Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Amanare interviu/durata angajare

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
pg-soare

pg-soare

    Ciclist de mahala

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,533
  • Înscris: 14.09.2008

View Postadisz, on 10 septembrie 2015 - 17:13, said:


Nu, deloc.Niciodata sa nu amesteci viata personala cu cea profesionala.Nici macar daca ai impresia ca esti "adulat" la locul de munca.Viata ta privata este singurul atu ramas.Foloseste-l cu intelepciune.
In cazul expus de tine,poti spune ca din cauza unei intalniri de afaceri,bla-bla-bla,este imposibila intalnirea,dar poti propune chiar tu o alta ora,apropiata.Daca intr-adevar au intentii favorabile tie,garantat ca vor accepta.

Desi in majoritatea interventiilor tale sunt de acord cu ceea ce expui, de data aceasta insa nu-s. Iei munca ca pe o fatalitate? Eu le-am spus ca-s pe munte, haiduc, cand m-au sunat acum vreo 2 ani si am reprogramat peste saptamana. Bine, asta se aplica dupa parerea mea la firme mici, nu la multinationale.

#20
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,888
  • Înscris: 21.04.2011
Parerea mea e ca nu trebuie sa dai nici o explicatie. Nu ii cunosti, nu te cunosc. Ei propun o ora, tu refuzi elegant spunand ca nu poti la acea ora, in acea zi.
Daca ai un program foarte incarcat, insotesti refuzul de o propunere.
Daca nu ai program incarcat si in general esti liber, cand refuzi ii lasi pe ei sa propuna altceva.

#21
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,024
  • Înscris: 07.11.2006

View Postpg-soare, on 08 octombrie 2015 - 08:45, said:


Desi in majoritatea interventiilor tale sunt de acord cu ceea ce expui, de data aceasta insa nu-s. Iei munca ca pe o fatalitate? Eu le-am spus ca-s pe munte, haiduc, cand m-au sunat acum vreo 2 ani si am reprogramat peste saptamana. Bine, asta se aplica dupa parerea mea la firme mici, nu la multinationale.

Ma bucura faptul ca putem sa discutam in contradictoriu in mod civilizat si apreciez acest fapt.
Pai vezi?Chiar si acum ai fost de acord cu mine.Putin,e adevarat.
Posibil sa iau munca ca o fatalitate.Deja am 35+ vechime si cred ca m-am cam ramolit.
Chestia cu viata privata o expun doar prin prisma celor experimentate de mine.Si inainte de 89' si dupa.Bineinteles ca nu-i o regula,dar pentru mine programul de munca nu a fost niciodata amestecat cu viata personala.
Am fost intotdeauna loial,chiar foarte loial.Niciodata n-am considerat insa ca-mi voi "da si viata" pentru firma,daca ar fi vorba despre asa ceva.Sau sa-mi etalez viata privata in fata colectivului.Colegii de munca mi i-am respectat intotdeauna si am relatii excelente cu toti.Dar atat.Mai departe nu.
Si sunt din ala capos care nu cred in rahaturi de conjuctura numite pompos team building.Aiurea.
Dar ajunge cu divagatiile.

#22
Pengoon

Pengoon

    Ударник

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,939
  • Înscris: 11.06.2003
io la faze d-astea le zic ca nu pot, am interviu la o alta firma. se oftica- n-au decat.
in alta ordine de idei, amu multi ani am aplicat la o banca, care scria in anunt ca "garateaza procesarea rapida a aplicatiilor si un feedback la fel de rapid". asta intr-un septembrie. prin mai anul urmator capat un mail de la ei in care scriau ca se gandesc ca mi-am gasit altceva intre timp. de regula nu raspund la tampenii d-astea, dar le-am raspuns ca nici de eram somer de atunci nu m-as mai gandi sa semnez un contract cu o firma la care-i asa o harababura in HR.

Quote

Si sunt din ala capos care nu cred in rahaturi de conjuctura numite pompos team building.Aiurea.
la modul consistent refuz d-astea. o data ma bateau la cap sa vin la un dinner intr-un hotel si insistau. era in saptamana de post asa ca le-am zis ca tin post. cand au continuat sa insiste am intrebat de ce sunt discriminat pe baza convingerilor mele religioase. nici nu crezi ce repede s-a inchis subiectul.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate