Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Huawei Mate S

- - - - -
  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#37
jeff48

jeff48

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,511
  • Înscris: 27.04.2014
Salut. Sunt posesorul unui Huawei Mate S. Am probleme cu sincronizarea contactelor din agenda viber. Dupa efectuarea unui apel telefonic, dispar toate contactele din agenda viber. Daca dezactivez aplicatia viber si ma reloghez, apar toate contactele viber, totul e ok, dar pana la primul apel telefonic dat sau primit, cand dispar din nou toate contactele viber. E un cerc vicios. In rest telefonul functioneaza perfect in toate aplicatiile. Am android 6, EMUI 4.0. As dori sa citesc niste pareri despre acest inconvenient si astept opinii. Multumesc!

#38
alesul

alesul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 18.05.2006
Buna ziua am achizionat si eu un telefon Huawei mate s ccr-l09 versiunea cu un singur sim de europa,un telefon de o calitate uimitoare,de care sunt foarte multumit pe care am instalat versiunea 6.0 321 ei spun ca este finala beta,care se misca impecabil sincer!
Ecran de exceptie,finisaje fara repros,aluminiu,sticla ecran curbata 2.5d,amoled f convingator,5.5inch,cititorul de amprenta se misca f rapid,knok code ul parca nu atat de rapid la la lg g4,calitatea pozelor multumitoare,parca nu atat de ok ca la lg g4,per ansamblu un telefon extrem de reusit care isi merita toti banii!

Edited by alesul, 22 May 2016 - 14:32.


#39
jeff48

jeff48

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,511
  • Înscris: 27.04.2014
Salut!Mai are cineva problema de la sincronizarea contactelor viber. Contactele viber efectiv nu se mai afisează. Am android 6,Emui.4.0. Posed varianta europeană L09. Merci


#40
wass

wass

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 07.02.2006
La voi în cât timp se încarcă telefonul? Al meu se încarcă foarte greu... Nu are fast charging? Nu mai am încărcătorul original si folosesc un încărcător de samsung, fast charging de la un s6. Am încercat și cu unul de 1 amper si unu de 2 amperi si nu văd vreo diferență.

#41
mariusapostol1

mariusapostol1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 11.01.2016
Sunt probleme dupa update la MM

#42
meitza

meitza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 05.06.2014
Salut... De câteva zile am trecut după un an jumătate de la G3 la acest terminal pe care sincer mi l-am dorit încă de când s-a lansat. A venit cu 5.1.1 și nu știu dacă e un caz general dar vreu sa va spun ca pierde destul de des conexiunea wifi. Ceva în sensul acesta aveți ca sfat? Despre MM update OTA știți ceva?
În rest, ca opinie personală, e foarte mișto, ceva delay la tastare, un display bun, bateria ma așteptăm dat fiind ca e fhd sa tină ceva mai bine.
În rest, sigur voi reveni cu întrebări pe măsură ce îl voi butona mai mult.

Edited by meitza, 28 May 2016 - 23:37.


#43
meitza

meitza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 05.06.2014
Revin în speranța că cineva citește și are vro idee... În continuare ma lovesc de aceiași problema cu deconectarea de la wifi. Este ceva ce îmi scapă de prin setări? Este o problemă cu modelul, este ghinion doar la telefonul meu?
Simptomele stau în felul următor :îi dau on la conexiune, rămâne conectat ca timp într-un mod cu totul și cu totul neregulat(când 1 oră, când 4,ba chiar câteodată aproape 1 zi), apoi intru pe net, gmail și ma anunță că sunt off-line sau ca nu se poate face sincronizarea evident pentru ca defapt nu mai are conexiune. Asta deși sus în bara de notificări îmi apare icoana ca on. Ei, situația nu se rezolva dor cu o tastare on/off, trebuie efectiv sa elimin rețeaua la care sunt conectat și să intru iar cu parolă. Păi dacă adun 20 de conexiuni wifi devine mai mult decât deranjant sa stau sa întreb mereu parola, asta ca sa nu mai zic că este oricum enervant sa fii în casa la tine și sa te trezești în mod constant ca nu mai ai net pe telefon. Au fost situații în care chiar nu reușeam sa trimit un post pe wifi(am conectat datele) așa de des se întrerupea. Deci? E ceva ce îmi scapă sau e de soft, la garanție de nou?

Edited by meitza, 09 June 2016 - 11:08.


#44
meitza

meitza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 05.06.2014
S-a rezolvat... Noroc ca a venit OTA la MM

#45
meitza

meitza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 05.06.2014
Acum ca s-a rezolvat problema cu wifi-ul as vrea sa aduc în discuție alt aspect constatat după aproximativ o săptămână. La Lolipop ma bucuram de autonomia telefonului care la 40 și ceva procent pe baterie avea un SOT de 2 ore 40 ceva ce la G3 atingeam  la o zi întreagă. Un mare plus, și efectiv se simțea autonomia telefonului. Ei, acum după ce am trecut la MM sunt cam dezamăgit, un comportament total diferit, se duce bateria cred că tine aproape la jumate față de versiunea anterioara. La voi cum e? Cum vi se pare cu MM?
Așa, sincer, nu vad nicio deosebire ca "viață" pe baterie fata de G3 care e de notorietate vis-a-vis de SOT, însă cel puțin acolo vb de un display 2k.Deci,cam dezamăgit...

#46
leonardc

leonardc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 25.07.2008
Salut,

Am vazut ca este la oferta Mate S si sunt tentat sa il achizitionez. Intrebarea clasica: merita? bateria ma tine o zi la o utilizare office a telefonului, ma refer vorbit, email-uri si mesaje?
Multumesc,

#47
xedos6

xedos6

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,766
  • Înscris: 18.12.2011
Unde e la ofertă?

#48
leonardc

leonardc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 25.07.2008
1599 ron,  pe www.cel.ro

#49
sclifositu

sclifositu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,664
  • Înscris: 28.08.2010
Merita absolut banii astia. Tot la acelasi pret mai gasesti si g4 pe care l-am folosit eu o perioada anul trecut si acum am mate 8. Ce pot sa spun ca huawei e mult peste lg in materie de calitate materiale, fluiditate, autonomie. In plus pronlemele de functionare sunt aproape inexistente in raport cu lg.

#50
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,853
  • Înscris: 27.04.2010
Am vazut P9 la 1700 si 1800 lei, luate unul de 2 zile, unul de o saptamana. (Olx)
Si MateS arata criminal, dar am inteles ca sta mai slabut la baterie ... In plus, P9 are procesor mai bun, camere ...

Edited by shymano, 13 August 2016 - 22:36.


#51
sclifositu

sclifositu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,664
  • Înscris: 28.08.2010
p9 are ultimul procesor de la huawei si o placa video mult superioara lui mate s. diferentele de performanta sunt indiscutabile. daca vrei insa putere de procesare ca la p9, design ca la mate s si autonomie mergi pe mate 8 doar ca trebuie trebuie sa ii accepti dimensiunile. cat despre autonomie am 5 ore SOT in momentul asta 80% internet prin wifi si m-am jucat putin fifa si am 60% baterie ramasa pe mate 8.

#52
leonardc

leonardc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 25.07.2008
Salut si va multumesc pentru raspunsuri. Pana la urma am luat Huawei Mate S si mi se pare super OK! Ramane de vazut partea de autonomie.

#53
sclifositu

sclifositu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,664
  • Înscris: 28.08.2010
de obicei telefoanele huawei stau bine la autonomie in raport cu altele deoarece procesrul kirin este foarte bine echilibrat nu este un consumator precum snapdragon iar huawei deocamdata a fost impotriva ecranelor 2k pe telefoane rezumandu-se la fullHD. deci automat autonomia o sa fie mai buna decat pe un telefon cu 2k si aceeasi capacitate la baterie.
PS sa il folosesti cu placere!

#54
RALUCJ

RALUCJ

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 19.08.2016

 leonardc, on 15 august 2016 - 17:40, said:

Salut si va multumesc pentru raspunsuri. Pana la urma am luat Huawei Mate S si mi se pare super OK! Ramane de vazut partea de autonomie.

Buna.vreau sa stiu daca ai achizitionat tel de pe cel.ro si daca ai update la 6

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate