Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart
 

Huawei Mate S

- - - - -
  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#1
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,424
  • Înscris: 04.04.2008
Succesorul modelului Ascend Mate 7 de anul trecut, noul telefon Huawei Mate S păstrează designul integral metalic şi reduce dimensiunea ecranului la 5.5˝, devenind astfel un competitor direct pentru modelul iPhone 6 Plus oferit de Apple.
Prezentat chiar de CEO-ul Huawei, Richard Yu, noul Mate S vine într-o carcasă de 7.2 mm grosime, având partea din faţă acoperită cu un scut Gorilla Glass 4 ce dă o curbură uşoară ecranului cu rezoluţie 1080p. Pe spatele carcasei poate fi observată camera foto de 13MP prevăzută cu funcţie de stabilizare optică, alăturată unui blitz LED şi senzorul biometric. La baza ecranului, conectorul micro-USB este flancat cu două difuzoare stereo.
La interior, Mate S ascunde o configuraţie bazată pe chipsetului Huawei Kirin, ajutat cu 3GB memorie RAM.

Comparat cu rivalul iPhone 6 Plus, Huawei Mate S include o funcţie de încărcare rapidă ce scurtează la jumătate timpul de aşteptare pentru obţinerea unei sarcini complete. Mai puţin important, banda pentru antenă perforată pe capacul metalic este cu 0.5mm mai subţire decât la modelul iPhone 6 Plus, Huawei considerând asta un avantaj la partea de estetică.
În ce priveşte senzorul de amprente, acurateţea şi viteza acestuia au fost crescute cu 100% faţă de modelul anterior, eliminând problemele cauzate de transpiraţie sau apă.  În plus, pe lângă deblocarea ecranului, senzorul biometric poate fi folosit acum şi pentru derularea listei de notificări, a colecţiilor de poze, pentru a răspunde la apelurile primite şi obţinerea de poze selfie cu ajutorul camerei frontale de 8MP.
Exclusiv pentru versiunea cu 128GB memorie internă şi ecran cu tehnologie Force Touch, Mate S substituie cele 3 butoane din interfaţa Android cu un aşa numit ˝magic bottom„, activat la atingerea părţii de jos a ecranului.
Telefon dual-SIM, Huawei Mate S permite comutarea între reţele LTE fără schimbarea cartelei. Dispozitivul va putea fi obţinut la precomandă începând cu jumătatea acestei luni la preţul de 699 euro, în versiune cu 32GB memorie internă şi carcasă de culoare Prestige Gold. Variantele Coral Pink cu 64GB memorie, respectiv ediţia Huawei Mate S cu tehnologie Force Touch şi 128GB memorie, vor fi disponibile la o dată ulterioară.

http://www.gsmarena....mate_s-7533.php

Attached File  huawei-mate-s-ifa.jpg   102.55K   105 downloadsAttached File  huawei-mate-s-ifa-7.jpg   28.63K   102 downloadsAttached File  huawei-mate-s-3.jpg   24.03K   101 downloads




[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/i7pLyruHJDQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/NwmxC8N_n_Y?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Sursa: go4it

Edited by porcusoru, 09 September 2015 - 23:08.


#2
rinser

rinser

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,606
  • Înscris: 03.11.2010
Poate cand scade pe la 400 euro. La 700 euro (cu taxe si adaos vre-o 850) mi se pare prea scump. Mai degraba iau un Galaxy S6 sau eventual chiar un iPhone 6 (16G) si cu ambele ies mult mai ieftin.

#3
ZorK

ZorK

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 561
  • Înscris: 01.08.2006
Foarte frumos telefonul... Și observ că au multe idei mișto. Totuși cam scump momentan.

#4
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,928
  • Înscris: 07.08.2011
F frumos telefonul.Huawei e pe un drum bun.Au scos si cel mai atragator smartwach.
Ambele ma tenteaza, dar deocamdata preturile mi se par putin umflate.

#5
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
Super telefon! Având în vedere că pe Mate 7 nu l-au ieftinit neam,nu vă așteptați ca pe S sa îl vândă la un punct cu 40% mai ieftini de exemplu.
În altă ordine de idei soția stie deja care va fi următorul ei telefon!

Edited by Materium, 28 September 2015 - 02:45.


#6
Delius

Delius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 18.06.2006
Am avut ocazia sa butonez un Mate S.Am rams impresionat de cum se misca.E super rapid.Chiar mi-a placut.Atat am apucat sa vad,ca avea Emui 3.1,era pe Lolipop,mergea fulger..Performantele pe net nu am probat.Acuma..de pret....e cam piperat intr-adevar.....personal,zic ca merita.

#7
rovi

rovi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,489
  • Înscris: 11.02.2007
La 3100 lei cat e la emag, e chiar piperat. M-am oprit la Huawei P8, aș fi preferat si eu un Mate S, dar e prea scump. Deocamdata sunt multumit de alegere :)

#8
curentelectric

curentelectric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,239
  • Înscris: 31.05.2007
Așa era și samsung s6 la început. Și totuși lumea l-a cumpărat în draci. O să scadă și ăsta. Însă mai degrabă as da banii pe asta decât pe samsung. Nu este un versus, ci doar o idee pentru cei care au bani alocați pentru așa ceva.

#9
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,565
  • Înscris: 14.10.2004
Am vazut telefonul la Flanco Unirea.
Iphone 6, Samsung Galaxy S6 sunt telefoane frumoase.
Dar dupa gusturile mele devin banale cand vezi Mate S.
Arata absolut superb.

#10
varanhia

varanhia

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,192
  • Înscris: 20.09.2015
Cat de bune sunt telefoanele Huawei?

#11
silver_eye

silver_eye

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 982
  • Înscris: 15.03.2006
Foarte bune. Raport pret calitate specificatii imbatabil

#12
valyvis10

valyvis10

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,628
  • Înscris: 05.11.2005
Din fericire sunt altceva, mai ieftine, modele frumoase si lucrate bine.

#13
dani3lll

dani3lll

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 31.01.2007
Sa nu uitam ca in fabricile huawei se fac telefone precum samsung sau iphone...

Mate s este inceputul pentru huawei, dupa cum poate a-ti vazut deja prin europa au intrat tare cu reclame iar pretul pana la urma este unul ok, adica 3000 lei pentru un telefon ff bun si performant este sub un edge sau sunt un iphone la lansare...

#14
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,066
  • Înscris: 04.02.2011

View Postrinser, on 09 septembrie 2015 - 22:58, said:

Poate cand scade pe la 400 euro. La 700 euro (cu taxe si adaos vre-o 850) mi se pare prea scump. Mai degraba iau un Galaxy S6 sau eventual chiar un iPhone 6 (16G) si cu ambele ies mult mai ieftin.
Cu ce sunt mai bune telefoanele menționate de tine? Un minus am găsit instant la ambele, lipsa slotului microsd.

Samsung și Aifon sper să fie rezistente la urină, pentru că acest Huawei, contrar așteptărilor mele, cam face pipi pe ele, cel puțin la capitolul cameră. Și Huawei mai este celebru și la capitolul semnal, deci s-ar putea ca sărurile din urină să distrugă cam tot ce e în Samsung și Aifon.

http://www.giga.de/s...er-nacht-modus/

#15
proxxxy

proxxxy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 15.07.2003
Cam scump, dar telefonul arata exceptional. Nu stiu cum se misca, pe un P8 am vazut ca interfata emui mai agata uneori. Ecranul are luminozitate destul de mica. Nu stiu de ce in toate review-urile este subevaluat, probabil un motiv ar fi ca nu e iphone sau samsung.

#16
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,066
  • Înscris: 04.02.2011
Chestia e că eu am avut un Huawei ascend mate, de 6" ecranul, din nefericire era jalnic ca soft, jumate din aplicații nu mergeau deloc sau nu mergeau bine pe el, sunet groaznic, cameră jalnică. Se pare însă că între timp Huawei a întors foaia. Prin primăvară poate pun și eu mâna pe o rachetă din asta, să vedem cum zboară.

#17
mariusapostol1

mariusapostol1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 11.01.2016
Toate sunt dual sim sau doar anumite variante?

Toate sunt dual sim sau doar anumite variante?

#18
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,066
  • Înscris: 04.02.2011
Așa se pare, ambele variante au toate benzile LTE de la noi, dar CRR-UL00 are și banda Digi.
Procesoarele kirin sunt cam cu o genrație în urme dragonului și exynos, însă aparent huaweiurile noi rad tot la capitolul autonomie, stabilitate, semnal.
Se prea poate să merg pe Huawei în loc de LG în viitor, deși snapdragonul 820 îmi face cu ochiul, tare sunt curios și de puterea acestui Huawei.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate