Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

DIGI FM.

* * * - - 4 votes
  • Please log in to reply
5767 replies to this topic

#37
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,103
  • Înscris: 13.01.2013
Astept clipa cand RCS-RDS o sa cumpere toata Romania, nu stiu de ce dar cred ca o sa fie cat de curand...

#38
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,876
  • Înscris: 28.11.2006

View Posttoto_riina, on 22 decembrie 2014 - 17:04, said:

Nu trebuie si avizul Consiliului Concurentei?
Nu vad de ce. RCS-RDS nu are alte posturi de radio.

#39
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013

View Postgabybcr, on 22 decembrie 2014 - 23:55, said:

Dupa atata mocirla si jeg prin audiovizualul autohton, uite ca a venit si o veste foarte frumoasa!
Mi-ar place un CHR de calitate sa faca sau chiar un Dance FM pe frecventele ProFM iar pe frecventele InfoPro sa bage muzica buna si stiri extrem de scurte. M-am saturat de muzica slaba si vorbaraia inutila de la EuropaFM si MagicFM.

Mie imi place mai mult VibeFM. Pare mai ingrijit fata de DanceFM. :D
Si vibe fm ascult, dar nu imi place chiar tot de-acolo ;)

#40
pity

pity

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 04.04.2005
Cele doua proiecte radio (generalist si sportiv) sunt deja cunoscute. Sunt curios, insa, ce va face RCS cu licentele Music FM si Dance FM, la care adaugam si cele trei noi licente locale castigate in 2013.

#41
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011
De ce ai vrea să faci un Digi Sport FM? Nu mă prind, pe bune...

#42
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Eu cred ca DigiSport FM va fi integrat in Digi FM, Marius Dobre zicea ca vor fi introduse stiri sportive in noua grila.

#43
estropy

estropy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,676
  • Înscris: 22.02.2010
Ar fi o premiera sa faca si un talk radio, cum sunt in America.

#44
pity

pity

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 04.04.2005
A fost o incercare de talk radio cu Realitatea FM. A existat un succes nesperat al formatului. Interventiile in direct ocupau buna parte a programului (Striblea, Lazarescu, Prelipceanu, Turcescu...). In conditiile in care nu ne laudam cu acest format in Romania, cand principalul post public reprezinta sursa de informatie 24 / 24 h, nu ar fi rea aparitia unui post de news&talk privat.

#45
tutuhugoneata

tutuhugoneata

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 01.02.2012
Ar fi o premiera sa existe un post de stiri de radio echidistant, generalist, dar si cu stiri internationale ; mie , de la digi 24 imi place foarte mult emisiunea lui Balas Barabas "Pasaport diplomatic" ; un tip foarte misto, sta de vorba cu ambasadorii acreditati la Bucuresti ,dar cel mai fain e ca umbla prin tarile respective si ne prezinta cultura si civilizatia resectivei tari ; repet, foarte fain tipulsi formatul emisiunii !

Edited by tutuhugoneata, 23 December 2014 - 09:56.


#46
NightWishMaster

NightWishMaster

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 523
  • Înscris: 16.12.2006
Din luna decembrie, RCS & RDS îşi completează portofoliul media cu patru posturi de radio pe care le-a achiziționat în urma tranzacției cu grupul Central European Media Enterprises (C.M.E.). ProFM, InfoPro, Music FM şi Dance FM sunt cele patru staţii de radio care se adăugă, din această lună, celor nouă posturi de televiziune pe care compania le deține în prezent.

Achiziția celor patru posturi de radio face parte din strategia RCS & RDS de a le oferi utilizatorilor conținut media variat și la un înalt standard de calitate. Produsele ProFM, InfoPro, Music FM şi Dance FM vor completa gama de conținut media pe care RCS & RDS îl furnizează deja: de la știri, informații echilibrate și interviuri în exclusivitate, la cele mai importante competiții sportive din lume, de la cele mai noi producții cinematografice, la cele mai interesante și educative documentare, precum și conținut muzical pentru tineri.
Tranzacţia dintre grupul RCS & RDS şi Central European Media Enterprises a fost supusă aprobării Consiliului Naţional al Audiovizualului.
ProFM este unul din cele mai ascultate posturi de radio din România. Conform ultimelor date ale Studiului de Audienţă Radio, Pro FM are, la nivel naţional, aproape 1,7 milioane de ascultători în fiecare zi şi peste un milion la nivel urban. Cota de piaţă zilnică a radioului este de 10% pe publicul comercial, la nivel naţional, şi de 9.1% la nivel urban.
RCS & RDS este unul dintre cei mai importanți operatori de telecomunicații din regiune, furnizând servicii în România, Ungaria, Spania, Italia și Cehia. Compania este lider pe piața din România în furnizarea serviciilor de internet și de televiziune prin cablu și satelit, dar și unul dintre furnizorii principali de servicii de telefonie fixă și mobilă, internet mobil precum și alte servicii de conținut. Compania deține singura televiziune de știri în format full HD, Digi24 HD, cu 8 stații locale, 3 canale de sport, Digi Sport 1, 2 si 3, care difuzează cele mai importante competiții sportive din România și din lume, un canal de filme Pay-TV, Digi Film, 3 programe de documentare, Digi World, Digi Life și Digi Animal World, si o televiziune muzicala, Utv.

sursa: http://www.digi24.ro...sic FM Dance FM

#47
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008
probabil asta e motivul pentru care mediapro a prelungit si licentele infopro: pe unele licente va fi Digi FM si pe altele Digisport FM....

#48
cut3ryan

cut3ryan

    Pro FM <3

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,793
  • Înscris: 04.04.2008
PRO FM nu moare,ramane in sufletele noastre Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

#49
tutuhugoneata

tutuhugoneata

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 01.02.2012
Din pacate fiu-miu , care merge la scrima, m-a invatat niste "miscari" cu spada ; dar asta nu m-ajuta daca mai aud indivizi gen george vintila , dobrovolschi sau craioveanu (ultimii pe la guerilla) Am deja numerele de telefon si adresele catorva sali de lupte, kumite si lupte in cusca pentru HAIMANALELE GENERATIEI PRO ! Indivizii astia AU INDOBITOCIT ROMANIA, in special cu hip-hop-ul si stilul de viata american , tipic Bronx-ului si a suburbiilor rau famate din Chicago, Philadelphia samd si am un chef nebun sa ma incing cu ei ; la propriu !

Ba macar dobitocul de mircea badea a avut curajul , si-a luat-o, asa ca ori ei ori eu... Asta bineinteles daca nu ii ia nimeni de guler si-i azvarle pe scarile pacheului protopescu...

Deci nu ma inerveaza nimic alteva mai mult, ca stil de viata, ca muzica, in tara asta (cu manelistii n-am nimic, ma distreaza aia, pe de alta parte Chello si Parazititi sunt foarte misto) decat indivizii mai sus amintiti... Plus moga , plus marutza , plus smiley...

Daca ii cunoaste cineva ,anuntati-i , ca sunt disponibil, precum v-am spus , de o ciomageala strict barbateasca , in doi, nu cu mai multi ciomagari in spate...
Pe muzica lor asa, ma va incanta asta... Ca stiu ce gandesc si ce le poate mintea...

Daca rcs-rds curata PUROIUL numit GENERATIA PRO au respectul meu 1000 de ani ! Ciomageala frate, ca intre galeriile Steaua si Dinamo ; pai ori suntem golani ori nu mai suntem...Posted Image
Nu-i asa Vintila ?

Urca-te-n camion, pe plaja la Vama Veche sa ne vedem ; da' mai devreme decat festivalul vostru de imbecili...Posted Image

Edited by tutuhugoneata, 23 December 2014 - 16:29.


#50
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,460
  • Înscris: 17.06.2007
Am o nelamurire: cu posturile de radio online ce vor face? Le pastreaza sau vor apartine si ele de digi? Ma refer la pro fm blck, love etc.

#51
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,876
  • Înscris: 28.11.2006

View Postpity, on 23 decembrie 2014 - 09:37, said:

A fost o incercare de talk radio cu Realitatea FM. A existat un succes nesperat al formatului. Interventiile in direct ocupau buna parte a programului (Striblea, Lazarescu, Prelipceanu, Turcescu...). In conditiile in care nu ne laudam cu acest format in Romania, cand principalul post public reprezinta sursa de informatie 24 / 24 h, nu ar fi rea aparitia unui post de news&talk privat.
Realitatea FM a fost foarte bun la inceput, dar s-a ales praful, ca si de televiziune. Acum doar ocupa niste frecvente degeaba cu retransmisia obositilor de la TV.

Ar mai fi si RFI ca post de stiri, dar are acoperire doar in cateva orase. In rest imi place formatul.

Sunt curios si eu ce va face RCS-ul, sper sa fie ceva diferit de ce e acum pe piata.

#52
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,914
  • Înscris: 06.04.2005

View Postdonmarinica, on 23 decembrie 2014 - 23:51, said:

Am o nelamurire: cu posturile de radio online ce vor face? Le pastreaza sau vor apartine si ele de digi? Ma refer la pro fm blck, love etc.

Abia astazi ce s-a anuntat noul proprietar e greu de spus ce o sa se intample, sa asteptam sa vedem la anu cand vor anunta cei de la RDS ce planuri au.

Cel mai probabil numele le vor schimba si vor lansa Digi FM si Digisport FM cum deja au licentele iar cu restu... o sa vedem la momentul respectiv.

#53
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postgabybcr, on 22 decembrie 2014 - 23:55, said:

Dupa atata mocirla si jeg prin audiovizualul autohton, uite ca a venit si o veste foarte frumoasa!
Mi-ar place un CHR de calitate sa faca sau chiar un Dance FM pe frecventele ProFM iar pe frecventele InfoPro sa bage muzica buna si stiri extrem de scurte. M-am saturat de muzica slaba si vorbaraia inutila de la EuropaFM si MagicFM.

Mie imi place mai mult VibeFM. Pare mai ingrijit fata de DanceFM. :D

In Vibe s-a investit mai mult (echipamente, sunet, jingle-uri, promovare, tot), dar la capitolul muzica DanceFM e peste ei, si nu sunt deloc subiectiv, cred ca asta e cel mai important. Playlistul Vibe este foarte repetitiv, limitat, neactualizat cu saptamanile. Muzica nu e deloc rea dar se putea face ceva mult mai frumos.

DanceFM e mult superior dpdv al continutului, parerea mea.

Edited by MembruAnonim, 24 December 2014 - 01:17.


#54
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 27.01.2009
Daca vor mai reduce din reclame, lasand mai mult loc pentru muzica si daca isi vor diversifica playlist-ul, ProFM (sau cum se va numi) va fi alegerea perfecta pentru mine.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate