inceput sa faca un antrenament intergat de MMA , in sensul ca-s primii care adapteaza tehnicile de box , lupte si BJJ la MMA . Majoritatea le practica separat si le amesteca in cusca , motiv pentru care in galele din Romania se vede un singur club . Restul sunt carne de tun .

#4
xyzwxyz

xyzwxyz

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 25.08.2015
Vreau sa invat sa ma bat si sa ma apar dar as vrea sa practic un stil eficient pe strada, fara prea multe "floricele", lovituri sau tehnici care doar dau bine si pe care nu le voi putea folosi

#5
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
kyokushinul e cam dur, mai sunt alte stiluri, eu am practicat qwankido

Arte martiale din Bucuresti: http://www.salabucur...e-martiale.html

#6
xyzwxyz

xyzwxyz

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 25.08.2015

View Postcristirg, on 13 septembrie 2015 - 22:38, said:

kyokushinul e cam dur, mai sunt alte stiluri, eu am practicat qwankido

Arte martiale din Bucuresti: http://www.salabucur...e-martiale.html


multumesc pt site. am gasit acolo USU fight center ca fiind cea mai apropiata de domiciliul meu. poate oferi cineva un feedback si eventual niste tarife? :)

#7
xyzwxyz

xyzwxyz

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 25.08.2015
Ok, deci sa inteleg ca nimeni nu stie nimic despre USU, dar alte opinii mai exista?  
Nu mai am varsta la care sa caut scandal, prefer sa evit dar vreau totusi in caz de ceva sa stiu cum sa reactionez, iar cel mai important vreau sa fac miscare si sa capat o anumita disciplina

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate