Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 

Serban Huidu revine la pupitrul Cronicii Carcotasior

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
37 replies to this topic

#1
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,980
  • Înscris: 18.09.2008

Quote

Emisiunea Cronica Cârcotașilor revine în grila de programe a Prima TV din 21 septembrie. Șerban Huidu revine la pupitru, împreună cu cel căruia, în 2012, i-a oferit locul său, Codruț Kegheș (Dezbrăcatu’), anunță televiziunea, anunță Adevărul.

Celor doi li se vor alătura Ioana Petric și Cristian Hrubaru, emisiunea de satiră urmând să aibă patru ediții pe săptămână, începând din 21 septembrie, de la ora 20.15.
„Ne-am dorit să extindem cârcoteala. Avem cu ce, suntem o echipă și așa vom rămâne“, spune Șerban Huidu pentru sursa citată. Totodată, acesta a declarat că nu a plecat niciodată de la emisiune, fiind de părere că în această formulă mai sunt lucruri de spus. „Nu am plecat niciodată, dar nu am fost la pupitru. «Cronica» mai are încă ceva de spus și dacă ne uităm în ultimele luni la ce se întâmplă, tot ceea ce noi am susținut, de la Vanghelie până la impozitarea maneliștilor, s-a adeverit. Cred că mai putem spune multe“, a declarat Șerban Huidu.
Huidu a mai spus că oamenii care l-au înlocuit până acum „s-au descurcat foarte bine“, iar pauza de pe „sticlă“ l-a determinat să înțeleagă că rolul său de prezentator e mai important decât credea. „Eu am început să apar la televizor pentru că nu găseam pe nimeni care să înțeleagă ce vreau, să spună ce vreau eu. Acum nu mai e așa. Pe de altă parte, am înțeles că așa era felul meu de a fi. E foarte greu să nimerești o persoană care să poată fi și implicată, să și scrie, să și spună, să facă multe lucruri, cred că asta mi-a lipsit“, arată el.
Hudiu mai spune că este pregătit pentru „reacțiile urâte“ care or să se ivească odată cu revenirea sa. „Evident că sunt pregătit. Uită-te în ziarele de acum cinci ani, dacă tu crezi că se poate ceva mai rău, eu zic că nu. Cei care nu au ascultat argumente, explicații, vor fi în continuare cu «huă». Nimeni nu poate mulțumi pe toată lumea, singura problemă e că acum nemulțumiții au și un motiv mult mai evident de a spune «hu㻓, subliniază Huidu.
Totodată, cu noua formulă de prezentatori, „Cronica Cârcotașilor“ introduce și „Pastila Antirid“, o rubrică care va fi realizată de Părintele Necula, cel care va explica cele mai complicate dogme pe limba tuturor. „Nu cred că există un om care să nu se bucure când îl descoperă pe Dumnezeu. Eu pe copiii mei nu îi trezesc duminică dimineață să meargă la Liturghie. Dacă vor să o facă o fac, și o fac. Nu îi oblig la citirea Scripturii, nu îi pun la metanii și cruci. Ei doar mă văd pe mine ce fac, și dacă vor, mă urmează. Eu asta am învățat din creștinism“, spune Părintele Necula.
- See more at: http://www.paginadem...h.lqzMznSX.dpuf



Ca si mic comentariu. In toti anii astia in care lumea a aruncat il el vrute si nevrute, mi-am dat seama de ceva. Desi gestul lui este reprobabil, tind sa cred ca nu a fost intentionat. Nu cred ca s-a suit cu copii in masina si nevasta, ca sa ii omoare. Cred ca pana la urma trebuie sa isi faca meseria, nu ii poti interzice dreptul la munca.

#2
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,865
  • Înscris: 25.01.2007
evident, e dreptul lui,
cum si al nostru e sa schimbam postul.

#3
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,729
  • Înscris: 10.11.2013
Rubrica parintelui Necula ar fi o chestie interesanta de ascultat, dar la Cronica tot nu ma uit..nu m-am mai uitat de vreo 10 ani, deci..

#4
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,617
  • Înscris: 07.02.2003
Pai fara el emisiunea s-a cam prabusit... incearca sa o repare acuma :)

#5
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,980
  • Înscris: 18.09.2008
Sa vedem ce o face. Sunt sigur ca nu va vorbi prea mult, inca e cu sechele dupa ce s-a lovit la cap. Dar macar e interesant de urmarit emisiunea.

#6
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Este un lucru foarte bun că Șerban Huidu revine la televizor.

#7
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,191
  • Înscris: 18.04.2008
chiar trebuie să se întoarcă Huidu.Posted Image
Acum e un gunoi emisiunea.

#8
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Adica Codrut Keghes revine in formatie? Asta chiar este o surpiza, dupa ce a lasat Cronica si s-a alaturat lui Gainusa.

#9
OmulLLORT

OmulLLORT

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,756
  • Înscris: 06.09.2014
Din ce inteleg, Gainusa a fost lasat pe dinafara ?

#10
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010
Sunt..de acord. El a făcut Cronica, orice ar spune oricine. Fara el, s-a dus de râpă.
O sa ma uit in mod cert la emisiune cand va aparea.
Legat de fapta sa, legea si-a spus cuvantul. Eu nu sunt in masura sa-l judec.

#11
Alex987654321

Alex987654321

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 30.08.2015

View PostOmulLLORT, on 11 septembrie 2015 - 12:32, said:

Din ce inteleg, Gainusa a fost lasat pe dinafara ?

Da chiar asa? Cronica Carcotasilor cu Huidu si Dezracatu fara Gainusa?

#12
Shock-G

Shock-G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 27.01.2010
Degeaba revine la emisiune. Poate la primele editii vor avea un rating putin mai mare, in rest vor ramane la nivelul actual.S-a dus vremea cu tipul acesta de emisiuni.

#13
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,729
  • Înscris: 10.11.2013
Gainusa scria textele... deci aportul lui era mai important decat al lui Huidu.

#14
asoare

asoare

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 22.08.2015

View Postandreic, on 11 septembrie 2015 - 12:24, said:

Pai fara el emisiunea s-a cam prabusit... incearca sa o repare acuma :)
Ce naiba poti sa repari ?
Cica este o emisiune pamflet.
Poti sa mai faci misto de naravurire oamenilor de rand ? cand tu esti mai pacatos decat capatos ?

#15
boro21

boro21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,218
  • Înscris: 23.12.2011
Poate salvează postul de la insolvență 😁 .

#16
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 27.01.2009
Mai bine ar lasa emisiunea sa moara in liniste. Nu mai au niciun farmec, ciorba numita "Cronica Carcotasilor" este deja la a coișpea reincalzire si si-a pierdut deja gustul cu vreo 4-5 ani in urma.

#17
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,840
  • Înscris: 07.07.2009
E ca si Vacanta Mare, a trecut farmecul plus ca Huidu nici nu are ce cauta pe ''sticla''. Niciodata nu mi-a placut de el sau de emisiune.

#18
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009

View Postmiki07, on 11 septembrie 2015 - 12:10, said:

Ca si mic comentariu. In toti anii astia in care lumea a aruncat il el vrute si nevrute, mi-am dat seama de ceva. Desi gestul lui este reprobabil, tind sa cred ca nu a fost intentionat. Nu cred ca s-a suit cu copii in masina si nevasta, ca sa ii omoare. Cred ca pana la urma trebuie sa isi faca meseria, nu ii poti interzice dreptul la munca.

gestul de a arunca cu rahat in politie pentru ca isi faceau datoria a fost intentionat.
gestul de a desconsidera pe ceilalti si a depasi unde nu are vizibilitate a fost intentionat.

pentru mine este si ramane un nesimtit

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate