Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

YouTube, subiect general

* * * - - 4 votes
  • Please log in to reply
513 replies to this topic

#55
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu fac nimic. Pun la risc. Primesc report, iar daca proprietarii de drept intervin, atunci sunetul va fi eliminat de catre cei de la Youtube. Daca proprietarii sunt de acord ca muzica lor sa fie raspandita si pe alte cai (canale) decat cele oficiale atunci YouTube nu va face nimic. Sunt o gramada de melodii - clone ale celor originale. E drept ca nu intre cele mai titrate.

#56
Razvan125

Razvan125

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,365
  • Înscris: 03.02.2016

View PostMembruAnonim, on 03 ianuarie 2017 - 16:44, said:

Nu fac nimic. Pun la risc. Primesc report, iar daca proprietarii de drept intervin, atunci sunetul va fi eliminat de catre cei de la Youtube. Daca proprietarii sunt de acord ca muzica lor sa fie raspandita si pe alte cai (canale) decat cele oficiale atunci YouTube nu va face nimic. Sunt o gramada de melodii - clone ale celor originale. E drept ca nu intre cele mai titrate.
Probabil conteaza si in ce tip de videoclip este introdusa melodia. Cred ca daca este un videoclip reusit, si de o calitate foarte buna cred ca le convine si la producatorii melodiei. Putina reclama nu strica.

Dar cand bagi o melodie cunoscuta intr-un ganeplay facut pe un pentium4 si mai este si filmat cu telefonul, atunci nici mie nu mi-ar conveni sa imi foloseasca melodia.

In acest video am folosit o melodie fara copyright.   Mie imi place ce a iesit. Este al doilea videoclip facut de mine. Pe parcurs o sa capat experienta.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/HXtDZuxtlTg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#57
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Da, Alan Walker mai are cateva melodii fara copyright. Este si un canal de youtube, care chiar nocopyrightsounds se numeste. https://www.youtube....CopyrightSounds
Reusit clipul tau!

#58
Razvan125

Razvan125

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,365
  • Înscris: 03.02.2016

View PostMembruAnonim, on 03 ianuarie 2017 - 16:57, said:

Reusit clipul tau!
Multumesc ! :D

View PostMembruAnonim, on 03 ianuarie 2017 - 16:57, said:

Da, Alan Walker mai are cateva melodii fara copyright. Este si un canal de youtube, care chiar nocopyrightsounds se numeste. https://www.youtube....CopyrightSounds
Da, am vazut. Chiar m-am abonatla el. Melodiile sunt frumoase.

#59
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,263
  • Înscris: 15.06.2014
optiunea pentru repeat de cand a aparut in Youtube? Posted Image

era si inainte ?  eu sincer acum am observat

PS: se pare ca a aparut prin martie.. Posted Image

cam ascunsa, dar merge..

Edited by Fly_85, 25 January 2017 - 23:26.


#60
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,702
  • Înscris: 25.11.2014
Eu stiu de ea de vreun an. Acum ai aflat de ea :D?
E facuta ca sa nu mai violezi butonul de reply :lol:.

#61
mhanor

mhanor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,019
  • Înscris: 12.01.2004
Mai întâlnește cineva probleme cu redarea videoclipurilor, când apar artefacte ca în poza atașată?
Eu am probat pe două PC-uri cu Windows 10, ambele având placi video AMD Radeon (pe unul un HD6850, pe celălalt un RX480). Problema se manifestă cu Firefox și Chrome (webm), dar nu și cu Edge (avc), cu videoclipurile 1080p25 redate în fereastră (nu fullscreen), când există mișcare în imagine. Aceleași videoclipuri, redate in 720p, nu manifestă problema.

Attached File  Untitled.jpg   134.15K   17 downloads

Edited by mhanor, 18 March 2017 - 00:19.


#62
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,432
  • Înscris: 08.06.2005
Arata bine noul design la youtube, mai ales ca include si dark mode, se potriveste cu tema dark din Firefox 53.

Attached File  youtube-dark-mode.jpg   479.42K   44 downloads

#63
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,820
  • Înscris: 07.06.2014
cum ai activat dark mode, ca acum am intrat pe youtube si nu gasesc nicaieri asa ceva.

ori te referi la addonuri?

#64
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,432
  • Înscris: 08.06.2005
Nu am instalat vreun addon pentru asta, e noua interfata oficiala care e in teste de ceva timp, nu apare la toti. In acel meniu este si optiunea de "restore classic youtube", "send feedback".

Edited by deathnite, 12 April 2017 - 15:25.


#65
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,820
  • Înscris: 07.06.2014
nu stiam cum ai dat ca sa-ti apara acel meniu, cu noua interfata ma luptam de mult, ca mereu o dadeam la loc pe cea veche pt a merge addonul de outube sa mi-l faca negru. acum fiind deja integrat in youtube e si mai bine, un addon in minus pt load si rulat pe youtube.

dar l-am gasit intre timp si l-am activat, ce bine e acum :D

#66
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,273
  • Înscris: 08.11.2016

View PostDany_Darke, on 12 aprilie 2017 - 17:04, said:

Dar l-am gasit intre timp si l-am activat.Posted Image
Nu ne spui si noua cum? La mine se pare ca nu merge.

#67
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,820
  • Înscris: 07.06.2014
intri in contul tau de youtube si dai click pe imaginea ta de cont, se deschide meniul unde iti apar mai multe optiuni, printre care si dark mode

asa a fost la mine. optiunea ramane activa prin cookie, daca stergi cookie, revine la alb din nou. asta vizavi de cei ce nu pastreaza istoric sau cookies in browser. nu se leaga de cont, ci de browser.

#68
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,273
  • Înscris: 08.11.2016
Multumesc insa se pare ca la mine nu este inca activa. Oricum,  sunt doar curios, eu caut teme cat mai deschise la culoare. Am incercat teme mai intunecate dar ma deranjeaza la ochi asa ca am renuntat la ele.

#69
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,820
  • Înscris: 07.06.2014
in momentul de fata suntem offtopic cu discutia, pt ca youtube nu face parte din firefox, insa daca este topic pt youtube sau unde s-ar potrivi discutia, da-mi un link si continuam acolo.

#70
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,820
  • Înscris: 07.06.2014
eu dimpotriva, folosesc teme intunecate, nu-mi mai obosesc ochii asa tare. folosind si low blue light, deja e mult mai bine privitul la monitor.

ma bucur ca au bagat ca default, inainte foloseam extensie pt asta

au un design interesant acum per ansamblu, ocupa tot spatiul, nu mai au spatii nefolosite si scrisul e marit, probabil si pt mobil sa fie mai vizibil.

Edited by Dany_Darke, 12 April 2017 - 21:22.


#71
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
In josul paginii, la testeaza functii noi, puteti sa va inscrieti ca ”testeri”, astfel ca functiile noi o sa le testati si o sa fie valabile pentru voi inainte cu ceva timp fata de versiunile oficiale ale site-ului.

Mie la fel imi obosesc ochii daca stau mult, indiferent de temele folosite. Cred ca-i treaba de obisnuinta.

#72
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,820
  • Înscris: 07.06.2014
folosesc youtube pt relaxare, daca si la astia as fi teste, pai nu stiu ce as mai face cu versiunea finala, la ce ar mai folosi.

e de ajuns sa folosesc versiunea finala, aia sa  fie functionala.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate