Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

YouTube, subiect general

* * * - - 4 votes
  • Please log in to reply
513 replies to this topic

#19
locomania

locomania

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 26.01.2016
Tii mailul deschis intr-un tab normal, iar youtubeul il deschizi in private tab. Sau invers.

#20
hamal

hamal

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,491
  • Înscris: 23.09.2010
Există vreun youtube download-er, free? Ce aveam eu, nu mai funcționează Posted Image
Mă interesează niște tutoriale. Câteodată n-am acces la internet și aș dori să le vizionez off-line.

#21
vizicris

vizicris

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 12.02.2010
Va salut si va respect.
Am si eu o problema. Pana sa-mi reinstalez windowsul accesam un sit (pus la favorite) pt. desc. de pe youtube.
Situl  avea o fereastra de cautare in care completam numele melodiei sau al artistului, dupa care gasea
15 clipuri cu acel nume. Pe fiecare clip puteai sa-l vezi sau numai sa-l asculti online si puteai daca te hotarai
sa-l descarci, sa-ti alegi formatul video: avi,mp4,flv ,etc. sau numai audio mp3, cu posibilitatea alegerii
bitrate-ului 96, 128,192, 360, spunand pt fiecare cat de mare este fisierul.
Am facut greseala sa nu salvez favoritele si acum nu mai dau de sit.
Stie cineva despre ce vorbesc (de fapt scriu).
Multumesc

#22
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
http://www.youtube-mp3.org

#23
CeapaIndustries

CeapaIndustries

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 20.01.2016
Nu folosesc site-uri, in schimb programul asta este super:
http://www.freemake....deo_downloader/

Poti descarca video-uri in o multime de formate/rezolutii si le si poti converti automat in MP3 etc.

#24
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Sau   http://www.clipconverter.cc/ro/

#25
callenos2

callenos2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 28.11.2006
clip-finder, un program odata gratuir promovat demult de softpedia.com
pe win 8.1 am gasit un app care facea acelasi lucru, gratis si in romaneste, dar nu sunt un pasionat sa ii retin numele

o curiozitate - cum de nu ai browserul in cloud? firefox si chrome face asta, ce foloseai?

#26
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
A aparut si mult asteptatul buton de repetare, la click dreapta pe clip. Era un must, care trebuia implementat de mai demult.

#27
XL700VA

XL700VA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 29.04.2014
Intrebare: unde in meniul Youtube pot vedea toate comentariile pe care le-am facut eu la alte videoclipuri? Caut de doua ore si nu gasesc ...

#28
XL700VA

XL700VA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 29.04.2014
Nimeni nu stie? Tot nu am gasit sectiunea unde sa vad toate comentariile mele puse pe youtube.

#29
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu ai asa ceva. Exista doar un istoric al vizionarilor si al cautarilor. Cand mergi la clipul vizionat anterior si la care ai adaugat un comentariu, comentariul tau apare primul in lista. Daca cineva iti da like la comentariu sau raspunde unui comentariu de-al tau primesti notificare via Google + sau e-mail.

Exista o solutie alternativa. http://tubecomments.com/search.php Dupa ce iti gaseste un anumit numar accesezi butonul continue search si tot asa.
Doar ca mesajele nu apar in ordine cronologica.

#30
XL700VA

XL700VA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 29.04.2014
Si iar probleme cu Youtube. Am fost la Salonul auto-moto Budapesta. Acolo am inregistrat un show. Am vrut sa il pun pe Youtube. Mi-au taiat sonorul spunand asta (copy/paste):

Acest videoclip conținea o înregistrare audio protejată prin drepturi de autor. Din cauza revendicărilor unui proprietar de drepturi de autor, înregistrarea audio a fost dezactivată.

Si mi-au lasat video-ul fara muzica. Care nu mai are nici un farmec. Mentionez ca eu nu am folosit nici o coloana sonora externa, ci este exact ce s-a inregistrat. E normal asa?
Video-ul e asta (fara muzica):
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/xmJD1n4KJg0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

De ce mi-au taiat coloana sonora?

Edited by roland_s, 20 March 2016 - 20:08.


#31
ch3lnebun

ch3lnebun

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 20.03.2016
Vezi ca poti face o contestatie demonstrand ca detii drepturi de autor!

Edited by ch3lnebun, 21 March 2016 - 16:17.


#32
XL700VA

XL700VA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 29.04.2014
Mda, mi-au zis ca video-ul meu contine o melodie a lui Prince Gett off. Si cica de aia mi-au blocat tot sonorul. Ca ala nu vrea deloc melodia asta pe youtube. Ca solutie ei mi-au propus sa selectez stergerea acelei bucati de melodie (deci nu intreaga coloana sonora, numai bucata cu Prince - videoclipul are mai multe melodii). Am selectat aceea optiune, dar cica dureaza pana fac ei editarea .... Asta este.

#33
ch3lnebun

ch3lnebun

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 20.03.2016
Da dureaza. Eu de ex. detin un canal cu filmulete amuzante si nu am licenta de la nimeni gen jukin media etc...si cand postez ceva am doar monitorizarea de bani blocata!
La drepturile de autor oricum sunt cam dementi fiindca ai foarte mare dreptate. Melodia efectiv vine din videoclip, nici de cum pe fundal, deci nu are nici o relevanta.
Si eu ma bat cu ei zilnic. Au multe filtre si te gasesc rapid. Incearca sa mixezi de acum clipurile, cu melodii pe fundal ca asa nu se mai pot lua de tine. Ei cauta toate motivele!!

Edited by ch3lnebun, 22 March 2016 - 11:25.


#34
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008
Ai vazut noua smecherie SnoopaVision pe Youtube ? uitati-va aici

#35
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,261
  • Înscris: 01.12.2001
Acum cateva minute ma uitam la un videoclip 4k si mi-a aparut iconita jos de SnoopaVision
Click pe ea si mi-a aparut:

Quote

SnoopaVision este în versiunea beta și va fi activat pe [4k 2160p 60fps] T-ara So Crazy 2015 Hallyu Dream Concert începând din 11.02.2176
Mai am de asteptat Posted Image
Iata clipul
https://www.youtube.com/watch?v=A_Tt2zGU7E4
Attached File  4k.jpg   573.78K   32 downloads

Edited by dorin_2k, 01 April 2016 - 17:05.


#36
ptsct

ptsct

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 04.12.2015
1 Aprilie...Posted Image Posted Image

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate