Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

Assassin's Creed (2016)

- - - - -
  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#19
aLexCM

aLexCM

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,079
  • Înscris: 26.01.2014
Hai ca esti penibil. Judeci intreg filmul dupa un trailer care dureaza 2 minute. Inteleg ca esti mare critic de film, dar macar asteapta si nu sari la concluzii priprite.

P.S. Uite ce zice Fasssbender despre noul animus. Link.

#20
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007
Chiar e mai interesant animus-ul din film fata de cel din joc.Si chiar are mai mult sens ca daca el face miscarile in real-time in timp ce "priveste" in trecut , dupa o anumita perioada de timp sa deprinda abilitatile stramosilor lui si in prezent.Actrita aia antipatica care e ? Te referi la Marion Cotillard ? Daca si aia e actrita proasta...vorbesti de ea de parca ar fi tipa din Twilight.

#21
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,365
  • Înscris: 10.09.2014
Cotillard nu a fost niciodatã o actrițã proastã dar joacã numai într-un anumit fel care-mi aduce aminte de alți actori care joacã doar o singurã carte gen De Niro, Pesci, Pacino și gagica aia din ultimul Gatsby (nu știu cum o cheamã) care numai roluri melancolice de plângãcioasã joacã. Pentru unii asta e enervant.
Tare mi-e cã scenariul va conta foarte mult. Dacã va fi scris prost, filmul va fi prost. Efectele 3D ar trebui sã fie bune. Am jucat de altfel Assassin Creed 3 în 3D.

#22
aLexCM

aLexCM

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,079
  • Înscris: 26.01.2014
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/VUFKJoCJ3Mc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#23
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/9pC2IjvLSKs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#24
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Filmul nu va rula si in salile de cinema din Romania ? ca aici  http://www.imdb.com/...?ref_=tt_ov_inf  nu scrie nimic despre Romania.

#25
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007
Nu sunt listate niciodata toate tarile pe imdb.Pe net circula informatia ca in Romania premiera va fi in 6 ianuarie.

#26
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007
Din pacate, primele impresii sunt proaste.Am vazut cateva reviews care spun ca filmul e slab iar in momentul asta filmul sta la un scor metacritic 37% ...pacat, aveam sperante pentru acest film.Nu cred ca ma mai duc la cinema sa il vad.

Edited by Dany noob, 21 December 2016 - 22:28.


#27
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,461
  • Înscris: 30.10.2003
Ass sunt si jocurile originale cu calatorii in timp?

#28
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009
Acum am venit de la cinema. Filmul e bunuÈ› dar puÈ›in cam grãbit.
Fata de jocuri fac referire. Parca prea uÈ™or se întâmpla tot, amintindu-mi cât ma chinuiam. Ma rog..
A lipsit ceva din jocuri, dar nu va zic ce.

Și finalul inseama ca va mai urma.

Aici l-au difuzat cu o zi înainte. :D trebuia pe 29 È™i l-au dat pe 28

7/10. Dacã nu îl grãbeau È™i dacã reproduceau niÈ™te scene faine din jocuri poate mai mult :)

Attached File  IMG_0734.JPG   180.61K   25 downloads

Edited by Lex404, 29 December 2016 - 00:54.


#29
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Cat dureaza filmul mai exact? Pe imdb scrie 1h 55min dar Google si Cinemagia spun ca dureaza 2h 20 min.

#30
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

View PostLex404, on 29 decembrie 2016 - 00:48, said:

A lipsit ceva din jocuri, dar nu va zic ce.
Pai e normal asa ceva ?!

Eu nu am jucat niciodata Assassin's Creed, crezi ca pot sa-mi dau seama ce ai vrut sa spui dupa ce voi viziona filmul ?
Ori spuneai ce lipseste ori nu mai spuneai lucru asta !!!

Cum draqu o sa mai vad eu filmu daca stiu ca "lipseste ceva din jocuri" dar eu nu pot sa-mi dau seama ce ?


p.s.:
acum daca ai realizat ca ai creat o "problema", te rog sa gasesti solutia la "problema" creata de tine !

#31
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,267
  • Înscris: 14.11.2006
Iti dau eu solutia: joaca vreo 2-3 ani toate jocurile Assassin's Creed si apoi poti sa vezi si filmul. Nu se va supara nimeni.

#32
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Merita vazut filmul daca n-ai avut nici o tangenta cu jocurile? Intelegi ceva?

#33
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Nu l-am vazut inca, dar este oarecum logic sa fie facut pe intelesul tuturor. Altfel, si-ar limita drastic audienta.


Referitor la durata, stie cineva?

#34
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009
2 ore.

Cam putin...

View Postdon_dannielo, on 05 ianuarie 2017 - 12:15, said:

Merita vazut filmul daca n-ai avut nici o tangenta cu jocurile? Intelegi ceva?

Da, asta e ideea. E facut mai mult pentru cei care nu au tangenta, pentru ca cei care au jucat jocurile ne-am dus din inertie. :lol:

#35
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Pai, daca ai jucat jocurile, ai vazut si filmu  -de ce nu spui si ce "lipseste din jocuri" in film ?
Ca doar e sectiunea de spoilere, nu  :) ?

Hai, @Lex404 ! cat vrei sa te rog ?

#36
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009
In jocuri actiunea se intampla ceva mai lent. Te chinui, depui ceva efort, suspans, cutreieri orase mari sarind pe cladiri, te arunci in gol, privesti orizontul de pe varfurile orasului.

Aci, nu se arunca in gol in caruta cu fan, nu priveste orizontul, nu alearga prea mult, totul e easy task si mie mi s-a parut ca s-a intamplat foarte repede totul.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate