Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
schema pcb ELECTRA CIM150 PAS

Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...
 Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV
 PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u

Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858
 Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...

Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...
 

Star Wars - seria integrala la AXN

- - - - -
  • Please log in to reply
88 replies to this topic

#1
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012

AXN va difuza în această toamnă toată seria Războiul stelelor


Saga epică a lui George Lucas, Războiul stelelor va fi la AXN. Postul de televiziune va difuza, din 3 octombrie, primele șase părți ale saga Războiul stelelor.

AXN va începe cu episoadele I, II și III, care descriu căderea Republicii și ridicarea Imperiului. Aceste prime episoade se concentrează asupra lui Anakin Skywalker și a transformării sale în Darth Vader. Apoi vor urma episoadele IV, V și VI, care descriu povestea Războiului Civil Galactic, în care tânărul Luke Skywalker se antrenează să devină cavaler Jedi pentru a-l învinge pe Darth Vader. În completarea programului Războiul stelelor, AXN va difuza și seriile animate: Războiul clonelor VI și Star Wars: Rebelii, precum și documentare din culise.
AXN va avea și un maraton de o zi dedicat fenomenului Star Wars, pe 1 noiembrie, dar și trei seri tematice Războiul stelelor (28, 29, 30 noiembrie), ce marchează sărbătoarea de 1 decembrie, înaintea premierei Star Wars: The Force Awakens, cu premiera mondială pe 18 decembrie.

Războiul stelelor: Amenințarea fantomei - 3 octombrie, la ora 21.00
Eșuați pe planeta deșertică Tatooine după salvarea tinerei Regina Amidala de invazia iminentă a Naboo, ucenicul Jedi Obi-Wan Kenobi și Maestrul lui Jedi , lui-Gon descoperă un tânăr sclav neobișnuit de puternic, în vârstă de nouă ani, numit Anakin Skywalker. Anakin câștigă o cursă palpitantă de Podrace și, odată cu ea, libertatea de a pleca de acasă pentru a fi antrenat ca un Jedi. Eroii se întorc la Naboo, unde Anakin și Regina se confruntă cu forțele de invazie masivă, în timp ce doi cavaleri Jedi se luptă cu un dușman de moarte pe nume Darth Maul. Numai atunci își dau seama că invazia reprezintă doar primul pas într-o schemă sinistră a forțelor re-emergente ale întunericului, cunoscut sub numele de Sith.

Războiul stelelor: Atacul clonelor - 4 octombrie, la ora 21.00
La zece ani după invazia Naboo, galaxia este în pragul unui război civil. Sub conducerea unui renegat Jedi pe nume Contele Dooku, mii de sisteme solare amenință să se rupă de Republica Galactic. Când o tentativă de asasinare atârnă asupra senatorului Padmé Amidala, fosta regina a Naboo, ucenicul Jedi Anakin Skywalker în vârstă de douăzeci de ani, este trimis să o protejeze. În cursul misiunii sale, Anakin descoperă dragostea pentru Padmé, precum și propria sa parte întunecată. Curând, Anakin, Padmé și Obi-Wan Kenobi sunt trași în mișcarea separatistă și în Războiul Clonelor.

Războiul stelelor: Răzbunarea Sith - 10 octombrie, la ora 21.00
La ani distanță de întâmplările din Războiul Clonelor, nobilii cavaleri Jedi conduc o armată masivă de clone într-o bătălie împotriva Separatiștilor. Când Sith dezvăluie o intrigă veche de o mie de ani pentru a conduce galaxia, Republica se clatină și din cenușa ei se naște Imperiul galactic. Eroul Jedi Anakin Skywalker este sedus de partea întunecată a forței pentru a deveni noul învățăcel al Împăratului – Darth Vader. Cavalerii Jedi sunt decimați, iar Obi-Wan Kenobi și maestrul Jedi Yoda sunt forțați să se ascundă. Singura speranță pentru galaxie sunt copiii lui Anakin – gemenii născuți în secret, ce vor ajunge eroi.

Războiul stelelor: O nouă speranță, 11 octombrie, la ora 21.00
La 30 de ani după Războiul stelelor: Amenințarea fantomei, cel de-al patrulea episod al saga se întoarce pe planeta deșertică Tatooine. Tânărul Luke Skywalker începe să își descopere destinul atunci când, în căutarea unui droid pierdut, el este salvat de cavalerul Jedi retras, Obi-Wan Kenobi. Un război civil se întinde prin galaxie și forțele rebele luptă împotriva Imperiului Galactic, iar Luke și Obi-Wan se înrolează în ajutorarea pilotului Han Solo. Alături de cei doi droizi ciudate R2-D2 și C-3PO, echipa neobișnuită pleacă în misiunea de salvare a liderului rebel, prințesa Leia și utilizează planurile furate pentru a distruge arma supremă a Imperiului.

Războiul stelelor: Imperiul contraatacă, 17 ocombrie, la ora 21.00
După distrugerea Stelei Morții, forțele imperiale continuă să urmărească rebelii. După înfrângerea rebelilor pe planeta Hoth, Luke călătorește către planeta Dagobah pentru a se antrena cu maestrul Jedi Yoda, care a trait ascuns de la căderea Republicii. În încercarea de a-l converti pe Luke care partea întunecată, Darth Vader îl păcălește pe tânărul Skywalker să meargă în Bespin. În mijlocul unui duel încrâncenat cu Vader, Luke are o revelație cutremurătoare despre Lordul Sith.

Războiul stelelor: Întoarcerea lui Jedi, 18 octombrie, la ora 21.00
La un an după acțiunea din Imperiul contraatacă, imperiul se pregătește să strivească Rebeliunea cu o Stea a morții mai puternică, în timp ce flota rebelă pregătește un atac masiv asupra stației spațiale. Luke Skywalker îl confruntă pe Darth Vader într-un duel final culminant în fața Imperiului răului.

sursa: paginademedia.ro

Edited by Venboteam, 10 September 2015 - 19:59.


#2
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
Te-am lasat pe tine sa pui, ca aveam intentia asta de cateva ore. :))

#3
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Niste oameni cu scaun la cap cei din conducerea AXN !
Ma refer la faptul ca vor difuza in mod cronologic episoadele, si nu in dupa aparitia lor  Posted Image

#4
RealZOD

RealZOD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,125
  • Înscris: 03.12.2013
Pana acum nu am avut rabdarea de a urmari filmele. Dar cu ocazia asta, chiar le urmaresc.
Bravo AXN! Posted Image Posted Image

#5
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Ete na !
Ca nu poti cumpara dvd-urile sa le vizionezi la tine-n casa pan' te plictisesti Posted Image

http://www.altex.ro/...tm_campaign=aff
http://librarie.cart...-ep-i-vi-256915  Posted Image

Edited by tom_1133, 10 September 2015 - 20:14.


#6
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,042
  • Înscris: 20.06.2009
Minunat!Posted Image  Le-am văzut de atâtea ori că le-am și pierdut numărătoarea, dar încă o dată nu strică, nu...?Posted Image

#7
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,246
  • Înscris: 01.12.2001

 tom_1133, on 10 septembrie 2015 - 20:09, said:

Ete na !
Ca nu poti cumpara dvd-urile sa le vizionezi la tine-n casa pan' te plictisesti Posted Image
DVD-urile ale sunt Blu-ray si nu toata lumea detine BR.
La laptopurile mele nici unitate optica nu mai am ca le-am pus SSD-uri.

#8
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012

 cristinel07, on 10 septembrie 2015 - 19:59, said:

Te-am lasat pe tine sa pui, ca aveam intentia asta de cateva ore. Posted Image)
Tre' sa-ti dau o bere, nu? :D

#9
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
Suc :D.

#10
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,520
  • Înscris: 07.02.2003
AXN HD sper...

#11
Dares

Dares

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,920
  • Înscris: 04.07.2010

 RealZOD, on 10 septembrie 2015 - 20:07, said:

Pana acum nu am avut rabdarea de a urmari filmele.
Nu credeam ca mai exista cineva care sa nu fi vazut Star Wars.
Eu am toata colectia, odata la 1-2 ani (ma rog, cand am chef) mai fac cate un maraton...

Le: difuzarea in ordinea cronologica are un singur (mic) dezavantaj: efectele speciale din seria veche par uneori "prafuite" pe langa CGI-ul celorlalte. La fel si luptele cu sabiile...

Edited by Dares, 10 September 2015 - 20:49.


#12
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,508
  • Înscris: 16.12.2006
E bine ca o sa le vedem in HD pe AXN HD. :D

O sa ma uit la toata seria. Posted Image

#13
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011

 dorin_2k, on 10 septembrie 2015 - 20:25, said:

DVD-urile ale sunt Blu-ray si nu toata lumea detine BR.
La laptopurile mele nici unitate optica nu mai am ca le-am pus SSD-uri.
Eu zic ca merita sa cheltui 500-700 Lei pe un dvd blue ray si colectia Star Wars blue ray  Posted Image

http://www.altex.ro/...tm_campaign=aff
http://www.altex.ro/tv-home-cinema/blu-ray-dvd-si-receptoare/blu-ray-playere/filtru/dir/asc/order/price

#14
cristi0304

cristi0304

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,058
  • Înscris: 31.05.2010
Salutara initiativa !
Desi am seria completa pe bluray, nu voi rata ocazia.

 crislacor, on 10 septembrie 2015 - 20:11, said:

Minunat!Posted Image  Le-am văzut de atâtea ori că le-am și pierdut numărătoarea, dar încă o dată nu strică, nu...?Posted Image
Idem prietene, idem...

 Dares, on 10 septembrie 2015 - 20:46, said:

Le: difuzarea in ordinea cronologica are un singur (mic) dezavantaj: efectele speciale din seria veche par uneori "prafuite" pe langa CGI-ul celorlalte. La fel si luptele cu sabiile...
Da, dar seria veche are acel farmec ce a fascinat o intrega generatie...

#15
Dares

Dares

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,920
  • Înscris: 04.07.2010
Au si ele un farmec aparte, desi multe scene par copilaresti in contextul tehnologic actual.

Insa unele momente sunt antologice...

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/3acC49W3yQk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by megafanro, 10 September 2015 - 23:55.


#16
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
nu mai e mult si apare cel mai nou produs din seria star wars la cinematografe!

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/OMOVFvcNfvE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/wCc2v7izk8w?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by ramiz, 10 September 2015 - 21:31.


#17
cristi0304

cristi0304

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,058
  • Înscris: 31.05.2010
Mai ales ca reapare si vechea garda. Tinand cont de realizarile precedente, am speranta ca JJ a facut o treaba buna.

Edited by cristi0304, 10 September 2015 - 21:33.


#18
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,520
  • Înscris: 07.02.2003

 Dares, on 10 septembrie 2015 - 20:46, said:

Le: difuzarea in ordinea cronologica are un singur (mic) dezavantaj: efectele speciale din seria veche par uneori "prafuite" pe langa CGI-ul celorlalte. La fel si luptele cu sabiile...
Efectele speciale au fost refacute CGI la editiile vechi (ep 4, 5, 6) care au fost relansate in digital in ultimii ani.

Edited by andreic, 10 September 2015 - 21:46.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate