Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Restaurantele cu stele Michelin

Best cooler

Program vizibilitate intre puncte

Sfat achizitie casti gaming 300-3...
 Dimensiune optima teava scurgere ...

Sfat achizitie telefon cu camera/...

Nu se poate completa declaratia 2...

Caut firma pentru lucrare bucatar...
 Dimensionare țevi incalzire

Cum va merge sistemul dupa upgrad...

Cuvantul "ciunet"

Alternativa la Oppo Find X5 in ac...
 Perioada de proba fara contract

Idee articol stiintific Cisco/ret...

Setare/reglare AC pentru confort ...

Este teapa All inclusiv? Turcia, ...

DIGI FM.

* * * - - 4 votes
  • Please log in to reply
5783 replies to this topic

numerci

numerci

Senior Member

• Grup: Senior Members
S-a rezolvat Harghita... un pic sub 30 min de blank. Acum merge.

Si totusi ceva e ciudat la retransmisia de pe Harghita.... se aude de parca din cand in cand muzica este redata de pe banda cu viteza mai mica iar imediat dupa cu viteza mai mare sa recupereze. Nu am mai auzit asa ceva pana acum.

SloboziaDX, on 25 decembrie 2023 - 16:57, said:

99,6 - Digi FM Costila, blankuri scurte de 2-3 secunde.
Da, asa face. Am incercat sa compar cum se aude pe Harghita si Costila. Pe Costila scurte blankuri iar pe Harghita sunete ciudate...fast forward. Probabll retransmisia are ceva probleme si fiecare receptor face ceva diferit... unul intrerupe altul incearca sa recupereze cumva.

Edited by numerci, 25 December 2023 - 17:53.

SloboziaDX

SloboziaDX

Junior Member

• Grup: Junior Members

numerci, on 25 decembrie 2023 - 17:52, said:

S-a rezolvat Harghita... un pic sub 30 min de blank. Acum merge.

Si totusi ceva e ciudat la retransmisia de pe Harghita.... se aude de parca din cand in cand muzica este redata de pe banda cu viteza mai mica iar imediat dupa cu viteza mai mare sa recupereze. Nu am mai auzit asa ceva pana acum.

Da, asa face. Am incercat sa compar cum se aude pe Harghita si Costila. Pe Costila scurte blankuri iar pe Harghita sunete ciudate...fast forward. Probabll retransmisia are ceva probleme si fiecare receptor face ceva diferit... unul intrerupe altul incearca sa recupereze cumva.
Pe Harghita se aude cumva distorsionat? la asta te referi prin ciudat?

P.S. Blankurile devin din ce in ce mai dese pe 99.6

numerci

numerci

Senior Member

SloboziaDX, on 25 decembrie 2023 - 19:04, said:

Pe Harghita se aude cumva distorsionat? la asta te referi prin ciudat?
Da, parca viteza de redare a sunetului ar varia... cand mai incet cand mai rapid.

SloboziaDX

SloboziaDX

Junior Member

numerci, on 25 decembrie 2023 - 21:37, said:

Da, parca viteza de redare a sunetului ar varia... cand mai incet cand mai rapid.
Asa fac toate Digi-urile
Pana si Vacareni, DSud, Techirghiol, tot face asa. Pana si principalul de la 97,9 FM

SloboziaDX

SloboziaDX

Junior Member

Cineva sa il anunte pe tehnic daca tot face drumuri multe sa rezolve sa vina si pe la Baneasa sa ne repare 93,9 (fara PS si PI) ca in oras ala intra cel mai bine si mai stabil :)

catchthecatch

catchthecatch

Member

• Grup: Members
Groaznic se aude Digi FM pe 99.6 MHz. Tot are blank de 1-2 secunde si cand emite se aude mai rau ca pe o caseta cu banda ciufulita.

SloboziaDX

SloboziaDX

Junior Member

catchthecatch, on 28 decembrie 2023 - 10:20, said:

Groaznic se aude Digi FM pe 99.6 MHz. Tot are blank de 1-2 secunde si cand emite se aude mai rau ca pe o caseta cu banda ciufulita.
Eu am oprit AF-ul din cauza asta. L-am dat pe tune manual pe 92 FM sau cand e mai slab dau pe 93.9 sau 90 si acolo il las pana isi revine.

Edited by SloboziaDX, 28 December 2023 - 10:33.

catchthecatch

catchthecatch

Member

SloboziaDX, on 28 decembrie 2023 - 10:32, said:

Eu am oprit AF-ul din cauza asta. L-am dat pe tune manual pe 92 FM sau cand e mai slab dau pe 93.9 sau 90 si acolo il las pana isi revine.
Noroc ca in Brasov avem 100.7 MHz, care din fericire funcționează bine.

numerci

numerci

Senior Member

catchthecatch, on 28 decembrie 2023 - 12:29, said:

Noroc ca in Brasov avem 100.7 MHz, care din fericire funcționează bine.
Este o ideie cam mica modulatia la Brasov dar este in limite ok. O alta mica buba dupa reparatia de acum cateva saptamani este o intermodulatie aparuta cu RRA si RRC pe 103.2... nu stiu ce au schimbat.

dxvidelegeo

dxvidelegeo

Senior Member

potoliti va..Marian este in Malta..rabdare

SloboziaDX

SloboziaDX

Junior Member

dxvidelegeo, on 28 decembrie 2023 - 15:43, said:

potoliti va..Marian este in Malta..rabdare
macar acum stim unde e :)
sa aiba vacanta placuta si usoara, ca atunci cand se intoarce are de reparat in tara

andrewking

andrewking

Member

Vacanta placuta ii doresc si eu. Daca se duce acolo la costila sa faca ceva la purtatoarea stereo sa nu mai fie asa sus si nici rds-ul. Te rog transmite-i. Face deviatia sa fie mai mare si nu e bine. Chiar se aude putin de tot mai incet pe langa restul retelei si mie nu mi place. Prefer 94.3 sau 100.7

Ma refer la loudness ca nu e asa tare. Si daniel a urmarit si a zis ca itu e instabil. Nu stiu cum sa zic

Si AF-urile au ramas cele de la Pro FM(gen 91.0, 91.7, 95.0, 98.1, 106.2) stiu ca au ramas. Si stiu ca mai sunt, stiti ca are si rdsu cu acel 0 la final etc.

Edited by andrewking, 29 December 2023 - 21:26.

SloboziaDX

SloboziaDX

Junior Member

andrewking, on 29 decembrie 2023 - 21:26, said:

Vacanta placuta ii doresc si eu. Daca se duce acolo la costila sa faca ceva la purtatoarea stereo sa nu mai fie asa sus si nici rds-ul. Te rog transmite-i. Face deviatia sa fie mai mare si nu e bine. Chiar se aude putin de tot mai incet pe langa restul retelei si mie nu mi place. Prefer 94.3 sau 100.7

Ma refer la loudness ca nu e asa tare. Si daniel a urmarit si a zis ca itu e instabil. Nu stiu cum sa zic

Si AF-urile au ramas cele de la Pro FM(gen 91.0, 91.7, 95.0, 98.1, 106.2) stiu ca au ramas. Si stiu ca mai sunt, stiti ca are si rdsu cu acel 0 la final etc.

Andrewking, acel 0 de la final a ramas de pe vremea lui INFOPRO
inainte era INFOPRO 99,60 FM, dupa a venit PRO FM cu rds final de 99,6 FM iar Digi FM cand a venit a luat setarile lui INFOPRO.

Totodata Geo, ai putea te rog sa ii transmiti tehnicului sa dea mai tare un pic la Vacareni (cat sa se auda aproape ca Techrighiol) ca se aude mai incet decat  celelalte frecvente pe care le receptionez (printre care si Mg. Odobesti) , ca spre exemplu cand schimba AF-ul de pe 92 FM pe 99,60 urla tare Costila. + problema de care tot zic cu Baneasa care nu are datele RDS (PS si PI)

Zile usoare si un an nou mai bun tuturor!    Posted Image
All the best! Posted Image

andrewking

andrewking

Member

[ https://prnt.sc/btjvQR0p5poK - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by andrewking, 30 December 2023 - 00:38.

andrewking

andrewking

Member

SloboziaDX, on 29 decembrie 2023 - 23:06, said:

ca spre exemplu cand schimba AF-ul de pe 92 FM pe 99,60 urla tare Costila.
Urla da am urmarit pe MPX ca intinde coarda prea tare. am zis de sute de ori. Ca nu are loudness si a dat mai tare mpx-ul ca sa aibe loudness. Eu asa gandesc ca nu degeaba e prea tare purtatoarea si rds-ul

dxvidelegeo

dxvidelegeo

Senior Member

Nu urla deloc 99,6 costila
Azi am trecut prin busteni
E ok

andrewking

andrewking

Member

dxvidelegeo, on 30 decembrie 2023 - 19:52, said:

E ok
poatd ca se aude mai tare. aici a vrut sa faca referire si eu la fel

SloboziaDX

SloboziaDX

Junior Member

dxvidelegeo, on 30 decembrie 2023 - 19:52, said:

E ok
Nu ca urla. In comparatie cun alte frecvente urla
Vacareni 92 FM se aude mai incet decat 99.6 costila si de asta ai senzatia aia ca "urla" Costila.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate