Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

Care vreti 15 bulioane de iepuroi?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
34 replies to this topic

#19
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011

View PostMur, on 09 septembrie 2015 - 20:47, said:

Te pune sa-i platesti biletul de avion pana in Ro, pe urma sa te insori cu ea si s-o intretii. Si pe unicul ei copil, bineinteles. Posted Image

Mai ai si alte  întrebări?
Nu, eram doar curios care-i spilu' !
Eu nu am primit niciodata asemenea e-mailuri.

In fine, multumeasc ca mi-ai raspuns.

#20
banculescu

banculescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 04.10.2014
Nu stiu de ce glumiti cu asa ceva. Chiar functioneaza.

I-am raspuns la dameza la mail, intradevar, a trebuit sa trimit ceva banuti prin banca - cateva sute de dolari, apoi cateva mii pentru bilet si transfer bancar.

Initial am fost ingrijorat de soarta banilor, dar cand am vazut ca imi trimite datala de la zborul cu care vine nu mi-a venit sa cred.

Oricum ma asteptam la ceva baba urata, dar era sa fac infart cand la aeroport s-a apropiat de mine o tanara de vre-o 26 ani cu forme superbe. Toata lumea intorcea capul dupa ea si cred ca ma invidia.

Este superba; ne-am casatorit in aceeasi zi; sunt rasfatat acasa ca un pasa - mancare, masaj, etc. Nici in visele cele mai bune nu primeam asa ceva.

Si asta nu e totul. de parca nu ar fi fost de ajuns mi-a mai si umplut contul cu 10 milioane de dolari din cele 13 de care se vorbea la inceput; restul au fost comisioanele bancilor. Oricum noi consideram ca este suficient cat ne-a ramas.

Va doresc si voua sa aveti un asemenea noroc si nu ezitati sa raspundeti mesajelor.


********************************8

Nu ne asuma raspunderea daca nu veti primi gagica sau banii, ci virusi si bani aruncati in vant. Posted Image

#21
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View Postbanculescu, on 09 septembrie 2015 - 21:30, said:

o tanara de vre-o 26 ani cu forme superbe.
[ http://www.quickmeme.com/img/85/85e2e2786e31b45e41f09132069c7727491e02f78de43e1484b0d1a9bcee0916.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#22
gozmyn

gozmyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,642
  • Înscris: 17.03.2009
Bun, si pana la urma care e faza? Raspunzi iar ei iti trimit un fisier infectat care iti fura datele, in momentul cand accesezi contul online?

#23
crouchot

crouchot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 569
  • Înscris: 03.12.2014

View Postragabader, on 09 septembrie 2015 - 20:50, said:

OMG Posted Image initiator, in ce gunoaie scormonesti..sa dai de asa ceva

Ba 'astia nigerienii, au internet,.. adica curent?

Te rog frumos, n-am scormonit in nimic maro. Doamna a avut incredere in mine si mi s-a adresat direct pe email. Posted Image
Rar asa incredere in ziua de azi.

#24
OutOfMind

OutOfMind

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,548
  • Înscris: 04.06.2012
Ia exemplu de aici This Guy’s Email Exchange With A Scammer Turned Into A Hilarious Story

#25
0x0c

0x0c

    Membru inferior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,799
  • Înscris: 28.07.2014

View Postgozmyn, on 09 septembrie 2015 - 21:42, said:

Bun, si pana la urma care e faza?
Găsești în acest topic mai multe emailuri de genul, cu tot cu date de contact. Fă tu următorul pas și spune-ne!

#26
crouchot

crouchot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 569
  • Înscris: 03.12.2014

View Posttom_1133, on 09 septembrie 2015 - 21:02, said:

Nu, eram doar curios care-i spilu' !
Eu nu am primit niciodata asemenea e-mailuri.

In fine, multumeasc ca mi-ai raspuns.

Pai da-mi emailul si-ti trimit io. Ca din partea lui Mobutu Miriam, de pilda. Iti dau si contu' in care sa virezi bistarii, sa nu pierdem vremea.Posted Image

#27
master_oz

master_oz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 13.08.2009

View Postcrouchot, on 09 septembrie 2015 - 20:33, said:

Dragi colegi, ma tot cauta una di Africa de Vest sa-mi dea 15 meleoane , dar nu poci s-o ajut, ca n-am cont la banca. Care aveti nevoie de gologani, sunati-o pe Nicole:
Pe mine cand ma cauta Nicole, era fata unuia care era prin puscarie si voia bani sa-l scoata pe ta-su de acolo, promitandu-mi un sac de bani ulterior. Am apreciat conversatia cu ea deoarece in vremea aia mai frecam menta pe net (hmm, ca si acum) si mi-am imbunatatit engleza scrisa.

In fine, cum ea incerca sa ma duca de nas si io faceam la fel spunandu-i ca am banii blocati in banca, ca is plecat din localitate, in sfarsit cand am zis ca am banii i-am zis ca mi-am luat bilet de avion si vin s-o vad personal. A zis ca nu e nevoie, ca e urmarita dar in acelasi moment a intervenit o situatie care imi ocupa tot timpu si i-am taiat macaroana spunandu-i ca stiu de faza cu scrisoarea nigeriana. N-a mai scris saraca. Adica nu mie.

#28
crouchot

crouchot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 569
  • Înscris: 03.12.2014

View PostMur, on 09 septembrie 2015 - 20:47, said:

Te pune sa-i platesti biletul de avion pana in Ro, pe urma sa te insori cu ea si s-o intretii. Si pe unicul ei copil, bineinteles. Posted Image

Mai ai si alte  întrebări?

Ce-i trebuie bani de avion? Ia direct barca de ora 2 de pe plaja din Libia, via Italia. De acolo isi ia un masserati, ca are bani si se opreste direct la Bucale.
Io o astept cu flori pe centura, intrarea dinspre Giurgiu, la shaormerie.

Edited by crouchot, 09 September 2015 - 22:36.


#29
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View Postmaster_oz, on 09 septembrie 2015 - 22:24, said:

N-a mai scris saraca. Adica nu mie.
Saracul.

#30
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006
Tipa are un email cu mrs.nicole33. Ma intreb daca 33 e varsta sau anul nasterii :naughty:

#31
crouchot

crouchot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 569
  • Înscris: 03.12.2014

View Postpufonel, on 09 septembrie 2015 - 22:50, said:

Tipa are un email cu mrs.nicole33. Ma intreb daca 33 e varsta sau anul nasterii Posted Image

O fi diametrul la fofeaza. Sper ca e in milimetri, nu in inchi.

#32
master_oz

master_oz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 13.08.2009

View Postgumball3000, on 09 septembrie 2015 - 22:37, said:

Saracul.
De ce saracul? N-ai citit ca si io ii promiteam bani. Asadar aveam, cel putin virtual si la nivel declarativ.

View Postpufonel, on 09 septembrie 2015 - 22:50, said:

Tipa are un email cu mrs.nicole33. Ma intreb daca 33 e varsta sau anul nasterii Posted Image
Eram o data cu o colega la un pc si ea conversa pe mirc. I-am zis sa isi puna un nume cu 69 la final. O abordau o gramada, dar abandonau rapid conversatia cand aflau ca acel 69 era anu nasterii, nu cifra fanteziei lor.

#33
nealsmith

nealsmith

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 622
  • Înscris: 14.07.2014
Se mai dau e-mailuri d-astea? N-am primit de vreo un 5-6 ani d-astea.

Io acuma inteleg de ce e Nigeria saraca,ca in loc sa isi tina banii ni-i da noua. Nu ca n-as fi multumit,ma fac miliardar,cumpar Steaua,da' dupa se plang negroteii ca n-au bani si ne vin aci cu barcile,nu mi-i traba.

#34
crouchot

crouchot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 569
  • Înscris: 03.12.2014
Aoleu, stati asa ca deja dau astia navala, nu mai prididesc cu deschisu conturilor. Io-te ce-mi da Robert Gudu, 6,8 bulioane:
"
Bonjour,

Je vous présente mes sincères excuses si cette communication ne répond pas à votre éthique personnelle. Je n'avais pas le choix que de vous contacter via ce moyen car j'avais désespérément besoin d'entrer en contact avec quelqu'un comme vous. Il est évident que cette correspondance pourrait être une surprise pour vous, car je ne vous connais pas et vous non plus. Cependant, j'ai une proposition qui pourra être lié nos destins.

En raison de la similitude de vos noms de famille, je vous informe que vous partagez le même nom avec un client qui fut un investisseur au sein de notre banque, mais malheureusement ce dernier est décédé dans un crash d'avion en 2005 en laissant chez nous une somme importante d'une valeur de 6,8 millions euro. Nous avons également vérifié la forme bio-informatique et nous ne retrouvons pas la famille de ce dernier, personne n'est venue pour réclamer quoi que ce soit au sein de notre structure.


Fait intéressant, cet investissement a généré un intérêt courant au montant de 1,3 millions euro depuis, car ce dernier opérait un compte domicilier. La direction de la banque a donc autorisée la localisation d'un membre de la famille proche de ce défunt, afin que les fonds puissent être versés à la famille de ce dernier. Si je vous ai contactés c'est bien parce que vous portez le même nom de famille que ce défunt. Ainsi vous et moi pourrons rentrer en possession de ce fond sans aucun problème. Étant donné, que je suis un responsable de la banque ici je serai votre couverture et je suis prêt à vous fournir tous les documents qui attestent que vous êtes un parent proche du défunt afin de vous permettre de rentrer en possession de ce fond dans les plus brefs délai.

Honnêtement, si je ne trouve pas un membre proche de la famille dans les plus délai donner par la hiérarchie de notre structure, ces fonds seront transférés au trésor public et ce sont les hauts responsables corrompu qui bénéficieront de cela, pourtant nous pouvons être en possession de ce fond en réalisant des investissements pour aider les jeunes à créer des emplois. Je serai votre couverture au sein de la banque ainsi, nous pourrons rentrer facilement en possession de ce fond. Vous ne courrez aucun risque, je vous le garantie toutefois que les instructions seront suivies. Suite à cela nous pourrons être quitte en nous le partageant de part égal la totalité des fonds.

Contactez-moi pour plus d'informations sur cette affaire dès réception de mon message.

Veuillez recevoir mes salutations les plus distingués.
Robert Gudu"

#35
Batranelul

Batranelul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 25.04.2007
Pentru cei circumspecti si neincrezatori, uite aici dovada ca intr-adevar era un apartament in Nigeria burdusit cu vreo 40 si ceva de milioane de dolari. Poate ca de dat. Vedeti daca corespunde adresa lui cu aia din email si plangeti-va de mila... a trecut sansa pe langa voi: http://www.ctvnews.c...tment-1.3368884

Edited by Batranelul, 17 April 2017 - 08:11.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate