Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

aditivi si reteta pavele

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
ionsteg

ionsteg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 21.01.2015
Salut,

Am cumparat cateva forme si vreau ss-mi fac pavele. Pentru betonul ce urmeaza a-l folosi ce aditivi imi recomandati sa folosesc? Vreu sa la cresc rezistenta in ciclurile de inghet/dezghet si sa-i impermeabilizez.
Zicea cineva ca pentru impermeabilizare poate fi folosita si bentonita ("celebrul nisip" in care fac pipi pisicile). Ce parere aveti?
Ati facut pavele in curte? Ce rete ati folosit?

Multumesc pentru ajutor si raspunsuri

#2
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,803
  • Înscris: 03.02.2007
Trebuie masă vibratoare din câte știu.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/lOweZhdpDTM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#3
Benderbut

Benderbut

    viking member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,722
  • Înscris: 11.12.2014
si presate.

#4
ionsteg

ionsteg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 21.01.2015

View PostDigix, on 05 septembrie 2015 - 15:59, said:

Trebuie masă vibratoare din câte știu.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/lOweZhdpDTM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

View PostDigix, on 05 septembrie 2015 - 15:59, said:

Trebuie masă vibratoare din câte știu.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/lOweZhdpDTM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Multumesc pentru film... insa intrebarile erau altele......

#5
Alex987654321

Alex987654321

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 30.08.2015
Cred ca e bun nisipul de la pisica. Dar oare nu e mai simplu sa cumperi pavelele sau sa aduci un muncitor si macar stii o treaba? Asa facand de capul tau sau de pe forumuri poate sa nu iasa treaba buna.
Bafta, oricum! Posted Image

#6
Sevacon

Sevacon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 428
  • Înscris: 21.10.2013
La 33 ron / mp cat costa cele mai ieftine pavele de la semmelrock e pacat sa stai sa ti faci singur...

#7
ionsteg

ionsteg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 21.01.2015
Sunt si mai ieftine... am pus o intrebaredespre cum se construieste si nu cum se cumpara

#8
nico123

nico123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,380
  • Înscris: 03.02.2009
Acum 5 ani aveam trotuare betonate in jurul casei si  pamantul de linga trotuare incepuse sa fie mai sus decat acestea , probabil pentru ca in fiecare an pamantul era sapat si afanat. M-am hotarat sa pun niste pavele peste trotuarul din beton. Recomandarea la pavele era sa fie puse pe nisip, nu aveam cum peste trotuar si am folosit un adeziv de exterior de gresie cu care am prins pavelele de trotuar. Nu mai stiu cum se numea era un cm dar sigur era adeziv de exterior pentru gresie.
Au trecut 5 ierni peste pavele si nu am avut surprize. Pot sa spun ca a inceput sa sara din pavele din cauza ca iarna spargeam gheata cu lopata si le mai loveam dar nu s-au dezlipit si nu a crapat nicaieri.

Edited by nico123, 08 September 2015 - 16:01.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate