Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Noul modem COMPAL BROADBAND NETWORKS CH7465LG

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
2025 replies to this topic

#37
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,759
  • Înscris: 06.12.2006
Pai teoretic ar trebui sa implementeze prima data DOCSIS 3.1 la noi în tara. Nu știu dacă în celelalte tari oferă viteze atât de mari ca la noi. Și concurenta de la noi ii presează sa bage 1 Gbps. În alte tari nu sunt asa de presati

#38
gigsnet

gigsnet

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,343
  • Înscris: 22.10.2014
Eu cred ca lanseaza 3.1 cum au lansat ipv6. Adica greu spre deloc... poate doar sa ii grabeasca concurenta din Romania si impunerea cresterii vitezei.

Quote

Cand va avea loc aceasta implementare?
Liberty Global/UPC va incepe implementarea la jumatatea anului 2015 si va incheia procesul la sfarsitul anului 2016.
In fiecare an au modificat perioadele, prima oara din 2014 trebuia sa fie gata.

Edited by gigsnet, 27 September 2015 - 09:35.


#39
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,759
  • Înscris: 06.12.2006
Eu personal sunt foarte mulțumit de aceasta viteză, care se cumulează cu stabilitatea conexiunii. La fel de mulțumit sunt și de modemul Hitron.  Singurul aspect de care nu sunt complet mulțumit este în continuare uploadul. Sa menții în continuare uploadul de 6 Mbps mi se pare o chestie jenantă. Acești 25 Mbps ar trebui sa fie în loc de 6 Mbps, iar pentru un abonament mai pretențios sa ofere minim 50 Mbps la upload. Dacă ar oferi un abonament 500/50, ar fi perfect pentru cerințele mele. Probabil și pentru cerințele altora.

Edited by tdan08, 27 September 2015 - 09:48.


#40
gigsnet

gigsnet

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,343
  • Înscris: 22.10.2014
50-100 ar fi ceva perfect, nu e posibil ca in 2015 sa te mai si lauzi cu viteza varza pe care o oferi. Acum orice conexiune 4G cu un telefon adecvat poate depasi 6mbps.

Edited by gigsnet, 27 September 2015 - 09:52.


#41
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,759
  • Înscris: 06.12.2006
Cam asa e. Concurenta vorbește de lansarea într-o săptămână a vitezei 4G, iar UPC ul se zbate cu upload de 6 și 25 și discuții teoretice de implementare a vitezei de 1 gbps.  N-are legătură netul fix cu cel mobil, dar cum acum se vorbește foarte mult de abonamente gen 3 play și 4 play, concurenta oferă servicii mult mai complete, care includ telefonie mobila 4G și internet mobil care are viteza din ce în ce mai mare. Și,  în zilele noastre,  telefonia mobila 4G și internetul mobil sunt factori foarte determinanți în a atrage clienți. Cu cat soluțiile oferite sunt înglobate într-un pachet complet și atractiv, cu atât vei avea abonati mai multi. UPC ul încă se zbate cu soluții de compromis gen UPC Phone și UPC wi free.... și multe zvonuri.... ca la anul vom face...

Edited by tdan08, 27 September 2015 - 10:06.


#42
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,453
  • Înscris: 24.05.2010

 gigsnet, on 27 septembrie 2015 - 09:51, said:

50-100 ar fi ceva perfect, nu e posibil ca in 2015 sa te mai si lauzi cu viteza varza pe care o oferi. Acum orice conexiune 4G cu un telefon adecvat poate depasi 6mbps.
Ba poți ;)
Vezi ce viteze de net se oferă în țări "mai titrare"......

Inclusiv pe 4G Telekom.de :)

Am in familie un abonament sus menționat ;)

#43
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
pe 19.10.2015 va fi lansat oficial Compal-ul

#44
newrazvan

newrazvan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,036
  • Înscris: 09.10.2003
Am schimbat setarea in modem sa pot folosi routerul meu si acuma nu ma mai lasa sa intru in meniu stie cineva ce dracu are??

#45
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,759
  • Înscris: 06.12.2006
lumea de pe aici nu are noul modem asa ca nu prea il cunoaste. de fapt esti primul care are noul modem ;)
da-i reset daca tot face figuri

#46
newrazvan

newrazvan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,036
  • Înscris: 09.10.2003
Ma bucur nespus ca sunt cobai:((( deja mi-am cumparat graunte si roata sa merg pe ea,i-am dat reset de vreo 3 ori si nimic,apropo am facut si chestia aia cu dezactivarea benzii de 2,4 si am lasat numa 5 si ce sa vezi ,ghici ce banda vedea???tot pe aia de 2,4:)))

#47
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,759
  • Înscris: 06.12.2006
Ciudat, foarte ciudat....
Mai fa teste pe el....
Daca tot ești cobai... :)

#48
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,453
  • Înscris: 24.05.2010
La mine setarile pe wifi sunt in captura. Telefonul imi vede ambele retele. In schimb adaptorul wireles de la PC imi vede doar pe cel de 2.4Ghz, pt ca doar atat stie.

Attached Files



#49
newrazvan

newrazvan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,036
  • Înscris: 09.10.2003
Am intrat pana la urma in meniu dupa al 5 reset,ce ma enerveaza cel mai mult este ca nu se vad ambele benzi in acelasi timp ,de fapt cea de 5 desi este activata nu se vede deloc:)))desi toate dispozitivele mele cunosc banda de 5

 feribalint, on 14 octombrie 2015 - 19:43, said:

La mine setarile pe wifi sunt in captura. Telefonul imi vede ambele retele. In schimb adaptorul wireles de la PC imi vede doar pe cel de 2.4Ghz, pt ca doar atat stie.


Omule,interfata la connect box este altfel

#50
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Poti pune o poza cu noul modem? :) Iti merge bine netul?

#51
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,453
  • Înscris: 24.05.2010

 newrazvan, on 14 octombrie 2015 - 19:50, said:

Omule,interfata la connect box este altfel
Stiu ca interfata este diferita, dar setarile sunt tot pe acolo....

PS. Am vrut doar sa te ajut....

#52
newrazvan

newrazvan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,036
  • Înscris: 09.10.2003

 feribalint, on 14 octombrie 2015 - 19:54, said:

Stiu ca interfata este diferita, dar setarile sunt tot pe acolo....

PS. Am vrut doar sa te ajut....

Apreciez,interfata este prietenoasa banda de 5 are doar optiunea de 80 hz,cea de 2,4 20 si 40 hz iar cea de 2.4 are doar 11 canale

 MembruAnonim, on 14 octombrie 2015 - 19:50, said:

Poti pune o poza cu noul modem? Posted Image Iti merge bine netul?


merge nasol,mi-ai pus sare pe rana

#53
newrazvan

newrazvan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,036
  • Înscris: 09.10.2003
Hai ca mi-am luat in seama rolul de cobai si am mai descoperit ceva,o veste buna,pana la urma functioneaza ambele benzi si 2,4 si 5 concomitent .Banda de 5 are 128 canale si vine setata pe canalul 121 asa ca puneti mana astia care ca si mine aveti in banda de 5 scule  numa pana la canalul 44 schimbati setarile initiale pe un canal mai mic de  44

#54
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
softul modem-ului este brand-uit de UPC sau are softul original ?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate