Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Au inebunit cu pretul la cirese&#...

[CUM] Gaurire borcan sticla

Semnal tot mai slab / reziliere

Despre irigatoarele bucale !
 Recomandare frigider fiabil pana ...

Cursuri Cypress JavaScript

Cand apare filmul Don Giovanni?

Transmite cineva in Romania?
 TĂTUȚU...se intoarce!

Pareri Mercedes CLA / 1.461 cmc d...

Recomandare incarcator auto Iphone

Pentru cei care locuiesc in bloc ...
 Taiere ramuri "neroditoare...

Business/afacere cu utilaje

Genetica vs educatia vs cultura

Laptop Asus ROG Strix G15 cu pro...

DIGI FM.

* * * - - 4 votes
  • Please log in to reply
5783 replies to this topic

andrewking

andrewking

Member

• Grup: Members

catchthecatch, pe 14 decembrie 2023 - 21:48, a scris:

Vad ca și 99.6 MHz are o mica problema. Are blank de 1 secunda maxim. Dar nu dese.
Da. De o perioada o tine tot asa. Da si mpxu e reglat ca dracu`. Pilotu dat prea in blana si RDS-u care produce deviatie peste maximul pe care l a impus ANCOM-u(adica de 75 de KHz), iar el are peste 80 de KHz din cauza asta

Marsel mi-a zis ca a sesizat o schimbare la 94.3 Cozia. Accea fiind ca se aude mai incet ca 100.7. Posibil si ala va incepe sa se auda din ce in ce mai incet. Situatia asta am vazut o si la Brasov, si la Balota, si la Magura Boiului si la Targul Carbunesti(astea 2 o fi ca are procesor mai slab)

numerci

numerci

Senior Member

• Grup: Senior Members
In schimb 91.4 Harghita care avea modulatia si deviatia mai mica acum e dat tare... il prefeream cum era inainte.

andrewking

andrewking

Member

A da. Si ala era la fel reglat cum e Vacareni si Magura Boiului

Alea poate ramasese reglate inca de pe vremea lui Info Pro respectiv Pro FM. Probabil fiind si alte procesoare

ValiMiX

ValiMiX

Active Member

Din ce se tot scrie pe topicul Digi FM și ProFM , se pare ca tehnicul e cam depășit de situație .

andrewking

andrewking

Member

Daca e doar unul, ce sa ii faci.. Mai are si el nevoie de un ajutor...

Cristy0007

Cristy0007

FM forever

Nu este doar unul doar că o echipa pe.judet se ocupă de mentenanță, și probabil doar unul important la schimbari em/locații noi , cu băieții pe cablări,electricieni și alpiniști au și alte intervenții. In spectru radio intra și zona GSM, și trustul Digi are de tras și pe rețeaua lor ,logistica,locații noi, azimuturi , teste teste teste.

Edited by Cristy0007, 15 December 2023 - 23:03.

l0calh0st

l0calh0st

Active Member

Timisoara are o saptamana de cand e la relantiu emitatorul. Probabil in trafic nu se simte, fiind 88.5 care acopera foarte ok, avand in vedere si umezeala de afara.
Intrebare de curiozitate, ca pe aria asta sunt mai multi cunoscatori decat mine, cat au voie teoretic sa stea cu problemele de genul neremediate? Presupun ca la CNA exista niste reguli.

numerci

numerci

Senior Member

Atat timp cat doar emit cu putere mai mica nu cred ca se ia nimeni de ei, daca ar fi oprit emitatorul atunci poate interveni CNA-ul.

andrewking

andrewking

Member

Noroc ca e in fiecare oras cate o alternativa in caz ca pica principalul Digi FM(cel putin in trafic daca ai o antena cu o instalatie buna la masina)

Edited by andrewking, 16 December 2023 - 08:48.

MembruAnonim

MembruAnonim

MembruAnonim

• Grup: Banned

andrewking, pe 16 decembrie 2023 - 08:47, a scris:

Noroc ca e in fiecare oras cate o alternativa in caz ca pica principalul Digi FM(cel putin in trafic daca ai o antena cu o instalatie buna la masina)
La mine nu se poate asculta în FM cam deloc, e bruiat atât de Hristo Botev pe aceeași frecvență 99.6, cât și de Focus Ruse 99.7. Și mai amuzant este faptul că ăștia pe Wikipedia au scris la frecvențe că se prinde în Alexandria și Giurgiu  pe 99.6, dar nu merge deloc.
https://ro.m.wikiped...rg/wiki/Digi_FM

Attached Files

dxvidelegeo

dxvidelegeo

Senior Member

recomand radio tuner RCD 310 cum am eu, de vw
rupe
are senzitivitatea in  3 trepte digital
0,1 mhz separatie de zici ca este tef
o minune de radio daca vrei sa prinzi acolo digi, promit

nicu_florin_galati

nicu_florin_galati

Member

l0calh0st, pe 16 decembrie 2023 - 00:08, a scris:

Timisoara are o saptamana de cand e la relantiu emitatorul. Probabil in trafic nu se simte, fiind 88.5 care acopera foarte ok, avand in vedere si umezeala de afara.
Intrebare de curiozitate, ca pe aria asta sunt mai multi cunoscatori decat mine, cat au voie teoretic sa stea cu problemele de genul neremediate? Presupun ca la CNA exista niste reguli.
Se pare ca trebuie sesizat inspectorul teritorial...

numerci

numerci

Senior Member

Eu as zice ca nu trebuie sarit deja cu CNA-ul. Cineva trebuie sa ajunga acolo sa vada care e problema si sa repare. Reparatie poate lua un timp in functie de ce este stricat.

Daca nu au autorizat emitator de back-up nu au voie nici macar sa puna altul pana nu e intoarce cel autorizat de la reparat...oficial cel putin.

MembruAnonim

MembruAnonim

MembruAnonim

• Grup: Banned
Am făcut astăzi câteva videoclipuri cu recepția lu Digi FM în Alexandria.
Test 1:https://youtu.be/2Ti...zysuKEkTyV-3eGH
Test 2:https://youtu.be/oXE...sTO4I9nFxVIyalD
Test 3:https://youtu.be/X7m...IcTbdHBA8WqeybB
Test 4:https://youtu.be/KFZ...-vkFyrY7mPbFkTK
La ultimul aveam Digi FM în limba bulgară.

dxvidelegeo, pe 16 decembrie 2023 - 09:45, a scris:

recomand radio tuner RCD 310 cum am eu, de vw
rupe
are senzitivitatea in  3 trepte digital
0,1 mhz separatie de zici ca este tef
o minune de radio daca vrei sa prinzi acolo digi, promit
O să cumpăr unul că mai am un vw golf și o să testez.

innesat

innesat

Senior Member

• Grup: Moderators
Nu da banii pe el, mai bine fa după Crăciun un drum pana la mine si iti dau eu unul gratis, ca si asa zace degeaba pe la mine. Ne auzim in privat pe P.M. daca te interesează.

numerci

numerci

Senior Member

numerci, pe 14 decembrie 2023 - 20:20, a scris:

DigiFM Brasov 100.7 este in avarie...emite dar cu o putere foarte, foarte mica. Abia se prinde cu antena externa.
Ieri a emis cu putere si mai mica iar astazi a disparut de tot. Ori s-a prajit complet or l-a oprit cineva.

numerci

numerci

Senior Member

Se pare ca lucrau la el de a fost oprit mai devreme. Acum este back on air and full power (aparent).

Un pic neasteptat sa il repare duminica.

SloboziaDX

SloboziaDX

Junior Member

• Grup: Junior Members
93,9 - Digi FM Baneasa nu mai are RDS de la ultima furtuna cand s-a oprit complet (27- 28 noiembrie).

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate