Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...
 Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !
 

VoLTE

- - - - -
  • Please log in to reply
2377 replies to this topic

#1909
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,119
  • Înscris: 04.02.2011
La HTC U12 Plus vor avea oare VoLTE?

#1910
SethNY

SethNY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,888
  • Înscris: 31.01.2006
Nu stiu dar au aparut proceduri destul de OK ptr telefoanele cu Qualcomm, gen OnePlus si Xiaomi, daca reusesti sa intri in diag mode, cel mai probabil vor fi rezultate OK si pe HTC.
https://forum.xda-de...n-user-t3816516

#1911
dj_cristi

dj_cristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 26.01.2006

View PostSethNY, on 31 august 2018 - 12:45, said:

In MiFi bagi SIMul se SUA direct si de acolo pleaca VPNul spre Romania, nu ai treaba cu iPhoneul. La MiFi se leaga Androidul sau IPhoneul ce suporta VoWiFi. Dar e oricum e este mana. Doar de amorul artei  Posted Image

simul de sua imi trebuie in iphone (tel principal) iar simul de Romania voiam sa-l pun in android sa primesc apeluri doar, deci nu ma mai complic cu mifi, imi iau un repeater la mine cu vpn si vorbesc doar de acasa :)

#1912
A-ONE

A-ONE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,926
  • Înscris: 28.09.2017
Mate 20 lite - Volte și Vowifi... la concurență.

#1913
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,833
  • Înscris: 26.02.2010
Cred ca merge și pe Orange.

#1914
A-ONE

A-ONE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,926
  • Înscris: 28.09.2017
Nu știu dacă are colegul și sim Orange.

#1915
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Cam toate modelele noi deja merg direct pe Orange.

#1916
McMonu

McMonu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 21.02.2008
Salut!
A dat cineva de capăt problemei cu trimiterea SMS cu voLTE activat?
Pe mine m-au sunat cei de la Orange, au încercat să dea vina pe sim, dar le-am spus că are 2 săptămâni de când e schimbat și mi-au zis să merg la un shop.
Xiaomi Redmi Note 5, android 8.1.0, miui global 10.0.1.0 stable

#1917
SethNY

SethNY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,888
  • Înscris: 31.01.2006
E problema in telefonul tau care nu e bine configurat, nu la Orange, s-a mai discutat d emulte ori aici.
Telefonul vrea sa trimita SMS ul peste IP/VoLTE si ORO nu suporta asa ceva. Trebuie sa trimita SMSurile ca orice alt telefon cate suporta 4G. Vorbeste cu Xiaomi :)

#1918
xxelu

xxelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 791
  • Înscris: 05.11.2006

View PostMcMonu, on 02 octombrie 2018 - 14:32, said:

Salut!
A dat cineva de capăt problemei cu trimiterea SMS cu voLTE activat?
Pe mine m-au sunat cei de la Orange, au încercat să dea vina pe sim, dar le-am spus că are 2 săptămâni de când e schimbat și mi-au zis să merg la un shop.
Xiaomi Redmi Note 5, android 8.1.0, miui global 10.0.1.0 stable
Eu am VoLTE la Orange pe Xiaomi Mi Note 3. Merg si SMS-urile.
Telefonul e ca din fabrica cu ROM global, neroot-at, nicio setare in afara de activarea meniului/optiunii VoLTE cu *#*#volte#*#*

#1919
MrDroopy

MrDroopy

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 05.08.2018
Salut,
De ceva vreme intampin probleme la efectuarea apelurilor respectiv primirea apelurilor. Problema a inceput de aprox acum 1 an. Am folosit la inceput un lg G4 care a mers destul de ok sa zicem, cu mici scapari de semnal/pierdere apeluri (vorbind strict de apeluri/semnal). Apoi am luat un A5 2016 crezand ca lg are probleme de semnal...la fel, aceeasi problema insa s-a manifestat mai frecvent. Am incercat si cu comutarea pe 3g/2g only (auto connect) dar problema persista. Apoi am luat un S7 edge crezand ca si acel A5 avea probleme de semnal dar se pare ca si la acest S7 edge face la fel, ba chiar mai rau....dureaza mult pana efectuez un apel sau pana ma poate suna cineva si de multe ori cel ce ma suna primeste mesajul "bine ai venit, abonatul ....". Mentionez ca sunt in reteaua orange si am fost la ei sa imi schimb cartela crezand ca aceea cauza problemele, dar e la fel. Am incercat si reset la network, restart la tel si selectarea operatorului de telefonie insa nici un rezultat.
Aveti alte idei ce poate sa fie?
ps: se intampla si faze de genul, cand sun pe cineva/sau ma suna cineva, persoana respectiva sa auda in casca doar semnal bruiat, fara sa se inteleaga nimic si atunci trebuie sa inchid si sa sun iar...dar chiar si asa poate dura cateva apeluri bune pana sa mearga corect.

#1920
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,103
  • Înscris: 13.01.2013
Test in timpul unui apel de proba la 300 , interesant !

Attached Files



#1921
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,833
  • Înscris: 26.02.2010
E mai mare viteza la net în timpul apelului, însă nu știu din ce cauza.

#1922
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Vocea acționează ca un catalizator… ;)

#1923
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,833
  • Înscris: 26.02.2010
Ieri ma sunat o tanti cu feedback la semnal și le-am zis ca merge slab, mai ales seara și ca dispare semnalul când rețeaua este încărcată si am uitat sa-i zic, de ce este viteza mai mare în timpul apelului voLTE fata de o navigare fără voce.

#1924
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Prioritizarea apelului de voce față de transferul simplu de date?

Cel mai probabil ține de alocarea și prioritatea resurselor.

#1925
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ti se pare, aris. Viteza in retea mai si fluctueaza, nu poti sa compari doua momente. Merge exact la fel, cu sau fara apel volte in spate.

#1926
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,833
  • Înscris: 26.02.2010
Sigur, ai naibii coincidenta.

Caz concret, dl 10 Mbs cu up 0,2-0,3 Mbs. Când fac apel la 200, hopa dl creste între 15-20 Mbs și se stabilizează la 17 Mbs și upload creste brusc la 3-4Mbs, imediat se eliberează rețeaua, apoi după apel revine la valorile inițiale.

View PostMembruAnonim, on 27 noiembrie 2018 - 12:45, said:

Ti se pare, aris. Viteza in retea mai si fluctueaza, nu poti sa compari doua momente. Merge exact la fel, cu sau fara apel volte in spate.

Facem odată niște teste în paralel cu voLTE activ și fără în același timp, de preferat pe B20, ca acolo nu ai CA și nu e nicio diferența la telefoane, în general.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate